İçeriğe Yönlendir

Uzun Bir Aradan Sonra Corolla ile Merhaba

Akan Belen

Recommended Posts

Servet Aydın

Olmaz o zaman Akın. Müsait ara sadece uzunlar için foto isterim. Kapalı otopark vs olursa iyi olur. Mümkün mertebe uzak nokta ışık dağılımını görelim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen
Olmaz o zaman Akın. Müsait ara sadece uzunlar için foto isterim. Kapalı otopark vs olursa iyi olur. Mümkün mertebe uzak nokta ışık dağılımını görelim

Tamam abi çekerim uzunları birkaç şekilde olabildiğince

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Biraz değişiklik yaptım son dönemde.Arka camlar benim orijinal renkli idi önlere de cam filmi uygulandı.
Kapı direkleri ve aynalar piyano black kaplandı
Ön panjur piyano black kaplandı
Arka difüzör
Arka spoyler
Ön lip
Yan marşpiyel
Dün de seramik koruyucu yaptım bakalım etkisi nasıl olacak.
Yarın da ön kaput koruma filmi çekilecek.buralrda yollar çok kötü taş izi olmaya başladı diye böyle bir çare düşündüm.
Bir süre sonra da spor yay ve şimdiki lastikler bitince 17 jant ve lastik geçişi yapacağım.
İster istemez lastikler biraz içeride kaldı flanş kullanırmıyım bilmiyorum Bursa da git firma var bu konuda oldukça iyiler diye duydum.biraz pahalı ala bakalım ne olacak birkaç da resim koyalım 🤭[emoji5]
33bf30d48cd7dcd55ed384274550ac43.jpg26a2c96a096d727ecdd2e97b1b16725b.jpg70c58a722db2307daf0997b02accd632.jpge75cf88db938f51902fe8c0bfda54898.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Kesenize bereket elinize sağlık. Ancak bu lip ve arka difizör çok uydurma ve ucuz duruyor. 

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Kesenize bereket elinize sağlık. Ancak bu lip ve arka difizör çok uydurma ve ucuz duruyor. 

Bizim arka taraf sıkıntılı maalesef.orjinal bir şey çok aradım ama ne mümkün bulmak.aslında biraz da merakımı almak amaçlı takıldı sonra sökeriz gerekirse şu an için hoşuma gitti
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Akan Belen

Yeniden herkese merhaba.Uzun süredir yoktum [emoji41] Az çok tanıyanlar vardır sanırım.
Arabamla ilgilenmeyi seven biriyim bu aralar mesleğim gereği işlerim oldukça yoğun olmasına rağmen boş zamanlarda yapacak birşey de olmayınca arabamla ilgileneyim dedim malum yaz da gelirken yaza hazırlık yapmaya başladım koruma anlamında.
2017 Kasım'da aldığım aracimi ilk günlerde colli 915 wax ile koruyordum.Bir yıl kadar böyle devam etti sonra malum detayling ile ilgili olunca bir sürü farklı alternatif olunca da ara ara denemeler yaptim
En son da geçen sene Çinli seramik markası olan FX MIR9H adlı ürünü meraktan kullandım açıkçası fiyat performans olarak bence iş görüyor tabi biraz da araca iyi bakmak lazım .fiyat o kadar düşük olunca önünüze gelen yere kullanmaktan çekinmiyor insan.
Ama tabi öncesinde aracı hazirlamak gerekiyor ki benim aracımda çok fazla çizik yoktu sadece kılcal çizikler vardı.
Yaşadığım bölge itibariyle yol durumu oldukça kötü olunca ve kaputta taş izleri olmaya başlayınca 3h birde merak olunca kaput koruma filmini kendim çektim ufak tefek hatalar oldu ama şimdilik sıkıntı yok.
Ben menzerna polish leri seven biriyim çok fazla toz yapmıyor aracta.elimde 400 ve 2500 vardı farklı markalardan da var gerci ama 400 ağır bir çizik giderici ona gerek duymadim
2500 polisaj pedi ile yüzde 90 halletti ince çizikleri aslında buda benim için yeterli oldu zaten.
Ama elbette öncesinde kil uyguladım eteklerde olan zift lekelerini gazyağı ile çıkardım [emoji41] Sonra aracı yıkadım IPA ile komple yeniden sildim. 2500 ile hare oluşmadan bütün aracı halletmiş oldum.
Üstüne de ünlü Çinli seramik uyguladım bu işlemler 3 gün sürdü elbette yazıldığı kadar kolay olmuyor [emoji16]
Aracın dışı ile ilgili finaller bu şekilde
GcQmH9.jpg

qm2p1h.jpg
Gljae5.jpg
8HFIHo.jpg
tTkYYo.jpg
Bu da yan panelde su iticilik Çinli seramik ürününün dayanım 6 ay kadar bence ama gayet yeterli geliyor bana kalırsa kılcal çizik oluşumu bence oldukça az oluyor aracın her 10 yikamasının 4 ü yıkamacı da 3 ü benzlikte 3 ü de evde kendim yıkayarak yapıldı denebilir

Efendim başka bir boş günümde dış plastik aksama ve camlara da Çinli seramik uyguladım öncesinde yıkama ve IPA ile sildim bu kısımları.Dış plastik aksamda güzel iş yapıyor bence parasına göre elbette çok kaliteli ürünler de var bu anlamda ama maliyeti de hesaplamak gerekiyor [emoji16]
4SHEcU.jpg

lbQfl1.jpg
ClXzKq.jpg

Aşağıda da kısa bir cam su iticilik videosu olsun dediğim gibi dayanım nasıl olacak zamanla göreceğim

Bugün de motora bir el atayım dedim.Elimde sonax motor temizleyici vardı ama baktım yetmeyecek motor için.Genel bir temizleyici ile sulandırarak bir karışım yaptım sprey şişe ile fıslayarak motora uyguladım sonra biraz fırça yardımı ile kirlerden arındırdım.Dar alanlarda diş fırçası iş görüyor.Koruma için bir çok ürün var aslında ama aradığım ürünü bölünmüş olarak bulamadım koch chemie motorplast.Tabi würth yada sonax motor cilasıda gayet beğenilen ürünler ama ben koch almak istiyorum bu sefer.Onu da alana kadar eskiden bu işlere merak sarmaya başladığım zamanlarda aldığım atas plak2 vardı elimde onunla bitiş yaptim.Asil ürün elime geçene kadar boş da kalmasın diye.
Zamanında plak2 yi araç içinde kullanmak için almıştım ama araştirdikca daha iyi ve farklı ürünler aldığım için kullanmıyorum bekleyeceğine motorda kullanayım dedim.Malzeme eksikliğinden kaynaklı yüzde yüz olmadı ama şimdilik yeterli diye düşünüyorum [emoji2960]
Motorda kirli ve temiz hallerinin fotoları da şu sekilde oldu
xButhA.jpg
JPd0Z0.jpg
6krTS7.jpg
Oqu95r.jpg
G7Uyr8.jpg
27rj78.jpg
G7Uyr8.jpg

Evet uzun bir mesaj oldu ama okuyanlarin gözlerine sağlık diyorum.Aracin içine muhtemelen bayramdan sonra gireceğim birkaç günde o sürer sanırım [emoji16]

Bu arada jantları da temizledim ama yüzde 90 oldu demir tozu temizleyici kullanmadım bu sefer o yüzden.Yine meşhur Çinli seramik de uyguladim ama özel bir foto çekemedim jantlar için.

Bir iki final fotosuyla bu mesajı da bitirelim artik
LQ20y9.jpg
iWSZrY.jpg
9SkQ4k.jpg
1pmGWH.jpg
GJOEUI.jpg

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Akan Belen
Sn acilcim nasılsın? Sağlık sıhhat nasıl
Saol abim iyiyim Allah'a şükürler olsun.Malum şehir koşturmaca biraz daha fazla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Hayırlı uğurlu olsun, bende hibrit olarak bayılıylrum bunlara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne güzel. yapılanı göstermiş.. Beyazı ne yapmalı ya 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen
Ne güzel. yapılanı göstermiş.. Beyazı ne yapmalı ya [emoji14]

Fırçayla yıkasan da birşey olmaz ona [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...