İçeriğe Yönlendir

2017'nin En Güvensiz Otomobilleri

Ümit Kaan

Recommended Posts

Ümit Kaan

Avrupa'da otomobil güvenliği konusunda otorite olarak bilinen EuroNCAP'te bu yıl yapılan çarpışma testlerinde en güvensiz otomobiller açıklandı. İşte 2017 model en güvensiz otomobiller... (Puanlama 5 yıldız üzerinden yapılmaktadır) (kaynak sabah )

V31ErV.jpg

Ford Mustang (İki Yıldız)

5G1YDq.png

Ford Ka+ (Üç Yıldız)

a1bXzO.jpg

Fiat 500 (Üç Yıldız)

nJ3Elg.jpg

Fiat Doblo (Üç Yıldız)

5G1Yyj.jpg

Kia Picanto (Üç Yıldız)

YO74Ql.png

Kia Rio (Üç Yıldız)

d7AXvV.jpg

Citroen e-Mehari (Üç Yıldız)

GyO3m6.jpg

Suzuki Swift (Üç Yıldız)

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
59 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

İnandırıcı gelmedi

Mustang neden 2 yıldız almış anlamadım diğerlerinden daha az hasar görmüşe benziyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Diğer konuda kaynak belirsizdi kapatmıştım.

EuroNCap denmiş buna.. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Mustang forumda konuşulmuştu diye hatırlıyorum. En çok puanı çocuk güvenliğinden ve güvenlik yardımcısından kaybediyor görünen.

Ama şu var, araç Mustang. Zaten çocuklu aile için değil :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Mustang forumda konuşulmuştu diye hatırlıyorum. En çok puanı çocuk güvenliğinden ve güvenlik yardımcısından kaybediyor görünen.

Ama şu var, araç Mustang. Zaten çocuklu aile için değil :)

O zaman arka koltuğu sökecek :)

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Doblo nun sağdaki resmi ile soldaki resimlerin de hasar farkı var... aynı test değil sanırsam.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mustang neden 2 yıldız almış anlamadım diğerlerinden daha az hasar görmüşe benziyor.
Arka yan hava yastığı yok sanırım, tavanda falan zaten yok, sonuç vahim arkada oturan için.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Doblo nun sağdaki resmi ile soldaki resimlerin de hasar farkı var... aynı test değil sanırsam.

Her bir çarpışma noktası için yeni bir araç kullanılıyor.. 

Soldaki resim önden çarpma, sağdaki resim sol önden çarpma. Yandan çarpma için de başka bir araç kullanıldı.. 

11 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Vaay .ne güzel test.. 

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Bana tek yıldızlı mustang verseler ömrümün sonuna kadar binerim herhalde :biggrin:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
Bir saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Bana tek yıldızlı mustang verseler ömrümün sonuna kadar binerim herhalde :biggrin:

Ön tarafta oturanın ömrü uzun oluyor, arka koltuğuda söktürüp bagaj yaptımı sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile .. ncap zenkep vs. de sonuç yıldız sayısına, veya lastik mastik testinde sonuç sıralamasına değil, tek tek kriterlere bakmak ilimsel bilimsel daha iyidir. karayolunda olmayan şeridi takip etme sistemi olmayandan kırdığı yıldız çarpışma anında sürücüyü korumaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mustang 50 ile gidiyorsa zaten sürücüsnde iş yok

sıdır araçta teslim öncesi kontrolde, dolapderede drift..... ee şeyy......yok bişiii

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

mastengim olsunda varsın hiçbir testten bir puan dahi almasın. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
sıdır araçta teslim öncesi kontrolde, dolapderede drift..... ee şeyy......yok bişiii
Pis
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
11 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Teslimat öncesi kontrol, çok normal. Alan da aynı şeyi yapmayacak mı. Yaparken kırılsa bunu test etmediniz mi demeyecek mi :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

En güvensizlerden bi Land var bi tanıdıkta. Bir türlü servisten çıkamıyor. Yok enjektör yok pul yok şaft say say bitmiyor

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İçindeki tek parça çıkıyor önemli olanı o. Ha dersen ki extrem test yapılacak, geri fites ampülü patlak olan ile kafa kafaya tokuşturalım. Kaskocu kalpten gider birde vw sahibi. Ben o an sürücü koltuğunda latte içiyor olurum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İçindeki tek parça çıkıyor önemli olanı o. Ha dersen ki extrem test yapılacak, geri fites ampülü patlak olan ile kafa kafaya tokuşturalım. Kaskocu kalpten gider birde vw sahibi. Ben o an sürücü koltuğunda latte içiyor olurum

Her kavgada olay neden bana patlıyor yaa. [emoji28]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bence önemli olan kaza anında araç içinde olanın hayatta kalmasını sağlamak, bu kısımı tek başına ayrı değerlendirmeli ve yıldız vermemliler, esas olan bu zaten, araç içindeki korunacak....

sonrası yine ayrı olarak değerlendirilerek, yaya güvenliği vs. gibi şeylerden yıldız verilecek....

neye bakarız peki? 1. ye, kaza anında sağ çıkarmıyım çıkmazmıyım,  diğer şeyler 2. planda,  bunlar hepsine bakıp yıldız veriyor, bakmışsın 3 yıldız araç tırt, halbuki kazada içindekini korumada 5 yıldız, diğer şeylerden kırpmışlar, bence bu ters, bunları ayrı değerlendirmeliler, hızıda 80-90 yapacaklar, ikinci seviyedede 110 la test yapmalılar,  gerçek hayatta ototyolda hız sınır neyse o hızla, bakalım sağ çıkıyormuyuz,  çünki gerçekte hızlıyız, kimse 60 la falan gitmiyor....

şuanki haliyle Money Talk, boş iş....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...