İçeriğe Yönlendir

Fiat Siena

Nuri Güngör

Recommended Posts

Nuri Güngör
(düzenlendi)

Bende bir adet 2001 model siena mevcut benzin lpg li yaklaşık 1,5 yıldır bende yalnız aldığımdan beri bir türlü sogukken benzinde çalışma işini çözemedim lpg de çalışmada yakıtta hiçbir problem yok ancak benzinde araç sogukken çalışmıyor. Önce benzin pompası dendi değiştirdik aynı sonra uzun süre lpg de kullanılmış o yüzden dediler depoya 2 kere katkı attık olmadı sonra sibop ayarı bozuk dediler ayar yaptırdık olmadı en Son enjeksiyon gövdesi arızalı dendi onu değiştirdik yine olmadı calistirdiktan sonra 500 metre gidip stop edersem benzinde çalışıyor fakat benzinlé devam ederken dip gazda araç gaz yemiyor yığılıyor yavaş yavaş basarsam hizlanması iyi bir de netten okuyup uygulamak için yarım depo dolu olsun diye 100 tl lik benzin aldım 60 km hep benzinde kullandım şu an gösterge çeyreğe indi bujiler yeni. Bir de Son olarak bunlar fabrikasyon lpg li zamanla arıza gelişir dediler elektronikçide benzin lpg sistemlerini birbirinden ayırttırdım yine olmadı ustam çok iyi ama nedense olmadı bir türlü başka ne önerirsiniz 

tarihinde Nuri Güngör tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Abi bu tek nokta enjeksiyonluymus gövde ile beraber o da değişti ama aynı 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Lpg regulator yani beyninin diyaframi patlak olabilir (fabrikasyon sistemde durum nasil ayni bildigimiz sistem mi bilmiyorum ama) bu yuzden sistemde gaz kaldiginda onu motora birakir ve motoru bogar. Ilk calismada sikinti yaratir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Bunu da bir yerden okumuştum aklımda bakilması gereken yerlerden ama giderken dip gaz yememe yapar mı bilemiyorum yavaş yavaş hizlanirsam gaz yemesi gayet iyi 

Bu arada lpg benzin sistemi tamamen ayrıldı sonradan lpg takılan araç gibi oldu yani elektronikçinin söylediği bu sekilde 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Lpg regulator yani beyninin diyaframi patlak olabilir (fabrikasyon sistemde durum nasil ayni bildigimiz sistem mi bilmiyorum ama) bu yuzden sistemde gaz kaldiginda onu motora birakir ve motoru bogar. Ilk calismada sikinti yaratir.

Araç boğuluyor gibi.. Bu bana da mantıklı geldi. 

Lpg depodan kapatılıp denenebilir. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bunu da bir yerden okumuştum aklımda bakilması gereken yerlerden ama giderken dip gaz yememe yapar mı bilemiyorum yavaş yavaş hizlanirsam gaz yemesi gayet iyi 
Bu arada lpg benzin sistemi tamamen ayrıldı sonradan lpg takılan araç gibi oldu yani elektronikçinin söylediği bu sekilde 
Sistem komple kapandiysa hararet musiri de yapabilir bu sikintiyi.
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Hararet müşürünü de değiştirdim hocam

Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araç boğuluyor gibi.. Bu bana da mantıklı geldi. 

Lpg depodan kapatılıp denenebilir. 

Depoyu nasıl kapatırım abi

Bir de 60 km de yarım depodan çeyrek depoya düşmesine ne dersiniz belki subjektif bi degerlendirme ama bu kadar düşer mi ibre

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
2 dakika önce, Nuri Güngör yazdı:

Depo üzerinde vana olması lazım, oradan kapatabilirsiniz veya LPG'nin sigortası var ise sökülebilir.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
(düzenlendi)

Bir bakayım inşallah bulurum teşekkür ederim 

tarihinde Nuri Güngör tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
48 dakika önce, Nuri Güngör yazdı:

Bir de 60 km de yarım depodan çeyrek depoya düşmesine ne dersiniz belki subjektif bi degerlendirme ama bu kadar düşer mi ibre

Deposu nasıl şamandrası nasıl çalışıyor bilmiyoruz hocam.. 

Focus mesela ilk çeyrek ile 350 km gider. ama son çeyrek 75-80 anca giderdi. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
1 saat önce, Nuri Güngör yazdı:

Şu an benzinde kullanıyorsunuz sanırım. Aynı problem devam ediyor mu?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Nuri Güngör yazdı:

Şamandırada sorun olabilir. En doğru kontrol yöntemi için:

https://www.facebook.com/lpgmeter/

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Araca 100 tl lik benzin aldım sabahları calistirma ve 300-400 m gitme dışında hep benzinlé kullanıyorum depo 100 tl ile tam yarıma geldi şu an Total 60 km yaptım benzin ile ve gösterge çeyreğe inmiş durumda araçtan indigimde hafif bir benzin kokusu da duyuyorum bugün hiç çıkarmadım araci yarın depodan lpg yi kapatıp bir de öyle deneyeceğim 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ya kaçak var ya da araç benzini çiğ çiğ yiyor. Karışım çok zengin olabilir. Yani yanma odasına yeterli oksijen gitmiyor. Oksijen sensörüne bir bakılsa iyi olur.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Benzin de koku varsa buji leri ayarlattir subab ayarlarıda kontrol ettir olmadı aksam stop etmeden bes km benzin de kullan stop et bu sekilde cozulurse lpg regulatoru degistir

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
8 saat önce, Uğur Çınar yazdı:

Benzin de koku varsa buji leri ayarlattir subab ayarlarıda kontrol ettir olmadı aksam stop etmeden bes km benzin de kullan stop et bu sekilde cozulurse lpg regulatoru degistir

Bu şekilde de kullandım maalesef çözüm olmadı Uğur hocam

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
On 02.12.2017 at 07:40, Nuri Güngör yazdı:

Bu şekilde de kullandım maalesef çözüm olmadı Uğur hocam

genelde 1,6 motorların sensor arızaları olduklarını duymuştum bide sensörleri tek tek kontrol ettirin derim kablolar ve sensorleri

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
13 saat önce, Uğur Çınar yazdı:

genelde 1,6 motorların sensor arızaları olduklarını duymuştum bide sensörleri tek tek kontrol ettirin derim kablolar ve sensorleri

Baktirayim teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Bende 1, 6 palio kullandım forumlar dan okumuştum zamaninda [emoji16]kronik arizalarin da
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Bekir Çelik
On 05.12.2017 at 21:27, Nuri Güngör yazdı:

Bir gelişme var mı hocam? Çözebildiniz mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...