İçeriğe Yönlendir

Golf 6 - Klima/Kalorifer Fan Motoru Temizlenmesi.

Erdem Dertsiz

Recommended Posts

Erdem Dertsiz

Merhaba,

Fan motorum aşırı gürültülü çalışıyordu. 1. kademede tık tık diye bir ses duyuyordum. 4. kademede ise ayağımın altı titriyordu. Bulaşık makinesinde yıkayıp bakımını yapıp yerine taktım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Kalorifer fanı ne kadar kolay sökülüyormuş, ilk defa bu kadar pratik sökülen fan motoru gördüm.

Çok beğendim iyi ki video çekmişsin, ihtiyaç olursa kara kara düşünmeye gerek kalmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Elinize sağlık.

Bulaşık makinesinde yıkamak pek hoşuma gitmedi. :) 

Farklı yöntemleri tercih ederim. 

Bir de o kadar toz nasıl çıktı anlamadım. Sanki bir süre polen filtresiz kullanılmış gibi. 

Artı olarak sökmüşken evapotatörü de temizleyebilirdiniz. Würth klima temizleyici alıp fan motorunun hava kanalı üzerinde montaj edildiği yerin sol tarafında kalıyor. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Düzeldi mi :)

Sesli izleyemedim videoyu :)

Düzeldi abi

6 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Yıkama iyi cesaret valla :nazar:

işin uzmanından tiyo aldım :)

2 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Kalorifer fanı ne kadar kolay sökülüyormuş, ilk defa bu kadar pratik sökülen fan motoru gördüm.

Çok beğendim iyi ki video çekmişsin, ihtiyaç olursa kara kara düşünmeye gerek kalmadı.

Evet çok kolay sökülüyor. Teşekkürler.

1 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Elinize sağlık.

Bulaşık makinesinde yıkamak pek hoşuma gitmedi. :) 

Farklı yöntemleri tercih ederim. 

Bir de o kadar toz nasıl çıktı anlamadım. Sanki bir süre polen filtresiz kullanılmış gibi. 

Artı olarak sökmüşken evapotatörü de temizleyebilirdiniz. Würth klima temizleyici alıp fan motorunun hava kanalı üzerinde montaj edildiği yerin sol tarafında kalıyor. 

Teşekkürler.

Eski çalıştığım şirkette bu tür malzemeleri ultrasonic cleaner ile temizlerlerdi. Burada da çıkabilecek tek sorun rulmanların bozulması olurdu. Oda bana bahane olur değiştirirdim :)

Aklınızda farklı bir temizleme geldiyse öğrenip bilgilenmek isterim. sonuçta el elden üstündür.

Valla o kadar toz nerden çıktı bende anlamadım. polen filtresini her bakımda değiştiririm. Bakım aralığım 10.000 km

Evapotatör ne bilmiyorum öğreneceğim :)

Bu tür yorumların için ayrıca teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yani rulmanların bozulmasından başka problem çıkmaz ama ne bileyim alışkanlıklar heralde :)

Ben olsam bir iki kutu balata spreyini üzerine boca ederdim onun :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Fordların ulaşılması zor yerde torpidoyu komple sökmek lazım, uzakdoğularda ilk iş yaptığım temizliktir. Kangooda da kolay yerde. Pek üstüne düşülmeyen ama ihmal edilmemesi gereken bir temizlik :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
29 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Yani rulmanların bozulmasından başka problem çıkmaz ama ne bileyim alışkanlıklar heralde :)

Ben olsam bir iki kutu balata spreyini üzerine boca ederdim onun :)

Evapotatör ne öğrendim öğrenmez olaydım. Şimdi ben bunu temizleyemezsem kesin sökerim torpidoyu :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
1 dakika önce, Erdem Dertsiz yazdı:

Evapotatör ne öğrendim öğrenmez olaydım. Şimdi ben bunu temizleyemezsem kesin sökerim torpidoyu :)

:)

Yaza doğru temizlersiniz. Şimdi zaten kullanılmıyor. Klima sisteminiz tertemiz olur.

Dediğim gibi fan motorunu söktüğünüz kanalın sol tarafında kalıyor. Würth klima temizleme spreyini basın oradan. Alttan tahliye borusundan yeşilimsi bir su akar :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
26 dakika önce, Erdem Dertsiz yazdı:

Ulaşılması zor yerde ise hortumlu klima köpükleri kullanılabilir. Motip marka tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ulaşılması zor yerde ise hortumlu klima köpükleri kullanılabilir. Motip marka tavsiye ederim.
Bizim kangolar da ölüm sökmek. Bende 1.kademede ses var. Dediğin işlem işe yarar mı?
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
39 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bizim kangolar da ölüm sökmek. Bende 1.kademede ses var. Dediğin işlem işe yarar mı?

Eski kasanın gözünü seveyim, çok kolay sökmesi, yeri vs. Yanıma sprey alayım, deneyelim abi mangal öncesi/sonrası.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ne zaman nerede söküyoruz? Ben sökerim takmasına karışmam ama

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Biberon fırçası+trim sökme plastiklerini de alayım yanıma, kanallara da girerik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Başına gelecekleri bilmiyor Köksal henüz?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Ne yiyo..eee söküyoruz?

Kuzu pirzolavapatör söküyoruz 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
11 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Ne yiyo..eee söküyoruz?

Sen de gelsene, elimiz alışmışken belki dastıra da bakarız :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Cem ellemesin. En son far kolu sök dediğim aracın motoru açmıştı

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
19 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Sen de gelsene, elimiz alışmışken belki dastıra da bakarız :D

Dur daha yeni topladık aracı :p

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Cem ellemesin. En son far kolu sök dediğim aracın motoru açmıştı

Valla bırakmam, dr’dan alınmış kapı gibi sökmeden duramaz raporum var benim. Hem bizonda motor devrine göre hız okuyup far seviye ayarı yapan entegre vardı belki,ben onu arıyo olamazmıyım?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...