İçeriğe Yönlendir

Formula 1'in Yeni Logosu

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Kemal Korkmaz

Liberty Media'nın Formula 1 kontrolünü devir almasından sonra en büyük değişiklik olan logo ve yeni kimlik çalışmasını

Abu Dhabi Gp yarışı podyum sonrası tanıttı. 2018 sezonu öncesi Logo ve yarışlarda kullanılacak yeni yazı şekilleri ortaya çıkacak...

Sizce yeni logo nasıl ?

3539117a46a4e138d776466927936ae0.jpg

Eski logo ve yenisi

69b4b5ec16f2fe38a78451497e57fe7e.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

Orda f1 yazdığını bilmeyen biri, orda ne yazdığını çözemez. Logo fena değil gibi ama eskisi de çok hoştu. Göz alışır elbet buna da

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

bilmeyen bir

arabalara da air şartı gelecekmiş, podyumda yükselecek felan

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
4 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

air

C5 i satmak için yanlış seneyi seçmişim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Eskisi güzeldi. :)

Evet eskisi çok güzel

7 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

yan çamurluğa sticker olur bu güzelmiş

F1 aracında çamurluk yok ki :D

7 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Göz alışır elbet buna da

Biraz zor olacak

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
12 dakika önce, Kemal Korkmaz yazdı:

F1 aracında çamurluk yok ki

zaten bizde de f1 aracı yok, var olana f1 stickeri yapacağız

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
yan çamurluğa sticker olur bu güzelmiş

..

F1 aracında çamurluk yok ki [emoji3]

...

Yaşı yeterli arkadaşlar hatırlar. Eskiden Şahin- Doğanların arka teker aks bağlantı yerlerinde arkadan görülecek şekilde reflektör yapıştırırdık, yani yapıştırırlardı :blush:

(adı neyse o kısmın). Oraya olur mesela bu logo, reflektörlü ama :crazy:

d15122c09857eb40e396edd6c16a0484.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

işte o ''dingil'' daha iyi gözüksün diye önce yaylara get konur arka 4 cm yükseltilirdi... yükselince virajı da iyileşir derlerdi

murat-131-dogan-arka-stop-ve-pako-takim%bu olmadan piyasada gezemezdin. pako yapardı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
4 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

işte o ''dingil'' daha iyi gözüksün diye önce yaylara get konur arka 4 cm yükseltilirdi... yükselince virajı da iyileşir derlerdi

murat-131-dogan-arka-stop-ve-pako-takim%bu olmadan piyasada gezemezdin. pako yapardı

Efsane pako, ama maalesef 88 de kasa yenilendi denip Fiat 131 yerine Regata getirilince, Regataya uygun aksesuar hatırladığım kadarıyla spoyler ile sınırlı kaldı.

131 in güzelim nikelajlı ön tampona takılan 2 çift hella, arka tampona takılan yuvarlak 3. stop bile Regatanın dandik desteksiz plastik tamponlarına olmadı, hem olmadı hem yakışmadı, ki Pako nun 2 stop arası yukardaki parça uysun :(

Gerçi onu da kullandık onu da ama, öyle işte.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bence de eski logo daha güzel di ama ben 1 deki rüzgar yönünü hep tersine olsun diye hayal etmişimdir , nedense

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
(düzenlendi)

eski logoyu görünce aklıma schumacher geliyor :( marlboro bile görünce geliyor aslında 

tarihinde Mehmet Cihat tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

sanatçı bu logoda ne anlatmış olabilir. :) 

sanatçı yeni tasarımı olan logoda, formula pistlerinin kuş bakışı şeklini harfe uygulanmış gibi görünüyor ancak şekil olarak benzetmiş olsa da bence içindeki ruhu tam olarak yansıtamadığını düşünüyorum. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

F harfinin şeklini birincilik mücadelesi veren iki araba olarak tanimlamislar.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
4 dakika önce, Erdal Aydın yazdı:

F harfinin şeklini birincilik mücadelesi veren iki araba olarak tanimlamislar.

Ama yarışan 20 araba var? :)

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın
Ama yarışan 20 araba var? [emoji4]
Birincilik mücadelesi genellikle 1 2 araba arasında olduğu için olabilir. [emoji4]
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Yıllarca Ferrari hegemonyasına karşı Mc Laren'i tuttum, Schumacher'i hiç sevmezdim. 4-5 yıl koptuktan sonra 2 senedir F1 izlemeye tekrar başladım bu kez de Mc Laren'e uyuz oluyorum. Red Bull ve Mc Laren araçları bariz üstün, eskiden bu Ferrari için geçerliydi. Hamilton Honda'ya ya da Renault'a geçse bu kadar başarılı olamaz, araç becerilerinin sürücü becerilerinden önde olmaması gerekiyor. Yine de futboldan sonra en keyifli spor. Logoyu beğenmedim ama zamanla alışılır eski logoyu unutmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...