İçeriğe Yönlendir

Opel Vectra 2.0 CD 96 Sensör Arızaları

İsmail Sert

Recommended Posts

İsmail Sert

İyi günler. Az önce ustamla görüştüm arabanın tüp sisteminde arıza buldu arabanın hiç bir sıkıntısı yok dedi. Tüp enjektörleri arızalı dedi istersen al götür kendin değiştir dedi istersen ben burda değiştireyim deneyeyim yarın bi daha bilgi vereyim sana dedi şimdilik sıkontımız bu görünüyor.

Yorum bağlantısı
İsmail Sert

Teşekkür ederim abi umarım bununla biter :)

Yorum bağlantısı
İsmail Sert

Abilerim sanayiye gittim. Usta tam anlamıyla saçmaladı. Bana enjektörü değiştirip denediğini sorunun çözülmediğini söyledi. Tüp sistemi toplama bi sistem halini almış her markadan parça var dedi bu sistemle olmaz ben tüpün beyninin arızalı olduğunu düşünüyorum dedi. Tüp sistemini iptal edicem dedi arabaya bide öyle bakıcaz dedi. Sonuç olarak ne olacak dediğimde. Araban devri algılamıyor soğukken özellikle dedi bazen sıcakkende yapıyor beyni arızalı dedi bana. Birde motor devir sensörünü değiştirmiş kafasına göre 180 lira istedi ona haliyle vermedim (değiştirmeden değiştirdim bile demiş olabilir) sök benim sensörü tak dedim taktı. 500-600 civarı masraf çıkardı bide bana.

yaptırmadım hiç bir şey yaptırmamayı düşünüyorum. İnternette okuduğum yazılarda yazılanları denemeye karar verdim. Gittim 200 liralık benzin aldım yaklaşık 32 litre civarı etti bi süre sadece benzinde binicem. Bu arada benzin 35 litreyi geçmez şu an arabada ama 50 litre gösteriyor bu sıkıntılara sebep olabilir mi acaba fikrniz var mı. Benzin doldururkende sürekli pompa attı sanki dolmuş gibi artık elinde tuttu pompacı attıkça bi daha açtı 6-7 kez yaptı.

ilginiz yorumlarınız için çok teşekkür ederim birazdan balata spreyiyle yüzeyden boğaz kelebeğinide temizliycem. Kendi kendimin ustası olmaya karar verdim. Gerekirse motoru parçalıycam geri toplanmaz hale getiricem ama bu sanayide anahtar dokunmayacak bu arabaya. Ortalık vicdansız insan kaynıyor hakkıyla ekmeğinin peşinde koşan bi usta bulursam o zaman o ne fiyat verirse iki katını ödüycem bıktım artık!

başta Mehmet abi olmak üzere yorum yapıp ilgilenen abilerim hepinize teşekkür ederim ilginiz için.

Yorum bağlantısı
İsmail Sert

Az önce gaz kelebeğini temizledim kendimce. Aracı yolda denedim biraz araç 3000 devirde sanki tutuyorlarmış gibi yapıyor tekler gibi oluyor bi gaz verip bi vermiyormuş gibi yapıyor. Çözemedim artık olayı bu arada benzinde denedim aracı sadece. 

Motor sıcakken açıp baktığımda motorun etrafından egzoz dumanı mı su buharı mı olduğunu anlamadığım bi duman vardı. Yağ çubuğunu çektiğimde hafif gri duman vardı yağ kapağını açtım yağ soçrattığı için fazla açık tutamadım ordanda aynı şekilde duman çıkışı vardı çok fazla olmamakla birlikte.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Benzin pompanız arızalı olabilir gibi geldi bana. Tamamen devre dışı değil de yeterli basınç üretemiyor gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 dakika önce, İsmail Sert yazdı:

Az önce gaz kelebeğini temizledim kendimce. Aracı yolda denedim biraz araç 3000 devirde sanki tutuyorlarmış gibi yapıyor tekler gibi oluyor bi gaz verip bi vermiyormuş gibi yapıyor. Çözemedim artık olayı bu arada benzinde denedim aracı sadece. 

Bunu buji kablosu yapar.. .

Benzinde binmeye devam et, araç tamamen düzelsin benzinde.. sonra lpg ye geçip onda sorun varsa onları çöz.. 

Yorum bağlantısı
İsmail Sert
4 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Benzin pompanız arızalı olabilir gibi geldi bana. Tamamen devre dışı değil de yeterli basınç üretemiyor gibi.

Arabanın sabah hem benzinde hem lpgde yürürmeme sıkıntısı bundan olabilir mi abi peki

4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunu buji kablosu yapar.. .

Benzinde binmeye devam et, araç tamamen düzelsin benzinde.. sonra lpg ye geçip onda sorun varsa onları çöz.. 

Tamam abi şimdilik 200-300 km gitsem aracın kendine gelmesini sağlar heralde

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, İsmail Sert yazdı:

Arabanın sabah hem benzinde hem lpgde yürürmeme sıkıntısı bundan olabilir mi abi peki

Yok olamaz... 

Benzinde kullanman bence çözüm olmayacak. Ancak sorunları daha net kavrayacaksın.. 

100-150 km kullan bakalım. 

Bir de.. 

Konunun başını unutuyoruz.. 

Bu sorun ve araç için tam olarak nelere bakıldı neler yapıldı.. tek mesajda bi özetler misin.. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Son ifadelerinizden benzin pompası yetersiz geliyor gibi bir fikir oluştu bende. Tabi sıralama şöyle olmalı ucuzdan pahalıya gitmek gerekirse;

Buji, buji kablosu,bobin,benzin pompası. Nerede düzelirse artık. 

Yorum bağlantısı
İsmail Sert

Teşekkür ederim abilerim. Mehmet abi kısaca özetlersek hiç bir şey yapılmadı.

burada aracımı götürüyorum şu şu sıkıntılar var bi bakar mısın diyorum. Ya abi boşver bin böyle ya kardeşim ne gerek var yaptıracan gibi saçma cevaplar alıyorum. Zaten cevap verende beyin arızalı diyip çıkıyor işin içinden.

ben arıza kodlarına göre krank devir sensörünü orjinaliyle değiştirdim hava akşmetreyi değiştirdim. Tüp ayarı yaptırdım atikerdeki usta bi dene olmazsa bide soğuk ayar yaparız dedi. Başka hiç bir şey yapılmadı abi araca. Şu an çözüme yönelik hiç bir girişimde bulunulmadı ne bujilere bakıldı ne kablolara bakıldı olduğu gibi duruyor yani.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Buji ve buji kablolarını doğru parçalar ile değiştir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aracın motor kısmındaki Elektrik kablolarının dış izolasyonuna bakın gevreme varsa yani kabloyu elinize alıp izolasyonun kırıldığını veya dağıldığını görüyorsanız elektrik kabloları komple değişecek. Bahsettiğiniz arızaların sebebi. Ben 2 defa krank devir egzantrik devir sensörleri yaktım (her biri 90 euro zaman 2009 yılında).

krank devir sensörünün kablosunu sensörden beyne kadar kontrol edin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Benim aklıma ilk gelenler;

Buji, buji kablosu, bobin, egr valfi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

3000 devir civarinda araba tekleme, gitmeme gibi sorun varsa benzin pompasi arizali olabilir muhtemelen. Ayni arac bizdeyken ayni sorunu yasamis ve benzin pompasini degistirerek cozmustuk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...