İçeriğe Yönlendir

Hız Limitini Aşan Sürücüler Araçlara Takilacak Cihaz ile Anında Tespit Edilecek

Serhat Çerçi

Recommended Posts

Çağlar Bayur
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Pist

kaleler nerde diye sorarlar, elinden tutup piste götürsen...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
7 saat önce, Erhan Doruk yazdı:

Bence araca hiçbirşey takmalarına gerek yok , az daha düşünseler araca birşey takmadan da anlık hızı görebilirler.

İleride takarlarsa , bu cihazı devre dışı bırakan yada kandırabilen dükkanlar hemen açılır :)

Araç bu datayı ya gps den alaccak yada araç beyninden. Bir şey satmaya gerek yok :) Gps den alıyorsa gps antenini sök. beyinden alıyorsa aradakı bağlantıyı kes. :) Taksınlar çokta sıkıntı yok yani. 

9 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Pist görmeyen araç sahipleri benle muhatap olmasın lütfen

Go kart pisti sayılıyor mu :) pist sonuçta.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Go kart pisti sayılıyor mu [emoji4] pist sonuçta.
Bak, yukarıda mesaj yazan gençlik ne halde. Ağlamak istiyorum
kaleler nerde diye sorarlar, elinden tutup piste götürsen...
Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak

Sıfır araca yüzbinlerce lira vergi koyan devlet araba satılmadan önce distribütörlere ve bayilere gps mi taktıramayacak? En lüksünden en naylonuna tüm sıfır araçlarda gps olunca insanımız sıfır araba almaktan vaz mı geçecek?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Olmaz öyle şey, kişinin hak ve özgürlüklerine aykırı. Ben kabul etmem şahsen arabadan vazgeçerim.. Suç sadece hızı mı görecek tokoğraf gibi bu devirde sanki, gittiğin yerleri bile adım adım izlemek demek ki bu da zor iş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Olmaz öyle şey, kişinin hak ve özgürlüklerine aykırı. Ben kabul etmem şahsen arabadan vazgeçerim.. Suç sadece hızı mı görecek tokoğraf gibi bu devirde sanki, gittiğin yerleri bile adım adım izlemek demek ki bu da zor iş.
İos izliyor ama cnm
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

GPS i sözde kapatıyoruz yine izliyor, şuraya gittin buraya gittin diyor. Bizleri dinlediği de iddia edilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
22 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
26 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

İos izliyor ama cnm

Benim telefon android çok şükür, istesem de izlemiyor. Çok dandik gps sistemi var..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
54 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bak, yukarıda mesaj yazan gençlik ne halde. Ağlamak istiyorum

çıkcazmı bu sene piste abi :) 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ayrıca reklam amaçlı izleme başka cezalandırma amaçlı izleme başka..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

çıkcazmı bu sene piste abi [emoji4] 
Sezon açılınca çıkarız :)
  • Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Ciğerimizi söktüler ama hala durmak bilmiyorlar.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

İş sadece GPS ile bitmiyor, Konum, hız ve diğer verilerin data akışını sağlamak için GPRS, 3G veya 4,5 G modem ve bu modemin içerisinde data akışını sağlayacak GSM hattı bulunmalı. GPS anteni tek başına veri gönderemez. Böyle bir sistemin en ucuz maliyeti 50 USD diyelim. Ayrıca bu sisteme data transferi sağlayan GSM operatörünün aylık data aktarım maliyetini eklemek gerekir. Amaç hızı tespit etmek olduğu için data sinyallerinin kısa aralıklarla ana server'e gönderilmesi gerekiyor buda data maliyetini arttırır. 50 USD'lik cihaz ise 6 ay içerisinde patlayacak arıza verecektir. Ayrıca takılacak cihazın E-Mark sertifikasyonu olacak ki aracın donanımına zarar vermesi durumunda garanti kapsamına girsin.  E mark sertifikalı bir cihazda 50 USD olmaz. Araç firmaları 25 TL'lik hoparlörü bile opsiyon olarak sunarken böyle bir maliyeti kesinlikle üstlenmez. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu sistem, takograf gibi, özel bir yasa ile sadece şehirler arası otobüslere takılabilir, taktırılabilir. 

Bunun dışı imkansız, sadece gazetelerde manşet olarak kalır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
18 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Pist görmeyen araç sahipleri benle muhatap olmasın lütfen

onu bimemede 150 ile sollamak ne, ekonomi yapıyorsun sanırım, giderken yakıt ibresinin indiğini anlık bakmayla göreceksin azizim :D

böyle takip sisteminin her araçta kullanıldığı ülke varmı, şuan kamyonlarda falan var, mesela bizimkilerdede var-dı ama masraflı, şuan hiçbiri çalışmıyor zati :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

F16 olduğu için sakince solluyorum azizim. Malum sürücüsü yaşlı biri. Korkmasın

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi
(düzenlendi)

Bu sistemin araçtaki yerleşik bir sistemle bağlantısı olmaz, ayrıca sistem geliştiriciler sistem söküldüğünde haber verecek bir sistemi mutlaka geliştirirler, kontr-sistemciler de o haber verme sistemini devre dışı bırakacak bir sistem geliştirirler, bu böyle sürer gider. 

tarihinde Serhat Çerçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

İstanbul da hafriyat kamyonlarına takılmaya başlandı. Güzergah ve hız takibi için. Bu iş hususi otomobiller de olmaz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bir saat önce, Serkan Karadağ yazdı:

İstanbul da hafriyat kamyonlarına takılmaya başlandı. Güzergah ve hız takibi için. Bu iş hususi otomobiller de olmaz. 

süper haber.  bu arada "de" birleşik olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bu sistem tırlarda kargo araçlarında hafriyat kamyonlarında (adam gibi şirketlerde) zaten vardı, daha yenimi yayılıyor yahu...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Benden yavas giden taciz etmeyen harfiyat kamyonu pek görmedim. Yavas da gitmem.

Hic bisey yapamasa ya kenardan gidip toz kaldırır ya da bişey aktıtır döker.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dün tırın birinin önünden zor kaçtım.. :D

Sağ şeride girmem gerekiyor ama adam dibimde, yavaşlasam dalacak.. Çok fena gidiyorlar.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...