İçeriğe Yönlendir

Jetta - Yeni Aracım Volkswagen Jetta 1.2 Trendline

Mustafa Erkan

Recommended Posts

Mustafa Erkan

2001 yılında Focus 1 ile başlayıp, 2009 yılında Focus 2.5 ile devam eden Ford maceram, 06.11.2017 tarihinde hızlı bir satış işlemi ile sona erdi. Aklımda 1.2 Skoda Octavia vardı ancak, almak istediğim aracın bayilerde bulunmaması nedeniyle gönlümüz VW Jetta ya kaydı ve Balıkesir Yağcı bayii ile hızlı bir pazarlık sonucu 07.11.2017 de yeni aracımıza kavuştuk. Araç benzinli,  1.2 turbo 105 beygir. Fırtına grisi Focus aracımın temizliğinden ve hergün çizilmesinden bıktığım için opak beyaz rengi özellikle tercih ettim. Daha önce hiç kullanmadığım Jetta için henüz bir değerlendirme yapmak için erken olmasına rağmen ilk etapta şunları söyleyebilirim. Araç oturmuş ve klasik bir tasarıma sahip. (Focus oldukça dinamik bir yapıya sahipti.) Jetta, Focus a göre oldukça az yakıyor. 500 km lik karma kullanım ortalamam 5.9 lt.  Uzun yolda ise ort. tüketim 4.5 lt . Oldukça sessiz ve kabin içine kesinlikle motor sesi almıyor. İç hacim Focus 2.5 ten geniş gibi. Bagaj 510 lt, yedek lastik tam boy. Müzik sistemi 8 hoperlör ve bana yeterli geldi. Modern bir araçta bulunması gereken tüm güvenlik sistemleri (Üç harfliler ) mevcut . İlave olarak Cruse Control bile var. :)  Aracı daha yakından tanıdıkça bir inceleme yapmayı düşünüyorum.

Daha daha iyilerinin sizlerin olması temennisi ile iyi akşamlar dilerim.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
33 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Hayırlı olsun. Fotoğraları bekliyoruz aracınızın :nazar:

Teşekkür ederim

9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayırlı olsun. Doğru karar verilmiş. Güle güle kullan.

Mehmet Bey alım sürecinde dolu hasarlı araç hakkında yorumunuz beni bir yanlıştan döndürdü çok teşekkür ederim.

2 dakika önce, Hakan Gürsu yazdı:

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Teşekkür ederim.

POzMr8.jpg

qJnBWq.jpg

lbR13Q.jpg

d7Eb3D.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
2 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

105 olduğuna emin misiniz? Turbo önde mi yoksa arkada mı?

Mehmet bey ruhsatta 77 kw yazıyor, turbo arkada . Tam 1400 devir de turbo devreye giriyor ( ve beni koltuğa yapıştırıyor demek isterdim ancak normal bir şekilde hızlanmaya başlıyor ) Henüz 500 km de olduğum için aracı zorlamadım.

5 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Miss gibi. Maşallah.

:flowers: hakkikatten Mehmet Bey. İkinci el Golf alacaktım, baktım adam garantisi bitmiş arabasına 72500 lirada 250 tl pazarlık  yapmıyor canım sıkıldı. Gittim 5 fazla verip bunu aldım.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Turbo arkada ise 110 olması lazım. Yeni motor.

Turbonun devreye girme çıkma işini artık unutalım. Turbo sürekli döner.

rodaj konusunu kitapçıktan okuyun ve uygulayın. etraftan duyduklarınıza bakmayın.

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Hayırlı olsun. kullandım, 1.2 TSI. seveceksiniz özelliklerde yakıtını.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hayırlı olsun. Sene olmuş 2017 daha kapaklı jantlı araba satıyorlar. Araba çok güzel bu kadar para alıyorlar kardeşim alışımlı jant taksana

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
8 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

110 HP olması lazım, 105 kaldı mı ki

Hayırlı olsun bu arada iyi günlerde kullanın

Teşekkür ederim.

8 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Turbo arkada ise 110 olması lazım. Yeni motor.

Turbonun devreye girme çıkma işini artık unutalım. Turbo sürekli döner.

rodaj konusunu kitapçıktan okuyun ve uygulayın. etraftan duyduklarınıza bakmayın.

Mehmet bey kitapçık, ruhsat her yerde 77 KW , 175 Nm tork olarak yazıyor. İnşallah sizin dediğiniz gibi 110 luktur. Siteye eklediğiniz dökümanlarınızı gördüm. Onları inceledim, hatta bende internet üzerinden biraz döküman araştırdım, ancak dişe dokunur bir bilgiye ulaşamadım. Gerçekten 1400 devire kadar motor çok cansız , bu nedenle hala tam olarak alışamadım . Ancak bu devir den sonra birden hayat başlıyor. İlk defa turbo lu bir araç kullanıyorum. 1800 - 2000 devir ve 6. vites dahi olsun rampalarda araç bayılmıyor. Hele hele 5. viteste resmen uçuyor.

8 saat önce, Yücel Meta yazdı:

Hayırlı olsun. kullandım, 1.2 TSI. seveceksiniz özelliklerde yakıtını.

Teşekkür ederim. Zaten alma mantığımda tam olarak buydu.:yes:

8 saat önce, Erdem Dertsiz yazdı:

Hayırlı olsun Güle güle kullanın.

Teşekkür ederim Erdem bey.

2 saat önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Hayırlı olsun. Sene olmuş 2017 daha kapaklı jantlı araba satıyorlar. Araba çok güzel bu kadar para alıyorlar kardeşim alışımlı jant taksana

Arda bey, sorun değil. Malum sitede orjinal VW jantları 1300 TL, almayanı dövüyorlar. Hallederiz bir şekilde.  Geline demişler ne çirkin kocan var, Olsun demiş, babamın evinde o da yoktu :) 

42 dakika önce, Onur Doğan yazdı:

Allah kaza bela vermesin bence guzel secim

Allah razı olsun kardeşim, çok daha iyileri sizlerin olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Yağcı güzel ve güvenilir bir bayiidir..

Yorum bağlantısı
Selçuk Tutar

Hayırlı olsun güle güle kullanın çok güzel bir tercih yapmışsınız, TSI motor sakin kullanımda inanılmaz tasarrufludur, biraz gaza fazla basarsanız yakıtı üzmeye başlar, performansına diyecek bir şey yok zaten benimde almak istediğim bir araç satın almışsınız, iyi günlerde kullanın...:bravo:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Hayırlı olsun, 1.0 octavia bulamadınız mı?

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
6 saat önce, Akan Belen yazdı:

Hayırlı olsun

Teşekkür ederim.

5 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Masallah kazasiz belasiz...

Teşekkür ederim.

5 saat önce, Mustafa Şimşek yazdı:

hayırlı olsun,güzel günlerde kullanın.

Teşekkür ederim.

4 saat önce, Zafer Bakar yazdı:

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Yağcı güzel ve güvenilir bir bayiidir..

Teşekkür ederim.

4 saat önce, Selçuk Tutar yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın çok güzel bir tercih yapmışsınız, TSI motor sakin kullanımda inanılmaz tasarrufludur, biraz gaza fazla basarsanız yakıtı üzmeye başlar, performansına diyecek bir şey yok zaten benimde almak istediğim bir araç satın almışsınız, iyi günlerde kullanın...:bravo:

Teşekkür ederim.

4 saat önce, Ahmet Ertugay yazdı:

Hayırlı olsun.:nazar:

Teşekkür ederim.

4 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Hayırlı olsun, 1.0 octavia bulamadınız mı?

Evren Bey neyazık ki 1.2 86 ps octavia ya tamam dediğimde Türkiyede  hiçbir yerde kalmamıştı. Ayın 13 ünde gelecek dendi ve 2 defa araç zam gördü. Ben 68 bine alacaktım, şu an 75 civarına zor alınır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin,keyifli sürüşler dilerim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...