İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Hız Sabitleyici Eklemek

Fatih Öztürk2

Recommended Posts

Fatih Öztürk2

Merhaba arkadaşlar,

2010 Trend Mondeo arabam var. Arabam ruhsatta titanium olarak yanlış yazılmış. Bende ozaman arabayı titanium a çevirmeye karar verdim. Şaka bir yana whatsapp  gruplarından bir tanesinde bir arkadaş trend mondeoya cruise control taktığını söylemişti. Kendisinde detaylı olarak bilgi edindim. Aslında cruise control için araçta donanımın olduğu ve bunun için tuşları takıp modifiyeli kablo ile aktif etmek gerektiğini söyledi. Bende aşağıdaki videoyu izleyince yapmaya karar verdim. Ebay üzerinden tuşları aldırdım. Ocak ortası gibi gelmesini bekliyorum. Talkford forumunda bir kullanıcı bir üretim kodu vermiş ve bu üretim kodlu araçlarda sadece tuşları takıp aktif edilerek kullanılacağını yazmış. Bu mesajı tekrar aradım ancak bulamadım. Video aşağıda yorumlarınızı ve fikirlerinizi eksik etmeyin.

Modifiyeli elm cihazı. Bizdeki modifiyeli cihazlarla aynıdır.

https://tunnelrat-electronics.fwscart.com/

Aktif etmek için program linki

http://civil.iffc.ru/elmconfig/

Montaj videosu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
2 saat önce, Fatih Öztürk2 yazdı:

2010 Trend Mondeo arabam var. Arabam ruhsatta titanium olarak yanlış yazılmış.

Araç gerçekten ruhsatta titanium mu?

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2
19 dakika önce, Murat Sürücü yazdı:

Araç gerçekten ruhsatta titanium mu?

Evet ruhsatta titanium olarak yazıyor. Jantlar titanium, birde araçta ptc heater var. onun dışında trend donanımı var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Evet ruhsatta titanium olarak yazıyor. Jantlar titanium, birde araçta ptc heater var. onun dışında trend donanımı var.
Fordun sitesinde ne yazıyor peki? Trend mi geçiyor?
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Etis de aşağıdaki gibi görünüyor. Başka da bir yer bilmiyorum bakabileceğim.

Mondeo 2007-2014, 2.0L Duratorq-TDCi (143PS) - DW, Aytozu Grisi Metalik

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Araç bayiden alınma değil gümrük girişlidir ve muhtemelen kuzey ülkeleri için üretilmiş araçlardan olabilir. Ön cam ısıtma da var mı? 

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2
2 saat önce, Ali Karadağ yazdı:

Araç bayiden alınma değil gümrük girişlidir ve muhtemelen kuzey ülkeleri için üretilmiş araçlardan olabilir. Ön cam ısıtma da var mı? 

Ön cam ısıtma yok maalesef. Keşke Olsaydı.

etis de bölge olarak türkiye görünüyor.

Bölge: (+)"TR"

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Tuş değişimi ile ilgili detaylı bir anlatımı bir arkadaş rus sitesinden bulmuş bana gönderdi. Buraya ekliyorum yarın bir gün benim gibi niyet eden olursa buradan nasıl yapılacağına bakabilir. Ben elm327 ile cruise controlü aktif hale getirdim. Tuşları bekliyorum. Tuşlar gelince takıp sonucu buradan paylaşırım.

http://mondeoclub.ru/forum/topic/87915/page-4?&#entry1666491

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fatih Öztürk2

Arkadaşlar, geçen hafta arabama hız sabitleyiciyi taktım. Modifiyeli kablo ile de aktif hale getirdim. Gayet güzel çalışıyor. Trend mondeosu olanlara duyrulur.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Fatih Öztürk2 yazdı:

Arkadaşlar, geçen hafta arabama hız sabitleyiciyi taktım. 

Servis kesin olmaz derdi :)

Ellerinize sağlık.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Servis kesin olmaz derdi [emoji4]
Ellerinize sağlık.. 

Teşekkür ederim Mehmet abi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Servis kesin olmaz derdi

o konu çok fena, doğuş bir tık atacak ekranında welcome açacak, parça bile takmaya gerek yok o derece, olmaz dedi, tık için 1 haftaya randevu ile 2 gün özel servise bırakman gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2
rus sitesini nasıl tercüme ettirdiniz

Çağlar abi, ilk mesajımda youtube linkini var. İtalyan arkadaş anlatıyor ancak videoyu izleyince çok rahat herkes yapabilir.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

araç içine eklenti yapılmasına bayılıyorum. Oz jant bile taksan bu kadar faydalı olmaz :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

tık için 1 haftaya randevu ile 2 gün özel servise bırakman gerekiyor.

Erden Dertsiz 15 dakkada tıklar...  :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Erden Dertsiz 15 dakkada tıklar...  :)

garanti veriyor ama randevulu tıkçı, sonra beyin error veriyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
garanti veriyor ama randevulu tıkçı, sonra beyin error veriyor

Yok onlar açmıyor bildiğim kadarıyla.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bizim Fokuza da olur mu bu ya. Yani sadece parçayı alıp taksak, araç bilgisayarından açsak çalışır mı?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bizim Fokuza da olur mu bu ya. Yani sadece parçayı alıp taksak, araç bilgisayarından açsak çalışır mı?
Önce sis farı taktırır insan...
  • Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
1 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Yetkili serviste taktırsam 500 lirayı bulmaz, Tokerlerin Serkandan istesem 250 liraya biter-far anahtarı dahil. Aksesuardan başka bir şey olmayan sis farını ne yapayım, kendinden olsa kabulüm ama sonradan taktırmaya hayır :)

Hız sabitleyici öyle değil ama.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2
10 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Önder abi, Focuscuların forumunda direksiyon değişimi ve aktivasyon ile yapanlar varmış. Yani çıkma direksiyon ve modifiyeli bir kablo ile çözersin gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur
22 saat önce, Servet Aydın yazdı:
On 19.02.2018 at 22:29, Önder Özcan yazdı:

3 takım var önde . led kafi mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...