İçeriğe Yönlendir

Renault Periyodik bakım

Ramazan Turan

Recommended Posts

Ramazan Turan

Renault kış indirimi adı altında yüzde 20 indirim yaptı, ayrıca MyRenault uygulaması da 500 lira üzeri harcamalara 50 lira indirim yapınca bakım zamanı da gelince...

Ben bugün yıllık bakımı yaptırdım. 647 TL normal fiyatı, indirimli 517,6 TL'ye geliyor. Eğer My Renault üyeliğiniz varsa ekstradan 50 lira daha ekstra indirimle 467,60 TL'ye geliyor. Ben 1 Litre de Antifiriz eklenmesini istedim, serviste Antifiriz litre fiyatı 38 lira, araçlarda fabrika çıkışı genelde -20 civarında oluyor, Yozgat'ta sıcaklıklar -25 ve daha da altına da inebiliyor. toplamda 497,85 TL ödeme yaptım. Aracım 1.5 DCi EDC Touch Sedan.

d7g4p4.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mazot filtresi dahil bu rakama yaptıran var Duster sayfasında. Dacia daha ucuz sanıyorum tüm parçalar aynı olmasına rağmen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
7 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Mazot filtresi dahil bu rakama yaptıran var Duster sayfasında. Dacia daha ucuz sanıyorum tüm parçalar aynı olmasına rağmen.

Doğrudur, pazarlık etme becerim çok iyi değildir. Bu bile benim için çok iyi bir indirim :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
(düzenlendi)

İlk bakım böyle ama ikinci bakım 900tl civarın da en azından ford da öyle 

Sadece mazot filtresi giriyor işin içine 

tarihinde Fevzi Göktaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
8 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Noylon vaaar naylon var.Aralarında biraz fark olsun yani :) Forumlarda bana göre saçma ama çok kullanılan bir tabir var ne demekse bir türlü anlayamadım "Aslan besleyen yemini düşünmezmiş" :D

Reno servisde kullanılan yağa 275 tl yazıyor  piyasada aynı yağ 100 tl.Ben alıp getireceğim aynı yağdan dedim servis danışmanı motor garantisi düşer dedi.Sizin bu yaptığınız şantaj ve düpedüz müşteriyi kerizlemek dedim bana baktı ve sadece güldü...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
5 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Noylon vaaar naylon var.Aralarında biraz fark olsun yani :) Forumlarda bana göre saçma ama çok kullanılan bir tabir var ne demekse bir türlü anlayamadım "Aslan besleyen yemini düşünmezmiş" :D

Reno servisde kullanılan yağa 275 tl yazıyor  piyasada aynı yağ 100 tl.Ben alıp getireceğim aynı yağdan dedim servis danışmanı motor garantisi düşer dedi.Sizin bu yaptığınız şantaj ve düpedüz müşteriyi kerizlemek dedim bana baktı ve sadece güldü...

Fatih abi bende bi sonraki bakımda mazot filtresini kendim götürmeyi düşünüyorum :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
7 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Renault garanti konusunda biraz sıkı. Her işlemi onlarda yaptırırsanız garanti sonrası dahi yardımcı oluyorlar. Ama işlem atlanırsa sıkıntı çıkartabiliyor.

Ancak şunu da unutmamak lazım, periyodik bakıma gık çıkarmadan 3-5binTL'lik parçalar değişiyorlar garantiden. Misal, sırf kapılar biraz sesli kapanıyor dedim diye arka fitilleri sorgusuz sualsiz değiştiler.

Ben memnunum Renault'tan :)

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Renault garanti konusunda biraz sıkı. Her işlemi onlarda yaptırırsanız garanti sonrası dahi yardımcı oluyorlar. Ama işlem atlanırsa sıkıntı çıkartabiliyor.

Ancak şunu da unutmamak lazım, periyodik bakıma gık çıkarmadan 3-5binTL'lik parçalar değişiyorlar garantiden. Misal, sırf kapılar biraz sesli kapanıyor dedim diye arka fitilleri sorgusuz sualsiz değiştiler.

Ben memnunum Renault'tan :)

Bende 4 kapı fitilini değişim istedim itiraz bile etmeden değiştirdiler, 1200 civarında bir garantiden değişim faturası geldi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Focus ta sol iki kapı fittilleri alttan biraz saldı, yapıştırıp geri gönderdiler kimse değiştirelim falan demedi 

• Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Salı günü randevu aldım bakalım ne çıkacak. Bakımlar 20 binde ama ben dolduramıyorum, 15 binde bir gidiyom 45 bin bakımı olacak.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Pahalı aslında yani sadece bu araç için değil. Nedir arkadaş bir yağ birkaç filtre değişimi yazıktır yahu. Servislerin para tuzağı politikası olmuş artık bu işler. Bireysel müşteri ile şirket müşterilerinin ayrı bari yapsalar diyeceğim de o da olmayacak. Benim de 10k bakımı 590 lira dediler tabiki şimdilik ben km yapana kadar 750 olur kesin [emoji58]

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Servisler kaskoya yaptıkları tamirden üç dört kat para alıyorlar. Bari bakımı ucuzlatsalar ya. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
10 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

İlk bakım böyle ama ikinci bakım 900tl civarın da en azından ford da öyle 

Sadece mazot filtresi giriyor işin içine 

Ben 700 tl ye yaptırdım 30.000 km bakımını mazot filtresi dahil 2015 1.6 tdci mondeo.Diğer ara bakım 400 tl polen filtresi değişmez ise.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Kendi aracımla kıyaslayınca rakam rüksek gibi geldi bana Renoda birazdaha maliyetlimi servis?
10. ayda serviste yaptırdığım bakım:
Yağ değişti, filtrelerin hepsi değişti(mazot dahil) arka balatalar değişti, triger seti değişti.

Toplamda 1100 tl tuttu yaşından dolayı olan indirimle 850 tl ödedim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Toyota Corolla 1.4 d-4d için 550 tl yetkili servis periyodik bakım ücreti ödedik mazot filtresi değişimi dahil.

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen
5 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Kendi aracımla kıyaslayınca rakam rüksek gibi geldi bana Renoda birazdaha maliyetlimi servis?
10. ayda serviste yaptırdığım bakım:
Yağ değişti, filtrelerin hepsi değişti(mazot dahil) arka balatalar değişti, triger seti değişti.

Toplamda 1100 tl tuttu yaşından dolayı olan indirimle 850 tl ödedim.

yağ + triger üstelik serviste 850 TL bedava...

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Bir saat önce, Volkan Turkmen yazdı:

yağ + triger üstelik serviste 850 TL bedava...

0 dan beri herzaman bakımları serviste yaptırırım ilk 1-2 bakım başında fiyatlardan memnunum. İlk zamanlar garantiden dolayı mecbur gelcekler diye kampanya yapmıyorlar ama ondan sonra çeşitli kampanyalar olduğu için uyguna geliyor. Aynı bakımı sanayide veya özel serviste yaptırsam belkide daha fazla para isterlerdi.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
(düzenlendi)

Yaptırdım, artık servis bakımlı oldu:). Bundan sonra servis yok artık ,zati bir daha ki sefere, 2 sene daha geçer.

mJW1pV.jpg

Ne ucuz ne pahalı yaptıkları iskonto  anca KDV yi karşılıyor. İlgi ise  her zaman ki gibi muhteşem.

Bu ara CVT Şanzıman yağı değişmiyormuş .Ömürlük imiş öyle dediler

tarihinde Haşmet Güngör tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:
Yaptırdım, artık servis bakımlı oldu[emoji4]. Bundan sonra servis yok artık ,zati bir daha ki sefere, 2 sene daha geçer.

Ne ucuz ne pahalı yaptıkları iskonto  anca KDV yi karşılıyor. İlgi ise  her zaman ki gibi muhteşem.

Abi bakimlar seneliktir. 2 senelik degil, aman diyeyim :)
Renault hic bir zaman sanziman yagi değişimine yanaşmıyor. Manueller icin bile debriyaj degisiminde uygun goruyor. Yani 80bine de tamamlar, 150bine de.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Biliyorum sani de   (20.000 veya bir yıl)7000 de de bakıma gidilmez ki  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Bu bilgiyi teyit et bence Abi. 

Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Renault hic bir zaman sanziman yagi değişimine yanaşmıyor. Manueller icin bile debriyaj degisiminde uygun goruyor. Yani 80bine de tamamlar, 150bine de.

Manuelde debriyaj da değişse yağ değişmeye gerek yok.. 

Ama otomatikteki tutumlarını anlamadım.. 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu bilgiyi teyit et bence Abi. 

Manuelde debriyaj da değişse yağ değişmeye gerek yok.. 

Ama otomatikteki tutumlarını anlamadım.. 

Emmi iyicene sordum, net de 40 45 binde değişmesi lazım diye yazılar okudum bunu söyledim " diyorlar ama  yok dediler) bir kaç yerden daha araştıracağım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Emmi iyicene sordum, net de 40 45 binde değişmesi lazım diye yazılar okudum bunu söyledim " diyorlar ama  yok dediler) bir kaç yerden daha araştıracağım.
Yazılı kağıt al abi. Değişim periyodu yoktur diye.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...