İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Yağ Soğutucu Termostatı Sorunu

Serkan Araç

Recommended Posts

Servet Aydın

Motor o ısıda stabil çalıştığı sürece sıkıntı yok. Demekki enerjiyi ısı yerine güce döndürüyor dci

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 saat önce, Servet Aydın yazdı:
6 saat önce, Metin Akbal yazdı:
Soguk sicak gece gunduz yaz kis yagmur camur kar gunes dere tepe otoban stabilize yokus inis rolanti vites hararet 90 dan asagi iniyorsa veya 90 a hic cikmiyorsa (belirli bir mesafe katedildigi zaman 5 km ideal bazi araclarda farklilik olabilir biraz sapabilir sicaklik farkettirebilir) aracta sorun var demektir. Bunun normali anormali olmaz.

Değil. Dci kangoo harareti uzun eğimli yerde düşüyor. 70 derece civarında kalıyor. Motorun ısınması için 5 10 km gerekebiliyor çok soğuk havalarda. Zaten rölanti ibre oynamıyor

Kendi dCi'n adına konuş.. :p

4 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Abi kangoo'nun OBD ile bi harareti ölç bakalım. MEgane'da düşüyordu, termostat değiştim milim oynamadı bir daha.

Benim dCi'da asla düşmüyor.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
26 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

dci var dci var.Kangurudaki yada dastır'daki motor megane yada nissan'daki ile bir olurmu ? :D

Ama biiir :)

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Aynı sorun bende de var yağ termostatı yeni değiştim siyah oem parça aldım ama hava 4 C civarı ise 90 da kalıyor ana - derecelerde 60 90 arası geziniyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
27 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Aynı sorun bende de var yağ termostatı yeni değiştim siyah oem parça aldım ama hava 4 C civarı ise 90 da kalıyor ana - derecelerde 60 90 arası geziniyor.

Geziyorsa sorun var... Gezmemeli.. 

Diğer termostatı da değiş.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Geziyorsa sorun var... Gezmemeli.. 
Diğer termostatı da değiş.. 

Su termostatı mı abi?
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Focus da bildiğim kadarıyla yağ termostadi yok, suyu değiştirdim gecen yaz, durduk yere düşme kalmadı. He siz aracı kenara çeker kaloriferi max a getirirseniz her araç düşer diğer türlü düşmemeli.
Değişimden önce kırmızı ışıkta beklerken bile 70 e kadar düşüyordu hareket edince 80 lere çıkıyordu.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet DÖRT

Yaşadığım bir durumu sizinle paylaşmak istedim. Mondeomda yaklaşık bir yıldır özellikle soğuk havalarda kendini belli eden duman/buhar benzeri bir durum vardı. Trafikte durduğumda ön panjurun ordan duman çıkışını görürdüm. Ustalara defalarca sormama karşın bir şey bulamadılar. Ben egzoz gazı mı diye sordum. Çıkış ön değil arka kısımda dediler kabul etmediler. Araçta pek su eksiltmesi de yoktu. Bu problemle bir yıl arabayı kullanmaya devam ettim. Geçen hafta araç su damlatmaya başladı. Tamir için gittiğimde yağ soğutucusunun metal boru kısmında çatlak olduğu tespit edildi ve tamir edilip yerleştirildi. Artık ön panjurdan duman çıkışı yok. 

Eğer ki benzer problem yaşarsınız yağ soğutucusuna ve buna bağlanan hortumlara baktırmanızı tavsiye ederim. Hayırlı günler. Saygılarımla.

• Beğen 7
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
22 dakika önce, Mehmet DÖRT yazdı:

Yaşadığım bir durumu sizinle paylaşmak istedim. Mondeomda yaklaşık bir yıldır özellikle soğuk havalarda kendini belli eden duman/buhar benzeri bir durum vardı. Trafikte durduğumda ön panjurun ordan duman çıkışını görürdüm. Ustalara defalarca sormama karşın bir şey bulamadılar. Ben egzoz gazı mı diye sordum. Çıkış ön değil arka kısımda dediler kabul etmediler. Araçta pek su eksiltmesi de yoktu. Bu problemle bir yıl arabayı kullanmaya devam ettim. Geçen hafta araç su damlatmaya başladı. Tamir için gittiğimde yağ soğutucusunun metal boru kısmında çatlak olduğu tespit edildi ve tamir edilip yerleştirildi. Artık ön panjurdan duman çıkışı yok. 

Eğer ki benzer problem yaşarsınız yağ soğutucusuna ve buna bağlanan hortumlara baktırmanızı tavsiye ederim. Hayırlı günler. Saygılarımla.

Guzel bilgi paylasiminiz icin tesekkurler 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...