İçeriğe Yönlendir

Yoğuşmalı Kombi ?

Arif Aykın

Recommended Posts

Metin Akbal

Demirdöküm almam. Bu işin piri Buderustur. Acaba 2 tane kombi mi alsan 160 metrekare nasıl ısınır ki :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sabah bir kombi incelerken. 3199 lira idi.. satıcı kimmiş diye bakıp geri geldim.. 3399 oldu.. 

Benim tesisatçı Vaillant öneriyor "Vaillant Ecofit Wuw Start 286 23.220 Kcal/H Yoğuşmalı Kombi"

Yerden ısıtmalı sistemde çok güçlü kombiler gerekmezmiş.. maksimum 40 dereceye kadar ısınsa yetermiş. benim eve 20 binlik bir kombi bile yetermiş.. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
29 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

benim eve 20 binlik bir kombi bile yetermiş.. 

😳 20 bin.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Demirdöküm almam. Bu işin piri Buderustur. Acaba 2 tane kombi mi alsan 160 metrekare nasıl ısınır ki [emoji4]
Hocam 24 binlik kombi yeter eğer yalıtımınız iyise. Benim ev 240m2 24bin lik DD atron var güzel ısınıyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
53 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Alt ve üst komşular'da kombiyi normal yakarsa hiç sıkıntı çekmezsin. 

altımdan taahhüt aldım.. 

Evi terketse bile 30 derecede yakacak.. 

Üstüm zaten yakar.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

altımdan taahhüt aldım.. 

Evi terketse bile 30 derecede yakacak.. 

Tanidik mi? boyle bir taahhut ilk defa duydum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
7 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Tanidik mi? boyle bir taahhut ilk defa duydum.

Üst katımda oturanın annesi alt katımda oturuyor. 

Ben karşı çıkıyordum bireysel doğalgaza.. Annen kış gelince çekip gidecek kızına diyordum.

Dün yine aradı.. 

Açıkça söyledim. Annen çekip gidecek, ben istemiyorum dedim.. 

Söz veriyorum dedi. annem bi yere gitse bile 30 derecede yakacağım dedi.. 

Yeterli benim için :)

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Üst katımda oturanın annesi alt katımda oturuyor. 

Ben karşı çıkıyordum bireysel doğalgaza.. Annen kış gelince çekip gidecek kızına diyordum.

Dün yine aradı.. 

Açıkça söyledim. Annen çekip gidecek, ben istemiyorum dedim.. 

Söz veriyorum dedi. annem bi yere gitse bile 30 derecede yakacağım dedi.. 

Yeterli benim için :)

Cok iyi olmus.. Alt isinmayinca ustte ne kadar yakarsan yak isinmiyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
6 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sabah bir kombi incelerken. 3199 lira idi.. satıcı kimmiş diye bakıp geri geldim.. 3399 oldu.. 

Benim tesisatçı Vaillant öneriyor "Vaillant Ecofit Wuw Start 286 23.220 Kcal/H Yoğuşmalı Kombi"

Yerden ısıtmalı sistemde çok güçlü kombiler gerekmezmiş.. maksimum 40 dereceye kadar ısınsa yetermiş. benim eve 20 binlik bir kombi bile yetermiş.. 

palavra.  evin ihtiyacı 20 bin ise 20 bin harcamak zorundasın sistem bağımsız.. ancak, on-off değil de sabit hızda araç kullanır gibi düşük sıcaklıkta devamlı çalışınca kaldırabileceği kadar olsa yeter. Millet sıcak kalorifer istiyor dokununca elini yaksın istiyor. Tabi duvard leke de yapıyor ama öteki türlü ısıtmıyor diyorlar. Bu yanlış. Isıtır. 

Yerden ısıtmada bu mecbur. Senin en çok dikkat edeceğin hocam sirkülasyon pompası yeterince güçlü mü olayı.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
On 14.08.2018 at 17:27, Mehmet Göktürk yazdı:

Senin en çok dikkat edeceğin hocam sirkülasyon pompası yeterince güçlü mü olayı.

Vaillant 246 modeli için anlaşmıştık.. 20 binlik.. 

Ancak yerden ısıtma olunca güçlü bir kombi al yoksa 3 yılda eşanjör delinir diyorlar.. 20 binlik normalde işimi görecek gibi görünürken.. Yerden ısıtmalı olduğu için 35 binlik al diyorlar..

Bir başkası.. çok kasmaya gerek yok.. 20 binlik al geç diyor. 

Bir başkası eşanjörü ayıralım ömürlük olsun diyor.. 

Bir başkası, yerden ısıtmalı zaten düşük ısıda çalışacak, yoğuşmalıya gerek yok diyor.. 

Alarko bayisi birisi gelip bakacak bugün..

Benim kafam allak bullak oldu.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu konuya her sene bir el atayım diyorum es geçiyorum. Kış girince 4/3 ayara getiriyorum yaza kadar Allah ne verdiyse yanıyor. Termostat vs artık birşey bakacağım kış gelmeden. 

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir başkası, yerden ısıtmalı zaten düşük ısıda çalışacak, yoğuşmalıya gerek yok diyor.. 

Zor kararlar anlayabiliyorum. Diğerleri hakkında çok bilgim yok ama yoğuşma zaten düşük ısıda olur, bundan eminim. (40 - 55 arası)

Allah kolaylık versin. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 28.08.2018 at 20:46, Fikret Özsoy yazdı:

Zor kararlar anlayabiliyorum. Diğerleri hakkında çok bilgim yok ama yoğuşma zaten düşük ısıda olur, bundan eminim. (40 - 55 arası)

Allah kolaylık versin. :)

Yoğuşmalıdan tam faydalanmak için, dönen suyun soğuk olması gerekiyormuş. 

Benim evde de bu imkansız. Çünkü benim evi bir kez ısıttığımda soğuması 1 günü geçiyor.. 

Konuya şuradan devam edeceğim.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Kombıde kım garantıyı fazla verıyorsa ondan alın benımkı vaılant 8 sene oldu bır kere aruza yapdı verdık 150 lira yapdırdık ne bakım ne bırşey babanınkı baymak yogusmalısı baca borusu egımını ıyı vermek gerekıyor borudan gerı su gelmeyecek yogusurken yakıt farkı 15 ila 20 lira yogusmalı az yakıyor 38 42 derce cıvarı yakarız ve bu dercede yogusuyor

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Tahir İlter

Vailant :) 9 daire sıfırdan başladık 4.senesi. Ha bir tanesi öksürsün, tıksırsın. Sıfır arıza, sıfır bakım ( ev sahibi istemedi- 9 daire tek kişinin- bu sene kendim masrafını karşılayıp yaptırcam) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Tahir İlter yazdı:

masrafını karşılayıp yaptırcam

Bakımı kendin yapabilirsin.
Petek boru hattında bir tek filtre var. Sök temizle tak. Peteklerin havasını al, basıncını ayarla hepsi o. Bakım dedikleri görsel şov. İş yapıyor görünmek.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Petek boru hattında bir tek filtre var. Sök temizle tak. Peteklerin havasını al, basıncını ayarla hepsi o. Bakım dedikleri görsel şov. İş yapıyor görünmek.

Onu düzenli olarak yapıyorum. Yanma odası ve baca bakımını yaptırmak istiyorum aslında 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Osman Yücel Çetin yazdı:

Buderus GB022 ile Demirdöküm Nitron  arasında kaldım yorumunuz nedir?

Ben Atromix aldım. Nitromix'in farkı eşanjörünün aluminyum, Atrmoix'in ise paslanmaz çelik olmasıymış.
Voltaj regülatörü de takılırsa iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Hangi seri?

Selçuk Keleş yazdı:

Ben Atromix aldım. Nitromix'in farkı eşanjörünün aluminyum, Atrmoix'in ise paslanmaz çelik olmasıymış.
Voltaj regülatörü de takılırsa iyi olur.

Baktıkça kafam karışıyor. 😃

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Mehmet Göktürk yazdı:

Millet sıcak kalorifer istiyor dokununca elini yaksın istiyor.

Sobadan kalma aliskanlik bence bu.

Evin sicakligi 40 derece de olsa petek sicakligi el yakmadigi surece tatmin etmez. (Gerci cogunu kalorifer hic bir sekilde tatmin etmiyor) Sobanin uzaktan gelen sicakligini ariyor millet

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hangisi ucuzsa onu derim.
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Metin Akbal yazdı:
Osman Yücel Çetin yazdı:

Hangisi ucuzsa onu derim.

Demirdöküm Nitromix alacağız galiba. Kendi evimde 13 yıldır sorunsuz kullanıyorum biraz da şansımıza artık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...