İçeriğe Yönlendir

Dizel Enjektör Temizleyiciler Hk

Erol Güven

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Ben Mondeo 2.0 tdci aracımda 2 defa kullandım ve her iki kullanımda da sonuçtan memnun kaldım. 

1. Kullandığım liqui moly purge. 50 TL.

Bunu arabamın çalışmasında gariplik ve belli devirde soğuk motorda çekişten düşme olduğu için enjektör temizleyici niyetine kullandık. Mazot filtresine doldurduk o şekilde yaptık. Depoya atılan tip değil. Bundan sonra araba düzeldi. Alakası var mıydı yok muydu bilmiyorum ama çünkü aynı işlem sırasında bir nedenden dolayı aküyü de sökmüştük. Acaba düzelten aküyü sökmekmiydi yoksa katkının kendisimiydi orası muamma.

2. Kullandığım Lliqui moly Super dizel additiv. 35 TL.

1. Adımdaki işlemi yaptıktan sonra arabada düz yolda 2000-2100 devir arasında motor sesinde değişiklik oluşmuştu. Enjektör sesine benzer bir ses ama tam olarak da o değil gibi. Motor gürültüsü artıyordu yani. Son depoda da şu an bunu attım. Depo henüz bitmedi ama bu ses kesildi gibi bir şey. Şu an test ediyorum aynı ses yok. Havalar biraz ısındı ondan mı oldu yoksa katkının etkisi mi orası yine bir muamma :biggrin: Denemelerime devam edeceğim. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

CATA clean denedim. işe yarıyor. 15 20 litre yakıta koyup sabit devirde sürüyorsunuz mümkün olduğunca. 250 300 km de bittiğinde yakıt, motor sesi azalmış oluyor. herhalde gerçekten de temizlik yapıyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Selim Bilgin
(düzenlendi)

Acemi dizelci geldi. :) 

275.000 km'deki 3.0 V6 TDI'ı alır almaz uzun yola çıkarken daha önceden tedarik ettiğim bir kutu Liqui Moly enjektör temizleyiciyi (super diesel additive) dolu deponun (60lt filan vardı) üzerine döktüm. Üzerine o depoyu bitirdim, bi 100 TL daha aldım. Bilerek sürekli üst devirde gitmesem de 140-160 bandında bir süre seyahat ettim.

Zaten arabaya acemiydim koyduğumda ama sanki koyduktan sonra sesi arttı gibi geldi, ya da Shell V-Power yakıttan da artmış olabilir emin değilim ama bu yüksek km meselesini bildiğim için aklıma takıldı. Bile bile koydum yani. Ama bariz bir fark var diyemem, kulağım sese alıştığı için duyarlılık artmış da olabilir.

Ne dersiniz? :) 

Biraz da BP'den mazot alıp gazlayayım bakalım ne olacak, BP' Ultimate daha sessiz çalışıyordu galiba.

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

duyarlılık oluşmuştur, genel kanaat sesin azaldığı yönünde zira.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Acemi dizelci geldi. [emoji4] 

275.000 km'deki 3.0 V6 TDI'ı alır almaz uzun yola çıkarken daha önceden tedarik ettiğim bir kutu Liqui Moly enjektör temizleyiciyi (super diesel additive) dolu deponun (60lt filan vardı) üzerine döktüm. Üzerine o depoyu bitirdim, bi 100 TL daha aldım. Bilerek sürekli üst devirde gitmesem de 140-160 bandında bir süre seyahat ettim.

Zaten arabaya acemiydim koyduğumda ama sanki koyduktan sonra sesi arttı gibi geldi, ya da Shell V-Power yakıttan da artmış olabilir emin değilim ama bu yüksek km meselesini bildiğim için aklıma takıldı. Bile bile koydum yani. Ama bariz bir fark var diyemem, kulağım sese alıştığı için duyarlılık artmış da olabilir.

Ne dersiniz? [emoji4] 

Biraz da BP'den mazot alıp gazlayayım bakalım ne olacak, BP' Ultimate daha sessiz çalışıyordu galiba.

Geçen akşam görüştüğümüzde neden attın diyecektim ama takılacağını bildiğim için demedim
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Fatih Keskin yazdı:

Geçen akşam görüştüğümüzde neden attın diyecektim ama takılacağını bildiğim için demedim

Kurcalamadan duramıyorum.

Yarın da 1 litre benzin ekleyeyim diyorum depoya. :D 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

:pilot:

Pırpır değil de daha ziyade jet motoru gibi ses çıkarıyor. Gaza %30 basınca Boeing gibi hissediyorum.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Bende kullanmayı düşünüyordum başlığı biraz okuyunca vazgeçtim.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ben düzenli kullanıyorum yaklaşık 10.000km bir uzun yolda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

eskiden öyle takıntılarım vardı da şimdi hiç kullanmıyorum. uzun yola giderken shellden alıyorum sehir içi neresi denk gelirse.
1,9tdi 271k

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Kurcalamadan duramıyorum.

Yarın da 1 litre benzin ekleyeyim diyorum depoya. :D 

saf aseton ve selülozik tiner kokteyli tavsiye ederim. yarım depoya 1 litre.  3.0 da denedim işe yarıyor tüketim konusunda. ama DPF olmasa iyi olur.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

saf aseton ve selülozik tiner kokteyli tavsiye ederim. yarım depoya 1 litre.  3.0 da denedim işe yarıyor tüketim konusunda. ama DPF olmasa iyi olur.

DPF yok ama eyvallah almayayım. :)  

Baktım 6 enjektör 10 bin lira en az. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

enjektörü bozacak birşey değil. seyreltik bir solvent. dükkandan satın aldığınız malzemelerin ne farkı olduğunu düşünüyorsunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

enjektörü bozacak birşey değil. seyreltik bir solvent. dükkandan satın aldığınız malzemelerin ne farkı olduğunu düşünüyorsunuz?

Üstün Alman teknolojisi? Vorpsrung durch technik. 

Ali Gök yazdı:

Maden suyu dökün enjektörlerin gazını alsın 😂

Bu cidden iyi fikir.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

enjektörün üstün teknolojisi diğeri ile aynıysa solventinde etkisi aynı olur. dizel motora yeteri kadar süzülmüş, dizel ile seyreltik ayçiçek yağı da koysak yakar. öyle bir seferde de bozulmaz enjektör. enjektörler ne zaman kurum ile tıkanıp kendi kendini aşındırmaya başlarsa o zaman sorun var demek.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

enjektörün üstün teknolojisi diğeri ile aynıysa solventinde etkisi aynı olur. dizel motora yeteri kadar süzülmüş, dizel ile seyreltik ayçiçek yağı da koysak yakar. öyle bir seferde de bozulmaz enjektör. enjektörler ne zaman kurum ile tıkanıp kendi kendini aşındırmaya başlarsa o zaman sorun var demek.

Geyik yaptığımı ayrıca belirtmeme gerek var mı? :D 

Çekmecede bir tane daha var, 2 depo sonra onu da atarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

atma yahu bozacan durduk yere :) 

bu arada km sahiden 275 bin mi . yüksekmiş iyi cesaret etmişsin

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Geyik yaptığımı ayrıca belirtmeme gerek var mı? :D 

Çekmecede bir tane daha var, 2 depo sonra onu da atarım.

en cok dusuk motor hizinda, uzun sureli suruslerde etkisi goruluyor. 8 saat uzun yol gitmek gibi.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Gök yazdı:

atma yahu bozacan durduk yere :) 

bu arada km sahiden 275 bin mi . yüksekmiş iyi cesaret etmişsin

277 olur bir kaç güne. :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...