İçeriğe Yönlendir

Fiesta VII - 1.0 EcoBoost 100 Hp Powershift Performans Testim

Serdar Matur

Recommended Posts

Oğuz Varhan
Yeni kasa Fiesta lar PowerShift değil. Klasik tork konvertörlü o yüzden 0-100 de kötü.
Bu yorumu arıyordum benim fiesta 0 100 ü 9.8 saniye
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan
Bu yorumu arıyordum benim fiesta 0 100 ü 9.8 saniye
Eklemek istediğim birşey daha var. Büyük motor iyi motor kafası maalesef eski kafa çünkü bu kafayla gidersek büyük pc daha iyi pc, kalın telefon daha iyi telefon. Tüplü televizyon büyük o zman daha iyi dememiz de gerekir. (Evet dizel 1.5 daha az yakıyor: 6.0 - 5.0 ortalaması var ama 1.0 eb powershift fiesta ile 45.000 km yaptım ortalaması 7.5 - 6.0 çok fark yok tek şikayetçi olduğum şey servis masrafı çok bir renault değil :D) artık benzin dizel arasında fark da kalmadı maalesef
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Düşük hacimli turbo motoru (1.0 ecoboost) 4.5 yıl 75 bin km boyunca kullandım. Eski büyük hacimli atmosferik motorlardan az yaktığı kesin. Performansı daha iyi olduğundan daha seri kullanırsak büyük hacimli atmosferiklerle hemen hemen aynı yakar. Ama bu sefer de performansın tadını çıkarmış olursun. Gereksiz olduğunu düşünmüyorum. Aynı performansı, nispeten az yakan, düşük vergisi olan ve çevreyi az kirleten bi araçla birleştirmenin neresi mantıksız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yabancı forumlarda ecobost larda paslanan motor parçalarından şikayetçiler.(Fiesta) Eski motorlar kadar güvenilir değil.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Naki Çatalyürek

Hocam bu yazınızdan  enflasyon artışının fiyatlara yansımasını da düşünebiliriz. Bugün durum farkı Hibrit Dizeli tahtından söküp attı. Başta Toyota olmak üzere birçok marka Dizel üretimlerini sonlandırma kararı aldı.

2016 yılında Avukat arkadaşıma 1.4 Corolla  alırken uyarmıştım, Avrupa ve Amerika Hibrite dönüyor alacaksanHibrit veya  benzinil 1.6 al diye, dinlemedi, 60 ay vadeli dizel aldı.😪

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Hocam bu yazınızdan  enflasyon artışının fiyatlara yansımasını da düşünebiliriz. Bugün durum farkı Hibrit Dizeli tahtından söküp attı. Başta Toyota olmak üzere birçok marka Dizel üretimlerini sonlandırma kararı aldı.
2016 yılında Avukat arkadaşıma 1.4 Corolla  alırken uyarmıştım, Avrupa ve Amerika Hibrite dönüyor alacaksanHibrit veya  benzinil 1.6 al diye, dinlemedi, 60 ay vadeli dizel aldı.[emoji25]
30 kuruş yakıyor
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
3 dakika önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

2016 yılında Avukat arkadaşıma 1.4 Corolla  alırken uyarmıştım, Avrupa ve Amerika Hibrite dönüyor alacaksanHibrit veya  benzinil 1.6 al diye, dinlemedi, 60 ay vadeli dizel aldı.😪

2 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:
5 dakika önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:
2016 yılında Avukat arkadaşıma 1.4 Corolla  alırken uyarmıştım, Avrupa ve Amerika Hibrite dönüyor alacaksanHibrit veya  benzinil 1.6 al diye, dinlemedi, 60 ay vadeli dizel aldı.emoji25.png

30 kuruş yakıyor

Benim Suzuki 400 Kros Motorsikletimden daha az yakıyor.😶

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Uzun vadede dizel yakan kazanacak.
Hybridlerin aküsünün kaç lira olduğunu ve ömrünü hiç soran yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Mehmet Sarıman
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bununda açılımı şu = şanzıman olayını çözemediler türlü taklalar atıyorlar demek :)

Vitessiz arabalar evet...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Sarıman yazdı:

Vitessiz arabalar evet...

vitesli ama adam gibi vitesli, daha önceleri ağır kalan tork konvertörlüler artık çok iyi durumda, vites şimdilik ya manuel olacak yada tork konvertörlü, ömrü kısa, masrafı iki katı, arıza riski yüksek çift kavramalıların ömrü çok uzun olmayacak...

Yorum bağlantısı
Mehmet Sarıman
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

vitesli ama adam gibi vitesli, daha önceleri ağır kalan tork konvertörlüler artık çok iyi durumda, vites şimdilik ya manuel olacak yada tork konvertörlü, ömrü kısa, masrafı iki katı, arıza riski yüksek çift kavramalıların ömrü çok uzun olmayacak...

Ford un ecosport modelini aldım tork konvertörlü bir iki gün önce teslim aldım daha önce kullandığım 2016 bmw 1.16 zf den pek farkını göremedim (oran dışında) o kadar şaşırttı beni. 1.0 motor da çok canlı istekli bir motor 1.6 atm. ler ile kesinlikle ilgisi yok. Çift kavrama konusunda haklısınız hep uzak durdum bilerek nitekim ford çıkıyor çift kavramadan sırada diğerleri var bence.

tarihinde Mehmet Sarıman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Sarıman yazdı:

Ford un ecosport modelini aldım tork konvertörlü bir iki gün önce teslim aldım daha önce kullandığım 2016 bmw 1.16 zf den pek farkını göremedim (oran dışında) o kadar şaşırttı beni. 1.0 motor da çok canlı istekli bir motor 1.6 atm. ler ile kesinlikle ilgisi yok. Çift kavrama konusunda haklısınız hep uzak durdum bilerek nitekim ford çıkıyor çift kavramadan sırada diğerleri var bence.

turbo motor güzeldir tabii, ecosportta güzel araba hayırlı olsun :nazar:  araç yorumlarınıda bekliyoruz bu arada :)

dediğin gibi Ford çift kavrama olayını bırakacak yakında...

pardon şimdi gördüm konunu, hemen okuyim bakayım :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ford çift kavrama olayını bırakacak yakında...

çoktandır  klasik otomatikli şanzımanlı suv var Ford da, über fiesko ya takılıp kalmasan....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

çoktandır  klasik otomatikli şanzımanlı suv var Ford da, über fiesko ya takılıp kalmasan....

ohoo tarih oldu Fiesta, o defter kapandı :)  oto şanzımanlı tabiki var, ben çift kavrama olmasın diyorum, hiç girmeselerdi bu işe...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ben çift kavrama olmasın diyorum,

kuga zaten çift kavramasız olaarak da satılıyor kaç yıl oldu

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

kuga zaten çift kavramasız olaarak da satılıyor kaç yıl oldu

biliyorum canıım adam gibi 2.0 dizel tam oto şanzıman olacak, adam koymuş güçsüz dizele yarı otoyu, güçlü benzinliye (ki oda lafta güçlü yolda hikaye) koymuş tam otoyu olmaaaazzz....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

olmuş olmuş güzel de olmuş

güçlü benzinli olmuş o tamam, benzinli ama, amaan benzinse benzin, zaten yıllık 15 bin bile yapmayacağım, o yüzden yakıversin dert değil....

Yalnız bakınırken aklıma geldi, şu aletide çok severim, detayını bilmem ama tipi süper yahu :rolleyes: off yaa paranın gözü kör olsun 1, yanlış ülkedeyiz buda 2

https://www.fj.co/model/g40

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...