İçeriğe Yönlendir

İlginç Fotoğraflar

Murat Gedik

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

İlginç değil aslında, bildiğimiz Volvo :)

R2L7mU.jpg
R2LfAj.jpg
R2L0To.jpg

Arkadan vuran volvo olsaydı aşağı yukarı aynısı olurdu. Araçlar önden alınan darbeyi sönümlemede çok başarılı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olağan durum. Frene basan passatın önü çöktü. Darbe emici pasif kaldı. Frene basmadan vursa içinden geçer volvonun 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Volvonun traverslerinin akma gerilmesi 800 mpa iken, ford araçlarin travers akma gerilmesi 500 mpa dır. Volvoyu volvo yapan etkenlerden en önemlisi çeliğinin kalitesidir.

Kazaya gelince vw nin en zayıf yeri ile volvonun en güçlü yeri buluşmuş.  Xc90 çarpan symbol kaza resimlerine bakın, ayrıca focusa arkadan vuran broadway nerdeyse pert oluyordu. Kazadaki hasarlar bence normal sadece passat normalden daha hızlıymış bence.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
(düzenlendi)

sayfayı biraz yukarı kaydırsam kendi attığım fotoğrafların olduğunu görecekmişim :yildizlar:

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlginç değil aslında, bildiğimiz Volvo [emoji4]

R2L7mU.jpg
R2LfAj.jpg
R2L0To.jpg

Plastik tampon içimi komple demie şase mi yapmışlar hayret. Kaza basıncını nasıl sönümlemiş diye düşünürken arkadan çarpan onun yerine üstlenmiş gibi :)
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Benzer bir kaza bizim başımıza gelmişti. 2017 model Jetta kullanıyordum. Kırmızı ışıkta durunca arkadan bir Citroen C3 çarptı. Jetta'da çizik bile yokken Citroen'in önü dağıldı. Ön taraf daha az zarar verme adına biraz daha kırılgan galiba. 🤔

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Volvonun traverslerinin akma gerilmesi 800 mpa iken, ford araçlarin travers akma gerilmesi 500 mpa dır. Volvoyu volvo yapan etkenlerden en önemlisi çeliğinin kalitesidir.

Kazaya gelince vw nin en zayıf yeri ile volvonun en güçlü yeri buluşmuş.  Xc90 çarpan symbol kaza resimlerine bakın, ayrıca focusa arkadan vuran broadway nerdeyse pert oluyordu. Kazadaki hasarlar bence normal sadece passat normalden daha hızlıymış bence.

800 mü? İnşaatlarda 420 akma dayanımlı çelik kullanılıyor. Kopma ise 500’de oluyor. Bu dediğiniz rakamlarda çelik çubuk nasıl oluyor? Bunun kopma uzama oranı çok düşük olmalı. 800mpa demek, akmadan kopar gibi geliyor bana. Bilemedim ama otomobillerin Çelik tasarımıyla ilgili de bilgim çok az. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

800 mü? İnşaatlarda 420 akma dayanımlı çelik kullanılıyor. Kopma ise 500’de oluyor. Bu dediğiniz rakamlarda çelik çubuk nasıl oluyor? Bunun kopma uzama oranı çok düşük olmalı. 800mpa demek, akmadan kopar gibi geliyor bana. Bilemedim ama otomobillerin Çelik tasarımıyla ilgili de bilgim çok az. 

Evet bu bizzat Ford arge mühendislerinin yaptığı yaptığı deneylerden elde edilmiş demişti kendisi. Ford Transit connect araçlarının Türkiye de tasarım ve üretimi yapıldığı yıllarda Transit connectlerin traversini bor katkılı çelik ile üretip 500 Mpa değerine ulaşmışlar. Piyasade ki mevcut araçların traverslerini de deneylere tabi tuttuklarında 800 Mpa Volvo traversinden elde ettikleri değermiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

YdArZz.jpg

Arkadaşlar aracınız hızlı kullanmayın saçlarınız dökülmesin. Kel olanlara diyecek birşey yok.

• Beğen 4
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
Murat Gedik yazdı:

79196656_485129908803073_676632469969043

2-3 yıl önce Antalya'da kayın pederin eski skoda aracını aldım gittim akşam oldu. Far yakmaya çalışırken bir ışık yandı ama çok zayıf indim baktım. Sağ olsun usta aracı boyarken ön sisleri de boyamış :D Kayın pedere durumu dedim "Benim araba da sis farı mı varmış ilk defa duydum" dedi. Tahminimce sis farı önceden de boyalıymış kayın peder de üstüne tekrar boyatmış :D

Sonuç sis farları hala boyalı :D

• Mutlu 7
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
2-3 yıl önce Antalya'da kayın pederin eski skoda aracını aldım gittim akşam oldu. Far yakmaya çalışırken bir ışık yandı ama çok zayıf indim baktım. Sağ olsun usta aracı boyarken ön sisleri de boyamış [emoji3] Kayın pedere durumu dedim "Benim araba da sis farı mı varmış ilk defa duydum" dedi. Tahminimce sis farı önceden de boyalıymış kayın peder de üstüne tekrar boyatmış [emoji3]
Sonuç sis farları hala boyalı [emoji3]

İnanılır gibi değil :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
Oğuzhan Demir yazdı:

2-3 yıl önce Antalya'da kayın pederin eski skoda aracını aldım gittim akşam oldu. Far yakmaya çalışırken bir ışık yandı ama çok zayıf indim baktım. Sağ olsun usta aracı boyarken ön sisleri de boyamış :D Kayın pedere durumu dedim "Benim araba da sis farı mı varmış ilk defa duydum" dedi. Tahminimce sis farı önceden de boyalıymış kayın peder de üstüne tekrar boyatmış :D

Sonuç sis farları hala boyalı :D

Aracın fotoğrafıda varmış boyalı sisleri ile :D

5NBjAl.jpg

• Beğen 5
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Murat Gedik yazdı:

Bu ne şimdi emoji846.png
d188ab3966fa67d2454b70a2df77fad4.jpg

Minitır

Çok beğendim. İşlevsel görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Murat Gedik yazdı:

Bu ne şimdi emoji846.png
d188ab3966fa67d2454b70a2df77fad4.jpg

Anadol ile aklıma geldi bu ama çekici olarak ruhsata işlenmez ki 😀

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Rüzgarda devrilmezse fikir güzel. Artık abi tırcılar gibi takılabilir. 

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

gPENzN.jpg

Yılbaşında kendini kesmeye çalışanlara karşı duran bir hindi 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Koray Demir yazdı:

Çılgın Türkler iş başında 😀

VC47lM.jpg

Allah'tan şahinci tayfanin alamayacağı kadar pahalı olacak :)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...