İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Hız Sabitleyici Eklemek

Fatih Öztürk2

Recommended Posts

Ferhat Genç
3 saat önce, Hasan Poyraz yazdı:

Inşallah sonucu buradan bildiririm. Sormak istediğim bişey var, direksiyonu takınca tuşların ışıkları yanıyor , sağdaki set tuşlarına basınca stand by yazisi çıkıyor ama soldaki hiz sabitleme ve hiz limitleyici yada CAN tuşuna basınca hiç bisey ekrana gelmiyor, sizdekinde durum nasıl acaba? Gerçi tekrar eski haline getirmissiniz ama

Biz direksiyonu takar takmaz düğme ışıkları yandı. ELM ile Cruise controlü aktif ettiğimiz zaman motor arızası verdi. Bu halde iken düğmelerin hiçbiri tepki vermiyordu. Biz de işlemi geri aldık, beklemedeyiz şuan. Hiç yapamazsak, direksiyon daha zengin durmuş olacak en azından. Böyle teselli edicez kendimizi :)

Yorum bağlantısı
Hasan Poyraz
8 saat önce, Ferhat Genç yazdı:

Biz direksiyonu takar takmaz düğme ışıkları yandı. ELM ile Cruise controlü aktif ettiğimiz zaman motor arızası verdi. Bu halde iken düğmelerin hiçbiri tepki vermiyordu. Biz de işlemi geri aldık, beklemedeyiz şuan. Hiç yapamazsak, direksiyon daha zengin durmuş olacak en azından. Böyle teselli edicez kendimizi :)

O da iyiymis :) bu arada ben o motor arızasına ragmendevam ettim şu an o direksiyonla kullanıyorum,  sorun olmaz hocam cruise aktif oldugu icin o ariza uyarisi çıkıyor dediler,neyse bugün baktım ki o uyarı yok, ilginç bi şekilde,  anlamadim araba alistimi napti :) ya da kendiliginden devre disimi kaldi hakkaten garip oldu. Neyse ama cevap  bekliyorum insallah en gec haftaya sonuclanacak haber ederim :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
On 25.10.2018 at 18:05, Hasan Poyraz yazdı:

Alişan hocam Kulu dayım , hallederiz dersen çıkıp gelirim yani 120 km. Fakat tuşları direksiyona takma işini kim yapacak siz onuda kendiniz mi yaptınız? 

Hocam direksiyona montaj edenler var ben etmedim. İsterseniz orada yaptırabileceğiniz usta var ise ben bilgisayardan uzaktan bağlantı yapabilirim.

20 saat önce, Ferhat Genç yazdı:

Bir kaç yapan kişi tanıyorum biraz pahalıya yaparlar muhtemelen ama sonuç almazsanız onunla iletişime geçebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
28 dakika önce, Alişan YILMAZ yazdı:

Hocam direksiyona montaj edenler var ben etmedim. İsterseniz orada yaptırabileceğiniz usta var ise ben bilgisayardan uzaktan bağlantı yapabilirim.

Bir kaç yapan kişi tanıyorum biraz pahalıya yaparlar muhtemelen ama sonuç almazsanız onunla iletişime geçebilirim.

Hasan Bey'den haber bekliyorum. Eğer çözemezsek işi, sizden yardım isterim. Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Poyraz
On 30.10.2018 at 13:55, Ferhat Genç yazdı:

Hasan Bey'den haber bekliyorum. Eğer çözemezsek işi, sizden yardım isterim. Teşekkür ederim.

Ferhat hocam bu haftasonu hallettik. Çalışmaya başladı.  Ekstra tesisata gerek kalmadı,  zaten varmış,  sadece programla yaptılar,  tuşlarda bozuklukmu var acaba diye düşünürken o da değilmiş, demem o ki muhtemelen sizinkide programla acilacaktir,  ben 250 liraya direksiyon ve tuşlarını aldım,  400 lirada yapan arkadaşlara verdim totalde 650 liraya mal oldu. Konyaya yakinsaniz arkadaslara yönlendireyim,  bence hiç riske girmeyin..

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
10 saat önce, Hasan Poyraz yazdı:

Ferhat hocam bu haftasonu hallettik. Çalışmaya başladı.  Ekstra tesisata gerek kalmadı,  zaten varmış,  sadece programla yaptılar,  tuşlarda bozuklukmu var acaba diye düşünürken o da değilmiş, demem o ki muhtemelen sizinkide programla acilacaktir,  ben 250 liraya direksiyon ve tuşlarını aldım,  400 lirada yapan arkadaşlara verdim totalde 650 liraya mal oldu. Konyaya yakinsaniz arkadaslara yönlendireyim,  bence hiç riske girmeyin..

Ben İstanbuldayım. Yola çıkıp test ettiniz mi? Debriyaja bastığınız zaman devre dışı kalıyor mu? Beyine mi program attılar? 

Yorum bağlantısı
Hasan Poyraz
2 saat önce, Ferhat Genç yazdı:

Ben İstanbuldayım. Yola çıkıp test ettiniz mi? Debriyaja bastığınız zaman devre dışı kalıyor mu? Beyine mi program attılar? 

Benim araç otomatik hocam, denedim gayet iyi çalışıyor, frene basınca devre dışı kalıyor,  beyine program atma değil yanlış değilsem, hani cruise controlü without tan with yapıyorsun ya , ona benzer şekilde başka bir menüden hallettiler yanlış değilsem ama ben izlemedim yaparlarken.. Dediğim gibi herhangi bir tesisat çekme ya da yeniden yazılım vs yükleme olmadı... Als mi Asl mi öyle bi kısımdan bahsettiler yanlış hatırlamıyorsam onu da sizin için özellikle sordum .. 

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
17 saat önce, Hasan Poyraz yazdı:

Benim araç otomatik hocam, denedim gayet iyi çalışıyor, frene basınca devre dışı kalıyor,  beyine program atma değil yanlış değilsem, hani cruise controlü without tan with yapıyorsun ya , ona benzer şekilde başka bir menüden hallettiler yanlış değilsem ama ben izlemedim yaparlarken.. Dediğim gibi herhangi bir tesisat çekme ya da yeniden yazılım vs yükleme olmadı... Als mi Asl mi öyle bi kısımdan bahsettiler yanlış hatırlamıyorsam onu da sizin için özellikle sordum .. 

Anlıyorum Hasan Bey. ELMconfig den mi yaptılar hiç görebilidiniz mi? :)  Ben de dün lastik hava basıncını gösteren ekranı açtım ELM ile. Fakat en kolayı olan otomatik kapı kilidini de yapamadım. Kesin püf noktaları var ama biz hakim değiliz. 

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Bugün ELM ile tekrar denedim ve artık hız sabitleyici çalışıyor. Hiçbir şeye gerek kalmadı. Arıza ışığı da yanmıyor. Acayip keyiflendim :) İsteyenlere tarif ederim.

Yorum bağlantısı
Hasan Poyraz
5 saat önce, Ferhat Genç yazdı:

Anlıyorum Hasan Bey. ELMconfig den mi yaptılar hiç görebilidiniz mi? :)  Ben de dün lastik hava basıncını gösteren ekranı açtım ELM ile. Fakat en kolayı olan otomatik kapı kilidini de yapamadım. Kesin püf noktaları var ama biz hakim değiliz. 

Valla Ferhat hocam yaparken yanlarında değildim ama normal ford programıyla değil de yine bu özelliklerin açılacağı bi ford programı herhalde,çünkü benim ilcede bulunan bi elektrikcide ford porgrami vardi hatta benim anahtar çalışmayınca o açmıştı ama bana dedi hocam hız sabitleme bu programdan açılmaz diye, elm config mi bilmiyorumda sorduydum arkadaşa söyleyim nereden yaptınız diye Asl mi Als mi ne öyle bişey dedi yanlış hatırlamıyorsam, belkide o sizin kabloda çıkmıyordur o kısım ya da farklı bi isim olabilir. Hakîm değiliz haklısınız ama baska ozelliklerde açılıyorsa niye söylemediler ki tüh  :)

Yorum bağlantısı
Hasan Poyraz
6 dakika önce, Ferhat Genç yazdı:

An itibariyle :) ;

MDz4VQ.jpg

Nasıl oldu neredenmis :)

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
31 dakika önce, Hasan Poyraz yazdı:

Nasıl oldu neredenmis :)

Sanırım bir yerde bir şey gözümüzden kaçtı. "With cruze" yaptık oldu bitti valla :)

Yorum bağlantısı
Hasan Poyraz
16 saat önce, Ferhat Genç yazdı:

Sanırım bir yerde bir şey gözümüzden kaçtı. "With cruze" yaptık oldu bitti valla :)

Haydaa çok ilginç zaten yapmamismiydiniz onu bir öncekinde şimdi ne değişti ki 😕 farklı bişey yapmadiysaniz garip gercekten

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
35 dakika önce, Hasan Poyraz yazdı:

Haydaa çok ilginç zaten yapmamismiydiniz onu bir öncekinde şimdi ne değişti ki 😕 farklı bişey yapmadiysaniz garip gercekten

Ben ilk yaptığımda hiç hareket edip denememiştim. Çünkü bizdeki diğer S-Max'de direksiyondan Cruze On düğmesine bastığım zaman ''Hız sabitleyici beklemede'' yazıyor ekranda. Araç hareket halinde olmadığında bile yazıyordu bu şekilde. Bu şekilde olur, yazar diye beklemiştim. Fakat dün yola çıktım ve 30km sürat ve üstünde Cruze ON düğmesine bastığımda sistem çalıştı. Sanırım Converse+ gösterge farkından kaynaklanıyor. Diğer S-Max'de Converse+ gösterge yok, normal analog gösterge var. Sonuç itibariyle başardık :) Ayrıca iki S-Max aracımızda da Lastik Basınç Göstergesini yol bilgisayarında aktif hale getirdik. Fakat basınç değerlerini göstermiyor. Sibopları değiştirmek gerekebilir belki. 

Yorum bağlantısı
Hasan Poyraz
Bir saat önce, Ferhat Genç yazdı:

Ben ilk yaptığımda hiç hareket edip denememiştim. Çünkü bizdeki diğer S-Max'de direksiyondan Cruze On düğmesine bastığım zaman ''Hız sabitleyici beklemede'' yazıyor ekranda. Araç hareket halinde olmadığında bile yazıyordu bu şekilde. Bu şekilde olur, yazar diye beklemiştim. Fakat dün yola çıktım ve 30km sürat ve üstünde Cruze ON düğmesine bastığımda sistem çalıştı. Sanırım Converse+ gösterge farkından kaynaklanıyor. Diğer S-Max'de Converse+ gösterge yok, normal analog gösterge var. Sonuç itibariyle başardık :) Ayrıca iki S-Max aracımızda da Lastik Basınç Göstergesini yol bilgisayarında aktif hale getirdik. Fakat basınç değerlerini göstermiyor. Sibopları değiştirmek gerekebilir belki. 

Hayırlı olsun güle güle kullanın inşallah iyi olmuş  :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 11 ay sonra...
Kutlu Can Canpolat
(düzenlendi)
Alişan YILMAZ yazdı:

Hocam Ankara'da iseniz bende var modifiyeli elm327, without u with yaptığı zaman çalışıyor ve sonra yazmamız gerekiyor.

Hocam selamlar. bende de 2008 mondeo trend mevcut dizel otomatik. bugün çıkmacıdan hız sabitleyici tuş takımını ( direksiyon ile birlikte ) aldım. modifiyeli elm327 kablosu ile bana yardımcı olabilir misiniz ? ben de ankaradayım. nereye derseniz gelirim valla bunun için :D

bu vesile ile de konuyu canlandırmış olalım. Ankarayı bırakın neredeyse türkiyede bu konu bilinmiyor. bugün çıkmacıdan direksiyonu alırken ne yapacaksın dedi anlattım böyle böyle oluyor muymus dedi. işi gücü ford olan her yerde ford parçaları asılı olan adam bunu bilmiyor. şaşmazdaki en azından benim sorduğum bir çok ford servisi de böyle bir şey yapılabileceğini bilmiyor. umarım bu konuyu gören mondeo kullanıcısı sayısı artar da herkes faydalanır.

direksiyon fiyatlarına gelecek olursak ben airbagsiz olarak 550 tl ye aldım direksiyonu. çok araştırdım ama en uygun bulabildiğim bu oldu. aliexpress de sadece tuş takımı olarak var ama 150 dolar civarı ve şimdiki mevzuat ile gümrük ve kdv de eklenince bayaa bir pahalıya gelir. çıkmacılar şu anda en iyi çözüm gibi duruyor.

tarihinde Kutlu Can Canpolat tarafından düzenlendi
bilgi ekleme
Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
Kutlu Can Canpolat yazdı:

Hocam selamlar. bende de 2008 mondeo trend mevcut dizel otomatik. bugün çıkmacıdan hız sabitleyici tuş takımını ( direksiyon ile birlikte ) aldım. modifiyeli elm327 kablosu ile bana yardımcı olabilir misiniz ? ben de ankaradayım. nereye derseniz gelirim valla bunun için :D

bu vesile ile de konuyu canlandırmış olalım. Ankarayı bırakın neredeyse türkiyede bu konu bilinmiyor. bugün çıkmacıdan direksiyonu alırken ne yapacaksın dedi anlattım böyle böyle oluyor muymus dedi. işi gücü ford olan her yerde ford parçaları asılı olan adam bunu bilmiyor. şaşmazdaki en azından benim sorduğum bir çok ford servisi de böyle bir şey yapılabileceğini bilmiyor. umarım bu konuyu gören mondeo kullanıcısı sayısı artar da herkes faydalanır.

direksiyon fiyatlarına gelecek olursak ben airbagsiz olarak 550 tl ye aldım direksiyonu. çok araştırdım ama en uygun bulabildiğim bu oldu. aliexpress de sadece tuş takımı olarak var ama 150 dolar civarı ve şimdiki mevzuat ile gümrük ve kdv de eklenince bayaa bir pahalıya gelir. çıkmacılar şu anda en iyi çözüm gibi duruyor.

Ben yapmasını biliyorum. İstanbuldayım ama. 

Yorum bağlantısı
Kutlu Can Canpolat
(düzenlendi)
Ferhat Genç yazdı:

Ben yapmasını biliyorum. İstanbuldayım ama. 

Yakın zamanda İstanbul planım yok ama olursa ararım teşekkür ederim

tarihinde Kutlu Can Canpolat tarafından düzenlendi
Rkleme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ

Ankara'da yardımcı olabilirim, makyajsız kasa mk4ler için dijital hız ve 1122 convers+ güncellememiz de mevcut.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kutlu Can Canpolat

Selamlar herkese an itibari ile aliexpress ten aldığım kabloyla hız sabitleyiciyi hallettim. kısa bir özet geçmek gerekirse bana maliyet 550 tl direksiyon, 75 tl modifiye kablo ile 625 tl ye halletmiş oldum. ayrıca kapıların otomatik kapanması falan da artık aktif. Ankara'da bu konuda yardım isteyen olursa bana ulaşabilir. Alişan hocama ve gruptakilere ayrıca bu konu açan fatih öztürk e de teşekkür ederim yoksa hayatta böyle bir şeyden haberim olmayacaktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...