İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Buradan devam edelim arkadaşlar.. Teknik sohbet altına sabitliyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

17 jantlara geçtik.

6y4yg0.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
  1. dün aracın fren ve geri vites lambalarına led taktım ilk önce ısıtma bujisi ısıgı yanıp sönmeye basladı hız sabitleyici calısmadı sonra tekrar cıkartım eski holejen ampulleri taktım arac geri kendine geldi. buda bize tecrübe oldu basına gelen mutlaka olacaktır.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
  1. dün aracın fren ve geri vites lambalarına led taktım ilk önce ısıtma bujisi ısıgı yanıp sönmeye basladı hız sabitleyici calısmadı sonra tekrar cıkartım eski holejen ampulleri taktım arac geri kendine geldi. buda bize tecrübe oldu basına gelen mutlaka olacaktır.

Aynısını mondeoda yaşamıştım.. 

Fren lambasını led yapınca hız sabitleyici çalışmamıştı. Paralel halojen ampul takarak çözmüştüm.. 

Mondeo 3 kasa, kesinlikle vw'e benziyor.. Vw gibi kalibrasyon isteyen bi araç [emoji4] 

Enjektörü kalibre ister. farı kalibre ister. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
1 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

tavan aydınlatması için dirençli dipsiz led takmıştım, sonrasında aracın uzaktan kumandası kapıları kitlerken geç algılama, hic algılamama gibi sorun yaşadım, servise gittiğimde gem modulü arızalanmıs denildi :)  hemen kaçtım tabiki, nezamndır bu sorunun yaşandığı konusunda aklıma tavan lambası gelince söküp normal ampulü takınca herşey normale dönmüştü. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
31 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Vw gibi kalibrasyon isteyen bu firmanın reklamına izin vermiyoruz. zaten

Reklam yasak, lütfen ama :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)
10 dakika önce, Serkan Gülderen yazdı:

tavan aydınlatması için dirençli dipsiz led takmıştım, sonrasında aracın uzaktan kumandası kapıları kitlerken geç algılama, hic algılamama gibi sorun yaşadım, servise gittiğimde gem modulü arızalanmıs denildi :)  hemen kaçtım tabiki, nezamndır bu sorunun yaşandığı konusunda aklıma tavan lambası gelince söküp normal ampulü takınca herşey normale dönmüştü. 

benim tavan okuma lambalarında da ledler var. sonra ön parklarda plakada da var onlarda problem yasamadım

birde sinyallere takınca problem yasadım bu seferde hızlı hızlı yanıp sönme yapmaya basladı bu tür şeylerde led akımı az cektigi için boş görüyor herhalde. beyinli araca orjinali neyse onu takmak lazım aslında. kandırmak biraz zor.

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Bugün değil ama dün 5 bin km bakım arası hava filtresi değiştirdim. Kaput altını ufaktan sildim bf2dcf0e7fe6d448c47f6608d694d1ee.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Bu araba araca mazot almak dışında hiç birşey yapmıyorum/yapamıyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
11 dakika önce, Ramazan Turan yazdı:

Bu araba araca mazot almak dışında hiç birşey yapmıyorum/yapamıyorum :D

Araç zevksizleşmiş, sat :D :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

yzyqrN.jpg

Geçen cuma bu çelik telden kopan küçük plastikle uğraştım. Akşam kapadığım kapı sabah içten açılıp dıştan açılmıyordu. Sebep bu. Neyse ki hallettik.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
5 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Araç zevksizleşmiş, sat :D :D

Yakın, yaza yol görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

oradan da süzülen sular çamurlukta yol yol iz bırakınca boyayasım geliyor

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

oradan da süzülen sular çamurlukta yol yol iz bırakınca boyayasım geliyor

Abi deminden beri düşünüyorum da halen bu mesajı çözemedim :)

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Vites geçişleri biraz aksamaya başlamıştı, şanzuman yağı değiştirdik sanayide. Antifiriz ve cam suyu eklendi. Dış yıkaması yapıldı. Bu aralar hanım da araba. Köy yollarında araç griden kahverengiye dönmüştü :) 

Yorum bağlantısı
Erhan Tayar

3 günlük tatilde Mondeo'ya;

• Far yıkama fıskiye kapaklarını taktım (birini robotun tırnakları kırıldığı için mecburen silikonlamak zorunda kaldım :( )
  • Orijinal Sony teybini hayata döndürdüm, mis gibi AUX bağlantısı ile müziklerimi dinlemeye başladım :)
  • Torpido kilidini değiştirdim ( Karşılığın tutturulduğu plastik alan kırıldığı için oraya metal bir alan yaptım ve karşılığı oraya tutturdum, taş gibi oldu :) )
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Erhan Tayar yazdı:

3 günlük tatilde Mondeo'ya;

• Far yıkama fıskiye kapaklarını taktım (birini robotun tırnakları kırıldığı için mecburen silikonlamak zorunda kaldım :( )
  •  

O hep kırıktır :)

İyi yapmışın.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
On 02.01.2018 at 11:46, Harun Kocaçalışkan yazdı:

17 jantlara geçtik.

Hayırlı olsun başkan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Bu arada mk4 duz vites mondeo icin
sanziman yagi ne kullanilmali kac lt oluyor,
Sanziman yagi degistirmenin isciligi ne kadar oluyor tahmini?
Son soru sanziman yagi degistirmenin riski varmidir ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, İsmail Avcı yazdı:

Son soru sanziman yagi degistirmenin riski varmidir ?

Sen henüz yapmamışın :)

Yapınca yaz buraya :)

Neden gerek duydun Hocam.. 

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Sen henüz yapmamışın [emoji4]
Yapınca yaz buraya [emoji4]

Neden gerek duydun Hocam.. 
[emoji16]sanki biraz vites gecislerimiz sert gerci ford genelde boyle de mondeo 4 icin normalmi onu pek bilmiyorum
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Tapatalk tan "Bugün aracınız için ne yaptınız " başlıklı yeni bir iletiyi okumak için girdiğimde eski (kapatilan) konuya gidiyor .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tapatalk tan "Bugün aracınız için ne yaptınız " başlıklı yeni bir iletiyi okumak için girdiğimde eski (kapatilan) konuya gidiyor .

Abi nerden girince yapıyor bunu.
Ben okunmamış iletilerden ve ana sayfadan girdim. Karşılaşmadım.
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...