Fatih Öztürk2

Mondeo IV - Hız Sabitleyici Eklemek

Recommended Posts

Alişan YILMAZ
On 08.12.2017 at 10:59, Fatih Öztürk2 yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

2010 Trend Mondeo arabam var. Arabam ruhsatta titanium olarak yanlış yazılmış. Bende ozaman arabayı titanium a çevirmeye karar verdim. Şaka bir yana whatsapp  gruplarından bir tanesinde bir arkadaş trend mondeoya cruise control taktığını söylemişti. Kendisinde detaylı olarak bilgi edindim. Aslında cruise control için araçta donanımın olduğu ve bunun için tuşları takıp modifiyeli kablo ile aktif etmek gerektiğini söyledi. Bende aşağıdaki videoyu izleyince yapmaya karar verdim. Ebay üzerinden tuşları aldırdım. Ocak ortası gibi gelmesini bekliyorum. Talkford forumunda bir kullanıcı bir üretim kodu vermiş ve bu üretim kodlu araçlarda sadece tuşları takıp aktif edilerek kullanılacağını yazmış. Bu mesajı tekrar aradım ancak bulamadım. Video aşağıda yorumlarınızı ve fikirlerinizi eksik etmeyin.

Modifiyeli elm cihazı. Bizdeki modifiyeli cihazlarla aynıdır.

https://tunnelrat-electronics.fwscart.com/

Aktif etmek için program linki

http://civil.iffc.ru/elmconfig/

Montaj videosu

Merhabalar, modifiyeli elm327 ile donanımı kurduktan sonra aktif hale getirebilirsiniz. Donanımı sağladıktan sonra isterseniz size yardımcı olabilirim gerçi yapmışsınız ama olsun :). Ayrıca bir çok gizli özellik de açılabiliyor, işte mesela arka koltuklara giden hava derecesi hatta müdahele edilebiliyor yanlış hatırlamıyorsam, makyajlı kasa sonrası yağ sensörü v.s bunların hepsini forscan ile yapabiliyoruz.

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Özgür Eriş
17 saat önce, Alişan YILMAZ yazdı:

Merhabalar, modifiyeli elm327 ile donanımı kurduktan sonra aktif hale getirebilirsiniz. Donanımı sağladıktan sonra isterseniz size yardımcı olabilirim gerçi yapmışsınız ama olsun :). Ayrıca bir çok gizli özellik de açılabiliyor, işte mesela arka koltuklara giden hava derecesi hatta müdahele edilebiliyor yanlış hatırlamıyorsam, makyajlı kasa sonrası yağ sensörü v.s bunların hepsini forscan ile yapabiliyoruz.

Elinde elm327 kablosu olan arkadaşlar için forscan proğramının bir linkini paylaşıp birde anlatım videosu ekleyerek foruma katkıda bulunabilirsiniz diye düşünüyorum :)Sizcede güzel olmaz mı ? 

tarihinde Özgür Eriş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alişan YILMAZ
37 dakika önce, Özgür Eriş yazdı:

Elinde elm327 kablosu olan arkadaşlar için forscan proğramının bir linkini paylaşıp birde anlatım videosu ekleyerek foruma katkıda bulunabilirsiniz diye düşünüyorum :)Sizcede güzel olmaz mı ? 

Tabii ki ücretsiz 2 aylık lisans almayı v.s anlatırım o halde çalışmalara başlayayım :)

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Özgür Eriş

O zaman şimdiden çok teşekkürler tüm forum adına(sayın admin müsaadenle)   :) :) :) 

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ferhat Genç
On 14.09.2018 at 15:37, Özgür Eriş yazdı:

Hala beklemedeyiz bir haber yok :)

Özgür Bey inanın ki bir fırsatını bulamadım. Kuzenim ile yapacağız. ELM kablosu onda. Kendisi İkitelli'de ben ise Levent'teyim. Bir fırsat olup buluşamadık. Mutlaka burada paylaşacağım.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Öztürk2

Bu konuda başlıktaki videoyu izlediniz mi?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Özgür Eriş

Merhaba Fatih Bey.Konu başlıgındaki videoya uygun olarak 2010 trend otomatik 2.0 tdci mondeoma uygulamayı yaptım.Tuşları ilk monte ettiğimde aktif olmayan tuş ışıkları aktif oldu,müzik sistemi tuşlarıda aktif olarak çalışmasına rağmen cruise control çalışmadı.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Öztürk2
57 dakika önce, Özgür Eriş yazdı:

Merhaba Fatih Bey.Konu başlıgındaki videoya uygun olarak 2010 trend otomatik 2.0 tdci mondeoma uygulamayı yaptım.Tuşları ilk monte ettiğimde aktif olmayan tuş ışıkları aktif oldu,müzik sistemi tuşlarıda aktif olarak çalışmasına rağmen cruise control çalışmadı.

Bende videodaki gibi yaptım ve sorunsuz çalışıyor şuan. Bence yeniden bağlayıp bakın. Şayet açık görünüyorsa problemi başka yerde arayın. Bir arkadaş yapmıştı onda da çalışmamıştı. Sonra tuşları değiştirdikten sonra çalıştığını söylemişti. Yani tuşlar arızalı çıkmış. Bu durumu da göz önünde bulundurun.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ferhat Genç

Ben tuşları takar takmaz ışıkları yandı. Sadece ELM ile aktif etmek kaldı.

Mesajı paylaş

Mesajın linki