İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Yeter

Bugun ustamiz devir daim ve triger setini bilyeleri ile beraber degistirdi.
Ardindan frenlerin kapaklarini caliperlerini araca yakin renkte boyatti.
Ardindan onceki sahibinin fi tarihinden kalma polen filtresi degisti ve son olarak hava filtresi degisti.
Yavas yavas agir bakimlari bitmek uzere cok sukur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bugun muayenemizi de tamamladik. 10 agustos 2020ye kadar muayeseni tamam. Kusur olarak sadece kisa farlarin ayarsiz oldugu yazilmis halbuki onlar da daha yeni yapilmisti.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
17 dakika önce, Mehmet Yeter yazdı:

Bugun muayenemizi de tamamladik. 10 agustos 2020ye kadar muayeseni tamam. Kusur olarak sadece kisa farlarin ayarsiz oldugu yazilmis halbuki onlar da daha yeni yapilmisti.

Sıfır araba götürsen gene ayarsız derler. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Hella zehirini aldık bi kere [emoji3] arkadaşın araca D2s li kiti sıfır bulduk aldık9aee4c8265bddb5949772c3abafca016.jpgee11bfaa31ae9c6ceb52314f5c727786.jpgc49fee3997da8889a7577d3e0af28405.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Elinize saglik Sezgin hocam. Arac koyu renkli olunca kendini az belli etmis sizin aracta cok daha iyi gozukuyor. Bir de uc kisimlari hafif yukarida mi kalmis bana mi oyle gorundu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Elinize saglik Sezgin hocam. Arac koyu renkli olunca kendini az belli etmis sizin aracta cok daha iyi gozukuyor. Bir de uc kisimlari hafif yukarida mi kalmis bana mi oyle gorundu.
Son halinde tam çizgilerde. Eklemeyi unutmuşum. Evet siyah araçta dikkat çekmiyor. Şimdilik far çizgileri32fd96bc7be7368d19199b50621a2739.jpg41eafaaf4d6f5b1536db4c775d7f26cc.jpg6f17b5b854b597e160e01b88ed79a60d.jpg
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Bi-xenon değil galiba? Uzunlar halojen mi, led mi?
Bi de sol far aşağıda kalmış.
Kısalar halojen mercek h7 iç kısımdaki.
Uzunlar acayip şekilde D2s xenon merceksiz dışta kalan. Biz tam tersidir diye almıştık [emoji3]
Far ayarına ihtiyaç var evet.e40fd0c8005a836fbaf11a4bd4f5a1f5.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
7 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

Uzunlar acayip şekilde D2s xenon merceksiz dışta kalan. Biz tam tersidir diye almıştık emoji3.png
Far ayarına ihtiyaç var evet.

Bu işte bir terslik var bence. Soket pin dizilimleri filan farklı olmasın sakın :) 

Ama o zamanda olmaz tabi :) İlginçmiş 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
12 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

Uzunlar acayip şekilde D2s xenon merceksiz dışta kalan. Biz tam tersidir diye almıştık emoji3.png
Far ayarına ihtiyaç var evet.

Allah allah, garip geldi, niye böyle yapmış acaba. After fit olduğu için belki teknik gereksinimleri karşılasın diye olmuş olabilir ama ben olsam bunun yerine standart fara uzun led takardım. Kısalar bi-xenon olmadıktan sonra bu farlara para vermek bana nedense mantıklı gelmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bi xenon farların tek espirisi selektör idi. Zaten uzuna led takılınca sorun olmayacak. sistem üzerinde gen2 balast var. Uzun için değil tasarımı. Hatalı montaj var. D2S kısalarda, h7 uzunlarda olmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Abi sıfır kutudan bu şekilde çıktı bende anlam veremedim. Şimdi kutuya baktım main beam xenon yazıyor uzun hüzme xenon demek sanırım

Bi xenon farların tek espirisi selektör idi. Zaten uzuna led takılınca sorun olmayacak. sistem üzerinde gen2 balast var. Uzun için değil tasarımı. Hatalı montaj var. D2S kısalarda, h7 uzunlarda olmalı

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
12 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

D2s merceğe H7 kolay oturur da, H7 reflektöre d2s ampulü kesme biçme yapmadan oturtmak mesele onu nasıl yaptılar ki?

Eğerki far gerçekten bu şekildeyse bile ben olsam ne yapar eder, kısayı xenon, uzunu halojene çevirirdim. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
10 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

Abi sıfır kutudan bu şekilde çıktı bende anlam veremedim. Şimdi kutuya baktım main beam xenon yazıyor uzun hüzme xenon demek sanırım

Main, ana demek. Yani ana far xenon demiş. High beam, uzun far demek mesela.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
20 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

Siyah ampül tutucu kısa fara takılacak. Düzeltmek gerekiyor

10 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

D2s merceğe H7 kolay oturur da, H7 reflektöre d2s ampulü kesme biçme yapmadan oturtmak mesele onu nasıl yaptılar ki?

Eğerki far gerçekten bu şekildeyse bile ben olsam ne yapar eder, kısayı xenon, uzunu halojene çevirirdim. 

İki reflektörde aynı ampül plaformuna sahip. Sadece aparat değişimi yapılacak iki reflektör arasında.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Kaportacıda ön kapıları ayarlattım. Yüksek hızlarda biraz rüzgar sesi geliyordu. Ön kapılarım biraz sarkmış ayarladı ustam.

43075281025_1da0c96177_z.jpg

Bunlar da yarın için hazırlık. Yarın arka disk ve balataları değiştirip kaliperleri sarıya boyayacağım.

43075280865_7c311e2f9c_z.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
10 saat önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

Hella zehirini aldık bi kere emoji3.png arkadaşın araca D2s li kiti sıfır bulduk aldık9aee4c8265bddb5949772c3abafca016.jpgee11bfaa31ae9c6ceb52314f5c727786.jpgc49fee3997da8889a7577d3e0af28405.jpg

Kaça geldi. Dynabeam vardı efsane.

Kisalara da Xenon yapardım ben olsam

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)

Bugun sabahtan fordun kızdırma bujı rolesı degıstım vites cubuk kolu dıbınden kece yag kacırma Varmıs o degıstı ogleden sonrada passatı yetkıle servıse göturup 45 000 bakımı yaptırdım 544476605e3795aee0541e762fe5a75a.jpg

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
harf hatasi ve cift paylasim.
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...