İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Cavit Çırakoğlu
2 saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Ne zamandir farlari bi xenon donusum nasil yapsam nasil etsem diye dusunurken bir ilanda focus 2 icin hella mercekli far takimini uygunda fiyata gorunce hemen aldim. Farlar sabah elime gecti. Araba kayinpederin evin onundeyken kaputu actim. Farlar yanda duruyordu. Oncesinde yine gecenlerde aldigim temizleyiciyle motoru biraz temizleyeyim dedim. Bahceye girdim ardiyeden arayip malzemeleri buldum arabanin yanina gittim. On tarafa gectigimde olduk vizontele. Hem aldigim hemde arabanin ustundeki farlar gitmis...

Biyigina kurban Mehmet Ozyurek abi aklima geldi aradim durumu anlattim. Ilk tepkisi "nasil yani!"...

Sabahtan beri Izmir kazan ben kepce kayinbiraderle parcaci, tamirci, cikmaci gezip duruyoruz. Bakalim ne olacak...

Zamanınız varsa bekleyin. Malüm sitelere koyma ihtimalleri az değil.Geçmiş olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

V8 in gercek sesini duymak uzere orjinal Amerikan Flowmaster egzoz takildi.0110781a1a160cd2a3f856f5c0877e72.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Ne zamandir farlari bi xenon donusum nasil yapsam nasil etsem diye dusunurken bir ilanda focus 2 icin hella mercekli far takimini uygunda fiyata gorunce hemen aldim. Farlar sabah elime gecti. Araba kayinpederin evin onundeyken kaputu actim. Farlar yanda duruyordu. Oncesinde yine gecenlerde aldigim temizleyiciyle motoru biraz temizleyeyim dedim. Bahceye girdim ardiyeden arayip malzemeleri buldum arabanin yanina gittim. On tarafa gectigimde olduk vizontele. Hem aldigim hemde arabanin ustundeki farlar gitmis...
Biyigina kurban Mehmet Ozyurek abi aklima geldi aradim durumu anlattim. Ilk tepkisi "nasil yani!"...
Sabahtan beri Izmir kazan ben kepce kayinbiraderle parcaci, tamirci, cikmaci gezip duruyoruz. Bakalim ne olacak...

Gecmis olsun .Letgoyu sürekli takip edin derim. Benimde 6 ay önce bisikletim çalındı İzmir'de. Letgodan kendi bisikletimi satın aldım.
Bit pazarı kapandı diye biliyorum iki ihtimal ya el altından yada letgodan paraya çevirecekler
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Gecmis olsun .Letgoyu sürekli takip edin derim. Benimde 6 ay önce bisikletim çalındı İzmir'de. Letgodan kendi bisikletimi satın aldım.
Bit pazarı kapandı diye biliyorum iki ihtimal ya el altından yada letgodan paraya çevirecekler

Takip edecegim letgo, sahibinden, vb yerleri ama pek umidim yok. Denk gelirse bir takim alip gececegim. Veya hic olmadi halojen yan sanayi ucuz yollu alip kapatirim konuyu. Nasip degilmis derim. Coluk cocuk var. Bekarlik zamanimizda olsa gozumuzu karartiriz ama bu vakitten sonra uc kurus icin basa dert almaya deymez.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
5 saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Daha neler göreceğiz bakalım.Bundan dolayı çıkma parça almak istemiyorum. Adam Şu gün gelir diyor neye göre o günü biliyor diyorum ya gidip birinden çalacak muhakkak. aklımdan hep böyle geçiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ercan

Bugün aracım için ben birşey yapmadım ama bilmediğim birisi yapmış. Sabah indiğimde hiçbirşey yokken akşam yemekten sonra dışarı çıktığımda gördüm. Sol arka çamurluğun hemen bitimini sanırım bisiklet/scooter tarzı birşeyin direksiyonu çizmiş 😧

dcg02b.jpg

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Klima gaz dolumu yapıldı, 350 Gr varmış, bunu yapan Kartal kök yetkili servise de selam olsun...

Araç üstünde 600 yazıyordu usta 650 yaptı, usta işine karışmayı sevmediğim için seslenmedim inşallah sıkıntı olmaz.7743cc34c515e670be4b5bd95bdffd77.jpg

Ekleme: tazyikli su ile radyatör de temizlendi.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
On 01.08.2018 at 18:59, Ahmet İhsan Akşen yazdı:
Klima gaz dolumu yapıldı, 350 Gr varmış, bunu yapan Kartal kök yetkili servise de selam olsun...

Araç üstünde 600 yazıyordu usta 650 yaptı, usta işine karışmayı sevmediğim için seslenmedim inşallah sıkıntı olmaz.7743cc34c515e670be4b5bd95bdffd77.jpg

Ekleme: tazyikli su ile radyatör de temizlendi.

Yetkili servisi bıraktılar Gebze ye galiba özel servis açtılar, s max e de gazı tamam demişlerdi ama tam istediğim kadar soğutmuyordu, demek bilmiyorlar bu işi.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Ekleme: tanzikli su ile radyatör de temizlendi.

Forumda bir mondeo klimasında ya fazla gaz varmış yada gaz basıncını ölçen sensör arızalıymış araç çalışınca fan direk ikinci kademeden çalışıyordu. Fan sebepsiz yere çalışırsa bilginiz olsun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Dün akü bitmişti. Akşam takviye ile çalıştırıp sanayinin yolunu tuttuk. Bizim araçta ben start stop olduğunu bilmiyordum. Bilmediğim için gittim normal 70 amper akü aldım. Akşam eve geldim güzel bir sıkıntı yok. Eve gelirken hiç trafik ışığına filan yakalanmadığım için farkına varmadım. Sabah işe gelirken siteden çıkarken araba stop etti. Ben bir şaşırdım Allah Allah ne oluyor dedim. Otomatik araba niye stop eder derken frenden ayağımı çekmemle araç çalıştı. Aneee dedim bizim araçta bu da mı varmış... Şimdiye kadar meğersem akü zayıfladığı için devreye girmiyormuş. Gittik aküyü aldığım adama dedim böyle böyle, farkını verdik de start stoplu akü aldık. 415 liraya mal oldu bize.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
29 dakika önce, Serdar Göktaş yazdı:

Dün akü bitmişti. Akşam takviye ile çalıştırıp sanayinin yolunu tuttuk. Bizim araçta ben start stop olduğunu bilmiyordum. Bilmediğim için gittim normal 70 amper akü aldım. Akşam eve geldim güzel bir sıkıntı yok. Eve gelirken hiç trafik ışığına filan yakalanmadığım için farkına varmadım. Sabah işe gelirken siteden çıkarken araba stop etti. Ben bir şaşırdım Allah Allah ne oluyor dedim. Otomatik araba niye stop eder derken frenden ayağımı çekmemle araç çalıştı. Aneee dedim bizim araçta bu da mı varmış... Şimdiye kadar meğersem akü zayıfladığı için devreye girmiyormuş. Gittik aküyü aldığım adama dedim böyle böyle, farkını verdik de start stoplu akü aldık. 415 liraya mal oldu bize.

ah be Serdar nasıl yani bu güne kadar aracın hiç mi özelliklerine bakmadın. :) 

yok yok sen uzak kaldın bizden hele söyle biraz yakınlaş artık hatta yarın akşam gel diyeceğim ama buralarda mısın bilmiyorum.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

@Serkan Karakoca dan aldığım K&N filtreyi taktık .
Serkan tekrar sağol .d6af7e6c25b08bacdf8bfea7c6707433.jpgb3176c71560926aff4a1cbaed45e934f.jpg965bf1574fe1faa18011b9ee8552df80.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
10 saat önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

ah be Serdar nasıl yani bu güne kadar aracın hiç mi özelliklerine bakmadın. :) 

yok yok sen uzak kaldın bizden hele söyle biraz yakınlaş artık hatta yarın akşam gel diyeceğim ama buralarda mısın bilmiyorum.  

Abi bakmaz olur muyum. Araştırdım. 2012 modellerin bazı serilerinde var bazı serilerinde yok. Ben de bizim araçta hiç devreye girmeyince dedim yok herhalde. Yarın akşam gelmeyi çok isterdim ama bizim ikinci yolda, eli kulağında. Hanımı o durumda yalnız bırakıp gelmek olmaz. Sizlere afiyet olsun. Herkese selamlar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
6 saat önce, Serdar Göktaş yazdı:

Abi bakmaz olur muyum. Araştırdım. 2012 modellerin bazı serilerinde var bazı serilerinde yok. Ben de bizim araçta hiç devreye girmeyince dedim yok herhalde. Yarın akşam gelmeyi çok isterdim ama bizim ikinci yolda, eli kulağında. Hanımı o durumda yalnız bırakıp gelmek olmaz. Sizlere afiyet olsun. Herkese selamlar. 

Bebiş için çok sevindim. Rabbim hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip eylesin. 

start stopa gelince içeride bunun hiç, kapama tuşu falan yok mu gözüne çarpmadı mı? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
11 saat önce, Adnan Çakır yazdı:

@Serkan Karakoca dan aldığım K&N filtreyi taktık .
Serkan tekrar sağol .

Adnan abi bu senin arabanın motoru değil başkasının arabasına mı taktınız filtreyi

ah @Oğuzhan Çakır ah, nerelerdesin baban bu araya hiç bakmıyor maviş böyle değildi buna hiç bakmamış 

Abi şaka bir yana filtre kabının içi çok kötü onun içinin nemli sünger ile temizlersen çok iyi olur. sakın hava falan tutma direkt motora gönderirsin hepsini :p

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Mehmet harbi buna zaman ayiramiyorum filtreyi takmadan önce nemli bezle temizledik biraz [emoji41]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
10 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Adnan abi bu senin arabanın motoru değil başkasının arabasına mı taktınız filtreyi

ah @Oğuzhan Çakır ah, nerelerdesin baban bu araya hiç bakmıyor maviş böyle değildi buna hiç bakmamış 

Abi şaka bir yana filtre kabının içi çok kötü onun içinin nemli sünger ile temizlersen çok iyi olur. sakın hava falan tutma direkt motora gönderirsin hepsini :p

@Oğuzhan Çakır ince işler peşinde abisi şu sıra, hiç araba falan görmez gözü😍

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
52 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Bebiş için çok sevindim. Rabbim hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip eylesin. 

start stopa gelince içeride bunun hiç, kapama tuşu falan yok mu gözüne çarpmadı mı? 

Amin abi sağolasın. Eco tuşu var, onu açıp kapamaya yarıyor. Evet belki yüz kere bastım. Allah Allah dedim madem bir işe yaramıyor bu tuşu niye koymuşlar dedim. Renolarda olan acaba eco modu gibi bir şey mi dedim,Açtım öyle sürdüm kapadım öyle sürdüm... Değişen bir şey yok. Hee dedim bir işe yaramıyor bu tuş. Öyle kaldı idi. Dün itibari ile işe yaradığını öğrenmiş olduk. Start stoplu araçlarda akü zayıflayınca devreye girmiyormuş bu vesile ile onuda öğrenmiş olduk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

dün kendi arabamı bırakıp babamın carevellayla burdur salda gölünü gittim geldim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ayna siperliği yağmurda işe yarar mı göreceğiz [emoji41]

16faad466b45f03a1f2a5ba7d4010910.jpg

ad93cd3c6b66726217c8b803fadda80f.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
17 dakika önce, Adnan Çakır yazdı:

Ayna siperliği yağmurda işe yarar mı göreceğiz emoji41.png

Hey Allahım ya 😁

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Ben sprey boya faciamı kısmen telafi ettim.

Ojeden sonra kolonyanın da sprey boyayı söktüğünü keşfettim, ancak ayarı tutturamazsanız biraz beyazlıyor kaporta :D

Şimdi geriye pasta cila faslı kaldı, çbs nin pastasını ve cilasını aldım ama Antalya'da hep güneş vardı akşamları da hep gezmedeydim pasta cila olayı kaldı.

İyice temizledikten sonra fotosunu paylaşacağım. Keşke hiç dokunmasaydım bildiğin kendi pisliğimi temizlemek oldu bu benim için :D

Bu bahaneyle pasta cila atmış olacağım tamamen işte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...