İçeriğe Yönlendir

Jetta - Enjektörlerin Püskürtme Değerleri

Mustafa Dilbirliği

Recommended Posts

Mustafa Dilbirliği

İyi günler arkadaşlar bu enjektör püskürtme değerleri sizce normal mi sapma oranları bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim çünkü enjektörcülerin bir kısmı bunlar tamamen normal diyor yetkili servis ise enjektörlerin ayarları bozuk birisi fazla yakıt birisi az yakıt veriyor diyor nedir sizce

d470f0925509d956692a6f2e7c014d5f.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

değerler normal değil hepsi aynı seviyede olması lazım 

pilot araç rolantide çalışırken  enjektör mg miktar seviyesini gösterir.

midload ara gazlama enjektör mg miktar seviyesini gösterir.

full load full gaza bastığımızdaki değerdir .

pilot midload ve full load seviyelerinin grafiklerinin ip gibi dümdüz olması gerekli ...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği
değerler normal değil hepsi aynı seviyede olması lazım 
pilot araç rolantide çalışırken  enjektör mg miktar seviyesini gösterir.
midload ara gazlama enjektör mg miktar seviyesini gösterir.
full load full gaza bastığımızdaki değerdir .
pilot midload ve full load seviyelerinin grafiklerinin ip gibi dümdüz olması gerekli ...

Buna bazı pompacıların normal demesi bazılarının da normal değil demesi çok can sıkıyor. Sanayideki ustaların hangisine güveneceğiz bilemedik
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
7 dakika önce, Mustafa Dilbirliği yazdı:

Buna bazı pompacıların normal demesi bazılarının da normal değil demesi çok can sıkıyor. Sanayideki ustaların hangisine güveneceğiz bilemedik

enjektörlerinizi bu makina ile ayar yaptıracaksınız ...

2JQjW2.jpg

değerler bu şekilde olacak resimde sağ üst köşedeki grafik 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Pilot mid load ve full load değerlerinin resimlerini arşivden bulduktan sonra yüklerim ...
Bu makina çok pahalı olduğu için her pompacıda yok büyük yerlerde var diye biliyorum ...
Ben uzman dizelde yaptırmıştım ankara şaşmazda ...

Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği
Pilot mid load ve full load değerlerinin resimlerini arşivden bulduktan sonra yüklerim ...
Bu makina çok pahalı olduğu için her pompacıda yok büyük yerlerde var diye biliyorum ...
Ben uzman dizelde yaptırmıştım ankara şaşmazda ...

Aracınız neydi
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Aracınız neydi

Focus 3 1.6 tdci 115 hp Siemens continental enjektörleri kullanıyor iki araçta ...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Bu enjektor ayarlama, kontrol isleri iscilikle beraber takribi ne kadara maloluyor?

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

normal dendi

dün vw pd motorlu arkadasın aracına bakım yapıldı. seckin pompada 4 enjektörler temizlendi takıldı.

degerler bu sekildeydi

hatta ilk veren -1 kusur yazıyordu

biz biraz dolastık geldik degerler 0, küsüre inmişti.  hersey normal dendi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Bu enjektor ayarlama, kontrol isleri iscilikle beraber takribi ne kadara maloluyor?

İyi bir yerde 500-600 tl ultrasonik temizlik kodlama sökme takma
normal dendi
dün vw pd motorlu arkadasın aracına bakım yapıldı. seckin pompada 4 enjektörler temizlendi takıldı.
degerler bu sekildeydi
hatta ilk veren -1 kusur yazıyordu
biz biraz dolastık geldik degerler 0, küsüre inmişti.  hersey normal dendi.

Pd motordaki enjektörün yapısı çok farklı bu enjektörler maalesef çok narin ülkemizdeki satılan mazota uygun değil aslında onun içinde 50-60 bin km'de avans vurup sesli çalışmaya başlıyor 70-80 binde genelde ultrasonik temizlik istiyor ...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
4 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

Pd motordaki enjektörün yapısı çok farklı bu enjektörler maalesef çok narin ülkemizdeki satılan mazota uygun değil aslında onun içinde 50-60 bin km'de avans vurup sesli çalışmaya başlıyor 70-80 binde genelde ultrasonik temizlik istiyor ...

Hatta her 70-80 bin diyelim. Ben temizleteli 60 bin olacak neredeyse arada çok nadir avans vuruyor. Bu arada piyasada galericileri dolaşırsanız bu sese normal derler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Şu değerleride fikir olması açısından yükleyelim ...
6d1f409112e39d0179642affc1094124.jpgcd47b7f78caf0e5c16ed6e21d02d2f74.jpg5ff2cb385e0ddc86d431282002578b19.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği
On 13.01.2018 at 09:14, Serkan Karakoca yazdı:

Şu değerleride fikir olması açısından yükleyelim ...

Focus ile Vw aynı olması gerekiyor mu acaba buna emin olmamız lazım Serkan bey.

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Focus ile Vw aynı olması gerekiyor mu acaba buna emin olmamız lazım Serkan bey.

Siemens Enjektörün çalışma sistemi aynı focus wag pegeout fark etmez hepsi commonrail püskürtme sistemi ve elemanları diye geçiyor :)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Vagcom kablonuz varsa birde oradan kontrol edin. Enjektör püskürtme değerlerini görebilirsiniz. Alttında da değerlerin olması gerektiği aralık yazar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Dilbirliği

Enjektörlerim normalmiş :)) Peki arabada yolunda gitmeyen ne? Fazla yakıt ve düşük performans

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Egzoz sistemi ?

Maf sensörü, subaplar, hava filtresi, ısıtma bujileri ?

Nelere bakıldı ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu enjeksiyon zamanlamasi diyeyim ms mi diyeyim 1 e ne kadar yakin ise o kadar saglikli olmuyor mu?

Fakir karisim var ve arac zenginlestirmeye calisiyor gibi anliyorum. Enjektorler arasi sapma fazla. Saglikli atesleme yok algiliyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği
Egzoz sistemi ?
Maf sensörü, subaplar, hava filtresi, ısıtma bujileri ?

Nelere bakıldı ?

Maf sensörü bozuk olsa arıza yakar diyorlar ve zaten emisyon güncellemesinde bu parça hayati önem taşımakta, bozuk olsaydı değişirlerdi diye düşünüyorum.
Hava filtresi temiz.
Isıtma bujileri hatalı olsa sabah zor çalışmaz mı araba? (Baktırmadım)
Subaplar(Baktırmadım)
Araç benzinli araba gibi gidiyor sanki turbo yok. Basıyorsun dümdüz gidiyor hiç bir aksiyon yok hızlanmada [emoji23]
İşin kötüsü arabanda birşey yok diyen çok tamirci var. Diyorum yakıt çok fazla ve eskiden bu aracın performansı böyle değildi diye ve sık sık dpf doluyor diye ama cevap alamamıyorum...
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Turbo kısmına tekrar odaklanmalı o zaman 

Patlak ve görülmeyen bir hortum veya selenoid 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği

Neden ? [emoji4]

Üşenmedim yazdım içimde ne varsa [emoji23]
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Maf sensoru ariza kaydi vermeyebiliyor. Sadece onu ayni enjektor zamanlamasi gibi verilerini okuyacak usta lazim.

Manuel testi ise arac calisirken soketi sokulur, arac tepki vermezse arizalidir, tepki de degisme olursa saglamdir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği
Maf sensoru ariza kaydi vermeyebiliyor. Sadece onu ayni enjektor zamanlamasi gibi verilerini okuyacak usta lazim.

Manuel testi ise arac calisirken soketi sokulur, arac tepki vermezse arizalidir, tepki de degisme olursa saglamdir.

Dediğiniz gibi bazı araçlarda arıza vermiyor ama Vag grubu araçlarda veriyormuş.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...