İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Erdem Dertsiz

Bugün fan motorunu söktüm. Değişik temizledim. Video çektim :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Direk megane baksam :)

:nea:aynı iletide adının geçmesi bile üzücü. Benim gözümde E ve üzeri artık yıldız. Altı, "herkes Mercedes sahibi olacak" politikası. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Direk megane baksam :)

Keşke öyle demeyeydin ya. Ğöno motoru var diye yıldızı küçüksemeyelim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kış geleli yıkanmıyordu.. Baktım hava bahar gibi.. 

Her yerini bi güzel yıkadım. Temizledim. 

6 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

"herkes Mercedes sahibi olacak" politikası. 

Aynen, bir karizması bir karakteri vardı.. Önden çekişli mercedes yaparlarsa, megane parasına da verirlerse evet herkes mercedes sahibi olur... 

Meganı küçümsemiyorum. Beğeniyorum da.. En azından şu an benim gözümde o mercedeslerden daha karizmatik :)

Zaten güncel mercedes kasalarının hiç birini beğenmiyorum. 

Eskiler iyiydi.. 

Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Peçete ile ön arka far ve amblemi sildim gerisi komple kirli yağmur birikintisi siyah demeye bin şahit ister :)

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Oğlanla indik lastik ile çamurluk mesafesi ölçmeye felan çalıştık , spacer şehrimde bulamadım sanırım şehir dışından alcam.

önlere 2.5 cm arkalara 3 cm gibi bir ölçüm aldım ama çok sağlıklıda değil artık napcam bilmem. :)

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Kapı eşya gözleri Fiestada kaplamasız düz plastik olduğu için en ufak bir şey konulsa ses yapıyor. 

Linkteki kadife folyodan aldım ve içlerini kapladım.

http://www.folyosepeti.com/yapiskanli-folyo-dcfix-265-1719-kadife-siyah__UD677

Bir de bluetooth cihazının çakmaklığını torpido gözünün arkasındaki sigorta kutusundan enerji alarak direkt bağladık. Aracın kendi çakmaklığı boş kalmış oldu, konsoldaki görüntü kirliliğini azaltmış olduk ve çakmaklık sürekli enerji verdiği için araca her inip binmede tak-çıkar olayından kurtulmuş olduk. Çakmaklıktaki diğer 2 usb yuvasınada biri ios biri android şarj kablolarını taktık, torpido gözünde şarjlarımızı hazır.

Tek sorun şuan kontak 2. kademede aktif sadece, 1. kademede aktif olan sigorta bulup bağlarsak daha güzel olacak.

p64ODJ.jpg

RnyjvZ.jpg

kOr5Dy.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
(düzenlendi)
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yaptım oldu diyorsun yani.. Hani resim :)

Çok düzgün bir işçilik olmadığı için fotoğraf çekmek içimden gelmemişti :) ama çeker eklerim.

Kontak 1. kademede elektrik veren, çakmaklığı bağlamakta problem olmayacak hangi sigorta olabilir?

2. kademeye bağlandığı için stop edince bluetooth kapanıyor çünkü :)

tarihinde Murat Atagenç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
44 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Kontak 1. kademede elektrik veren, çakmaklığı bağlamakta problem olmayacak hangi sigorta olabilir?

Röle koy... 

Çakmaklığın kendi hattını kullan.. Bulduğun herhangi bir kontak hattı röleyi tetiklesin.. 

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Bugün değil de dün,

Koltuk sırtlığı aldım bimden, çok makbule geçti kesinlikle faydalı bir şeymiş. ayrıca yapışkanlı telefon tutucu aldım ama bir yere yapışmadı, 6 lira zarar yazdım. yine ön sileceklerden birini değiştirdim 6 liralık muadiliyle.

Koltuk arkası organizer aldım, fena durmuyor, minik geniş gösteren aynalar aldım, sağ sol kanatlara taktım biraz kafamı karıştırıyor ama yanımdan geçen arabaları filan daha rahat gösteriyor yine de söküp atıcam sanırım, tehlikeli olabilir.

Paspasları bagaj paspasını vs tamamen sabunlu sudan geçirdim.

bagajda pas tespit ettim ama boya vs olmadığı için onlara bir şey yapamadım.

Ön kaputu açıp ıslak bezle parçaları temizledim, kuru temizlik diyebiliriz, su vs tutmadım açıkta bir çok kablo var malum.

Sağ kapı iç döşeme ve bagaj örten tahtayı sonraki haftaya bıraktım artık, halim yetmedi.

Arabanın sağ arka tarafında bardak altı kadar bir yerin boyası sökülmüş, oraya zımpara ve sprey boya uygulamayı düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
1 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Bugün değil de dün,

Koltuk sırtlığı aldım bimden, çok makbule geçti kesinlikle faydalı bir şeymiş. ayrıca yapışkanlı telefon tutucu aldım ama bir yere yapışmadı, 6 lira zarar yazdım. yine ön sileceklerden birini değiştirdim 6 liralık muadiliyle.

Koltuk arkası organizer aldım, fena durmuyor, minik geniş gösteren aynalar aldım, sağ sol kanatlara taktım biraz kafamı karıştırıyor ama yanımdan geçen arabaları filan daha rahat gösteriyor yine de söküp atıcam sanırım, tehlikeli olabilir.

Paspasları bagaj paspasını vs tamamen sabunlu sudan geçirdim.

bagajda pas tespit ettim ama boya vs olmadığı için onlara bir şey yapamadım.

Ön kaputu açıp ıslak bezle parçaları temizledim, kuru temizlik diyebiliriz, su vs tutmadım açıkta bir çok kablo var malum.

Sağ kapı iç döşeme ve bagaj örten tahtayı sonraki haftaya bıraktım artık, halim yetmedi.

Arabanın sağ arka tarafında bardak altı kadar bir yerin boyası sökülmüş, oraya zımpara ve sprey boya uygulamayı düşünüyorum.

O aynadan ben de aldım. İlk başta alışması zor geliyor ancak zamanla alışacaksınız diye düşünüyorum. Benim önceki 2 arabamda yuvarlak versiyonu vardı ancak yuvarlak olanların kenarındaki çerçeve sebebiyle belli bir alan kayboluyordu. Bu daha güzel ancak bunun da açısı yuvarlak kadar geniş değil. Ben de bir süre deneyip alışamazsam sökeceğim. Bu arada ben direkt aynaya yapıştırdım yanında gelen ayarlı aparatı kullanmadım.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
38 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

O aynadan ben de aldım. İlk başta alışması zor geliyor ancak zamanla alışacaksınız diye düşünüyorum. Benim önceki 2 arabamda yuvarlak versiyonu vardı ancak yuvarlak olanların kenarındaki çerçeve sebebiyle belli bir alan kayboluyordu. Bu daha güzel ancak bunun da açısı yuvarlak kadar geniş değil. Ben de bir süre deneyip alışamazsam sökeceğim. Bu arada ben direkt aynaya yapıştırdım yanında gelen ayarlı aparatı kullanmadım.

ben de aparatsız direk yapıştırdım, yanımdan geçenleri de görüyorum rahat oluyor, sevdim aslında açı genişliyor ama işte görüntüyü uzaktan gösteriyor. Böyle bir sorunu var ve aynı anda hem yan aynaya hem de yan aynadaki o küçük aynaya bakamıyorum ki mümkün değil zaten.

Bakalım bir süre daha kullanıcam duruma göre artık :)

Yorum bağlantısı
Alper Aytar

100'lük eksoz kafası aldım iki adet çift çıkışa doğru adım adım 218d1f344b4af93708c29ae59eba6880.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
100'lük eksoz kafası aldım iki adet çift çıkışa doğru adım adım 218d1f344b4af93708c29ae59eba6880.jpg
Hadi bakalım başla artık
Yorum bağlantısı
Alper Aytar
Hadi bakalım başla artık
Bundan sonra şov başlasın diyoruz...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Emmi benim arkadan da ses geliyordu özellikle kasis geçişlerinde arkada yük fazla olduğunda da yaylar sanki tam oturmuş ta birbirine sürtüyor gibi ses vardı .
Geçen bakımda amortisörleri ve yayları bir kontrol edin demiştim , günyayla din üzerinde ki plastik şapkalar varya onlar ses yapıyormuş garanti den değiştirdiler şu an ses yok oldu.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Servet de takozlara bak demişti Adnan abi.
Senin yaşadığın da benimkinin aynısı galiba.
Baktırayım ben bi.

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Uğraştırdı ama Çamurdan eser kalmadı,Tertemiz oldu.

9mvEoo.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Çin'den aldığım oksijen sensörleri nedense birisi gelmedi.teslim edilemedi diye uyarı vardı site.ptt den kaydı çıkmıyor ama 17track diye bir sitede Kayseri pim e kadar geldiği ve beklediği görülüyor.kayseri pim e gittim durumu anlattım bizde kayıt yoksa yapacak birşey yok dediler .kontrol ettiler böyle bir ürün yok dediler .satıcıdan para iadesi istedim.lakin aklıma takılan su yabancı bir sitede kargonun Kayseri pim e kadar geldiği nasıl gözüküyor?eger öyle ise PTT neden ürünü  bulamiyor.aceba satıcı  kayıtsız olduğu için gasp mi etti siparişini  .durum hakkında bilgi sahibi olan var mı?

tarihinde Ersin Özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ptt tek tip kargoları takip edebilir. 17truck ise bir çok sistemi takip eder.
Kayseriye gelmiştir o.
Çıkar bir kaç güne.
Çıkmazsa. Satıcı değil. Kayseri ptt gasp etmiş demektir.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
12 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ptt tek tip kargoları takip edebilir. 17truck ise bir çok sistemi takip eder.
Kayseriye gelmiştir o.
Çıkar bir kaç güne.
Çıkmazsa. Satıcı değil. Kayseri ptt gasp etmiş demektir.

Ayın 5 inden beri Kayseri'de bekliyor gözüküyor.bakalim ne olacak.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Sipariş verdiğim Amortisörler bugün nihayet geldi. KYB 

Diğer rotbaş ve bir iki parça zaten Konya'da üretiliyordu. 

IMG_2275.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Dün aracın amortisörlerini değiştirildi, Burçlar , rot başları gibi ufak tefek bir kaç parçada değişti. Akşam üstü aracı aldım ve denemeye çıktık...
Aracın alt takımlarından gelen bütün sesler, yoldaki en ufak taşı bile hissetmesi gitti.
Konfor ise ..... tam istediğim gibi oldu şükür. Çok yumuşak değil ama böbrek taşı düşürecek gibi de değil. Tam orta ayar olmuş. Usta yazın aracın amortisörlerinin yazın bir tık daha yumuşayacağını söyledi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Hayırlı olsun, bu yaz satmazsam benim de aklımda amortisör işi. Önce volan ve motor takozu var tabi, araç masaj aleti gibi şuan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...