İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 2005 Fiesta ön bölümden gelen ses

Burak Altunöz

Recommended Posts

Burak Altunöz
(düzenlendi)

Cümleten Selamun Aleyküm

2005 model 1.6 lpg"li tam otomatik fiestam var. Araçla ilgili bir sorunum var ancak bu sorunu ustaya götürmeme rağmen çözüm bulamadım.

Araçla hareket halindeyken kaput içi yada alt takımların olduğu yerden zaman zaman sanki lastiğe birşey tutarsınızda sürter aynı o şekil bir ses geliyor.

Bu ses öyle bir şey ki sürekli olmuyor zaman zaman oluyor. Düz yada eğimli çukur yada farklı bir yolda değişmiyor. Eğer başlarsa bildiğiniz yolu filan dinlemiyor.

Ancak rölantide yada durmaya yakın ses olmuyor. Araba lifte çıktı alt takımlar salıncaklar her yer bakıldı hiçbir sorun yok.

Belki araca hiçbir zararı yok ama çok sinir bozucu oluyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

tarihinde Burak Altunöz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Teker bilyaları veya fren balataları gibi anladım ama kontrol ettirdiniz mi?

Yorum bağlantısı
Burak Altunöz

Yani şöyle söyleyim sanki plastik bir şey bir yere sürtüyor yani o kadar ses bariz. balatalara bakıldı sorun yok ama teker bilyası acaba bu şekilde ses yaparmı sizce

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bilyanın durumu kötü ise yapabilir ama yine de bu tarz seslere uzaktan duymadan yorum yapmak yanıltabilir. Ustalarımız gördükçe daha detaylı açıklama yaparlar. Fana değen bir şey mi var acaba?

Yorum bağlantısı
Erdi Tepe
Bilyanın durumu kötü ise yapabilir ama yine de bu tarz seslere uzaktan duymadan yorum yapmak yanıltabilir. Ustalarımız gördükçe daha detaylı açıklama yaparlar. Fana değen bir şey mi var acaba?

Bilya sesi olma ihtimali çok yüksek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
9 saat önce, Burak Altunöz yazdı:

Cümleten Selamun Aleyküm

2005 model 1.6 lpg"li tam otomatik fiestam var. Araçla ilgili bir sorunum var ancak bu sorunu ustaya götürmeme rağmen çözüm bulamadım.

Araçla hareket halindeyken kaput içi yada alt takımların olduğu yerden zaman zaman sanki lastiğe birşey tutarsınızda sürter aynı o şekil bir ses geliyor.

Bu ses öyle bir şey ki sürekli olmuyor zaman zaman oluyor. Düz yada eğimli çukur yada farklı bir yolda değişmiyor. Eğer başlarsa bildiğiniz yolu filan dinlemiyor.

Ancak rölantide yada durmaya yakın ses olmuyor. Araba lifte çıktı alt takımlar salıncaklar her yer bakıldı hiçbir sorun yok.

Belki araca hiçbir zararı yok ama çok sinir bozucu oluyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Önden geldiğinden kesin eminmisiniz. Eğer emin değilseniz arka kelebek cam arası plastik kontrol edin sökün metal metale sürtme yapıyor plastikte metal klips mevcut o klips saça sürtüyor ve ses çıkıyor kesene kadar canım çıktı o sesi. Ön cam yan plastiklerini de kontrol edebilirsiniz. Benimde torpido ile cam birleşimi yerinden ara ara bir ses geliyor tıkır tıkır onu çözemedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...