İçeriğe Yönlendir

2017'nin En Güvensiz Otomobilleri

Ümit Kaan

Recommended Posts

Sani Gerşon

Megane, bir önceki kasasında arkaya yolcu kemeri uyarısı ve esp düğmesi eklemesi ile 2 yıldız birden almıştı. 4 yıldıza çıkabilmişti ancak.

Ben içerinin korunmasına bakarım. Koltuklar, kemerler, hava yastıkları, diz koruma vs. Bunlar önemli. Çağlar abi'nin dediği gibi, şerit takip uyarıcı kaza anında beni korumayacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

kazayı olduktan sonra göğüslemek ya da engellemek ikisi de ayrı kategoride ve değerli. İkisi de korur. korumayacak doğru değil. Ama farklı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
6 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

kazayı olduktan sonra göğüslemek ya da engellemek ikisi de ayrı kategoride ve değerli. İkisi de korur. korumayacak doğru değil. Ama farklı.

+1

Aktif ve pasif güvenlik farkı ikisi bir arada olacak daha doğrusu olan güvenlidir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç içindeki güvenlik önemli ise. Arka koltuk güvenli olmalı. Biz yaşayacağız, ya çocuklar ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

ince ayrıntı güzel, evet öncelikli aracı süreni koruyacak ama dışardaki yaya içinde olabildiğince birşeyler olmalı,  bunları ayrı ayrı değerlendirmeleri lazım, yinede baskın olan araç içinde olanı korumak, yaya koruma belli bir hızdan sonra zaten önemsiz kalıyor, araçla başka araca çarpınca yada bir yere, sağ kalmak lazım, bu olaslık çok daha fazla, buna göre değerlendirmek ve bu yönde geliştirme yapmak şimdilik daha önemli bence...

İlerde otonom sürüş artıp yaygınlaştıkça yaya güvenliği daha öne çıkabilir, zira araçlar zaten birbirini algılar, haberleşirler, görürler, hesap kitap yapar, aracın araca yada bir yere çarpma ihtimali çok azalır, (haa uzun farada gerek kalmaz :tongue:) bu durumda yaya güvenliği daha önem kazanacaktır, araçlar zaten kaza yapmıyor, çok sağlam olmaları çok gerekli olmaz, hesapta olmayan engelenmesi daha zor olan ihtimal yayalar kalır bu durumda, o zaman 2. planda kalan yaya güvenliği kanımca 1. plana geçer diyorum ben....

aslında destek uyarı sıstemleri bu açıdan çok önemli, şuan için bu sistemleride geliştirmeli ileride yaygın olacak otonom sisteme geçişte 2. planda kalan yaya güvenliği etkeni için alt yapıda hazırlanmış olmalı böylece...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Her kavgada olay neden bana patlıyor yaa. [emoji28]
Her yanan devrede ihale bana kalıyor ama
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

ince ayrıntı güzel, evet öncelikli aracı süreni koruyacak ama dışardaki yaya içinde olabildiğince birşeyler olmalı,  bunları ayrı ayrı değerlendirmeleri lazım, yinede baskın olan araç içinde olanı korumak, yaya koruma belli bir hızdan sonra zaten önemsiz kalıyor, araçla başka araca çarpınca yada bir yere, sağ kalmak lazım, bu olaslık çok daha fazla, buna göre değerlendirmek ve bu yönde geliştirme yapmak şimdilik daha önemli bence...

İlerde otonom sürüş artıp yaygınlaştıkça yaya güvenliği daha öne çıkabilir, zira araçlar zaten birbirini algılar, haberleşirler, görürler, hesap kitap yapar, aracın araca yada bir yere çarpma ihtimali çok azalır, (haa uzun farada gerek kalmaz :tongue:) bu durumda yaya güvenliği daha önem kazanacaktır, araçlar zaten kaza yapmıyor, çok sağlam olmaları çok gerekli olmaz, hesapta olmayan engelenmesi daha zor olan ihtimal yayalar kalır bu durumda, o zaman 2. planda kalan yaya güvenliği kanımca 1. plana geçer diyorum ben....

aslında destek uyarı sıstemleri bu açıdan çok önemli, şuan için bu sistemleride geliştirmeli ileride yaygın olacak otonom sisteme geçişte 2. planda kalan yaya güvenliği etkeni için alt yapıda hazırlanmış olmalı böylece...

ben yaya güvenliğinden bahsetmedim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

ben yaya güvenliğinden bahsetmedim.

hee doğru evet, neyse bende ekleme yapiim bari...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

58 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Her kavgada olay neden bana patlıyor yaa. emoji28.png

Her yanan devrede ihale bana kalıyor ama

Dolar - eyro her düşüp çıktığında da bana soranlar?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...