İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Radyatör Yedek Su Deposu

Erman Uzun

Recommended Posts

Erman Uzun

Aracımın soğutma suyunun olduğu kab üst tarafından sızdırıyor çok acil bir durum yok malum kış ayları ancak ben bu genleşme kabını değişeyim diyorum sanırım tamiri cok sağlıklı olmayacak 2006 dizel ov mondeo ile uyumlu nerden bulabilirim int baktım çift çıkışlı vs var ama bizimki tek çıkışlı gördüğüm kadarıyla önerebileceğiniz link var mı orjinal veya yan sanayi olabilir yada yan sanayi de olabilir mi ?

Oem no sunu bilen var mı ürünün birde 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Ben otomatik benzinli aracımın deposunu değiştirdim. Ancak çift çıkışlı. Sizin araçta farklı mı bilemiyorum. Forum sponsorumuz var. İletişime geçin bakalım, ellerinde var mı?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yan sanayisi sorun çıkarabilir, neden derseniz bilmiyorum. Çıkma parçalar satan arkadaşımın dükkanında sık geçen muhabbet şöyledi. Arabada hararet sorunu var, su kabı yan sanayi mi, evet, orjinali ile değiştir abi şeklinde. Tam olarak nedir sorun bilmiyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

312 278 28 18 den Ömer Efe Çakır, arayıp sorabilirsiniz eğer bulamazsanız. Ford yedek parçacısıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

312 278 28 18 den Ömer Efe Çakır, arayıp sorabilirsiniz eğer bulamazsanız. Ford yedek parçacısıdır.

Hafta içi bulamazsam bir arayıp sorayım 

Bir saat önce, Ümit Kaan yazdı:

Evet bunu gördüm ama tam emin olamadım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
8 dakika önce, Erman Uzun yazdı:

Hafta içi bulamazsam bir arayıp sorayım 

Evet bunu gördüm ama tam emin olamadım 

Satıcı bunun orjinal olduğunu söyledi yan sanayisi yokmuş ürünün 

Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak
8 saat önce, Ümit Kaan yazdı:

Altı şeffaf üstü siyah olanlara pek bulaşmayın diye duydum ustamdan aklınızda olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Aynı durumu yaşayıp genleşme kabını değiştirecek iken kapak değişimi ile sorunu çözmüştük, bilginize...

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
4 saat önce, Mehmet Polat yazdı:

Aynı durumu yaşayıp genleşme kabını değiştirecek iken kapak değişimi ile sorunu çözmüştük, bilginize...

Kapak değil sanırım su doldurunca üst alttan suyu sızdırıyor 

12 saat önce, Hakan Bayrak yazdı:

Altı şeffaf üstü siyah olanlara pek bulaşmayın diye duydum ustamdan aklınızda olsun.

Orjinali de üstü siyah altı şeffaf satılan orjinalleede böyle 

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
21 saat önce, Hakan Bayrak yazdı:

2001'e kadar olan modellerde tamamı şeffaf, 2001-2006 arası modellerde üstü siyah olarak üretildi sanırım.

Yorum bağlantısı
Behsat Ağca
On 30.12.2017 at 13:04, Erman Uzun yazdı:

ermaz uzun su haznesinin içinde tahliye deliği war  oradan kaçırıyor olmasın su sewiyesinin üzerinde koyduğun zaman oradan atıyor fazlasını alttan akıp giddiğini gözümle gördüm  aynı durum bendede oldu konu açmıştım şükür ki sorunu MAX sewiyesine göre ayarladıktan sonra  düzelttim inşallah seninkide öyledir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak
On 30.12.2017 at 13:04, Erman Uzun yazdı:

On 30.12.2017 at 22:10, Ümit Kaan yazdı:

2001'e kadar olan modellerde tamamı şeffaf, 2001-2006 arası modellerde üstü siyah olarak üretildi sanırım.

Üstü siyahların yan sanayisinden bahsetti diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
(düzenlendi)

Daha parçayı değiştirmedim hararette bir sıkıntı yok bugün tekrar bir su doldurayım dedim 1 lt su doldurdum sanırım hazne değilde başka bir yerde sorun var anacak alttan bariz bir su sızıntısı da yok hazneden çok az su dışarı sızdı sanırım o su da tahliye kısmından ancak depoyu dolduramadım 1 lt su ile

haftaiçi en iyisi bir ustaya götürüp baktırmak aracın şöför tarafında alt tarafta bir kaç damla antifiriz var oralardan sızıntı seklinde damla damla

o bölgede ne olabilir bı malum termostatı değiştirmiştim ondan mı olabilir orjinal de almıştık 

tarihinde Erman Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erman Uzun

Birde söyle bir durum mevcut genleşme kabundaki su seviyesi hep aynı dolduruyorum aynı bir iki hafta oldu kullanıyorum aynı kafam karıştı valla

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Aracı bir süre kullanıp park edince altına bakıp kaçak kontrolü yapmalısınız. Isınınca genleşen ve kaçıran bir hortum falan olabilir. Siz tekrar arabanın başına gelene kadar yerden buharlaşıyor olabilir..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Maksimum seviyeye kadar dolduruyorsunuz değil mi ?

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
15 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Maksimum seviyeye kadar dolduruyorsunuz değil mi ?

Yok abi dolmuyor koydukça seviye aynı ama kabın altından az birşey sızıyor ancak koyduğum sudan daha az sızıyor anlayamadım doğrusu 

15 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Aracı bir süre kullanıp park edince altına bakıp kaçak kontrolü yapmalısınız. Isınınca genleşen ve kaçıran bir hortum falan olabilir. Siz tekrar arabanın başına gelene kadar yerden buharlaşıyor olabilir..

Altta birkaç damla oluyor antifiriz renginde şöför tarafı altta 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İyice incelemek gerekiyor, soğutma sıvısının aşırı azalmaması sızıntı göstergesi. Devirdaim bu işin sadece bir kısmı, motor içinden geçen su radyatör, kalorifer peteği, hortumlar vs. epey bir yol katediyor. Araç lifte alınıp kaçak kontrolü yapılmalı. Eğer hortum çatlağı falan varsa veya radyatör bağlantı elemanlarından kaçırıyorsa bir gün tam patlar sistemdeki suyun boşalması 5 saniye falan sürer başınıza iş alırsınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
57 dakika önce, Erman Uzun yazdı:

Yok abi dolmuyor koydukça seviye aynı ama kabın altından az birşey sızıyor ancak koyduğum sudan daha az sızıyor anlayamadım doğrusu 

Kapalı devre sistem.. Hiç bir yerde sızmamalı.. 

Maksimum seviyesine kadar dolarsa kapaktan da atmamalı.. 

Sorunu çözün, yakarsınız Allah esirgesin.. 

Yorum bağlantısı
Erman Uzun

Bugün sabah ustaya durumu gösterdim genleşme kabına su doldurdu ben neden yapamadım hayret neyse 5 6 km bir aracı kullandık lifte kaldırdı baktı şöför tarafında altta bir ıslaklık vardı sonra indirdi aracı sızıntısı tespit ettik motor karşımıza alınca sağ tarafta braket mi ne dedi motora bağlantılı bilekten biraz ince bir boru bağlantısı var olay ordan su sızıp alta damlamış Şanzıman üstü oluyor sanırım orada da damlalar az miktarda birikmiş oradan alta sızıyor suyu bir hafta kullan bakalım dedi sıkıntı cok az eğer eksilme cok olurda parçayı değilirğz dedi yoksa yaza kadar takıl o dönem hallederiz dedi parçanın adını tam anlayamadım ancak su braketi dedi gibi hararet normal soğutma ısıtma iyi sorun yok Allah şükür 

Yorum bağlantısı
Erman Uzun

Motor bloğuna giren üst hortum bağlantı noktası sanırım emin değilim ama 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Parça bozuk. Belli bu. Neden yaza ?

Değiştirin kurtulun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...