İçeriğe Yönlendir

Huawei Mate 10 Pro Detaylı Kullanım Tecrübeleri

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Abi sen ferrariye LPG’li biniyormuşsun

hiç sorma, benim emektar hatçe baya eskimiş anlaşılan, 4.5g lte falan isteyen alete sim kartı takınca sevmedi zaten :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
1 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

VoLTE alt yapısı var ben kullanıyorum. Görüşmeler hd kalitesinde oluyor. Daha net ve daha kısa sürede bağlanıyor

Hakket varmış :D  sadece 4.5G de karşılıklı cihaz ve hatlar uygunsa devreye giriyormuş, bir şey daha öğrendik.

Şurada ayrıntılı açıklamışlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

World’s first TÜV Safety Certified HUAWEI SuperCharge device

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Layka candır :) az tozlanmış üstü ama olsun...

CKb0zn.jpg

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İkinci dünya savaşında, Leica fabrikası zarar görmesin diye İngiliz ve Amerikalılar fabrikanın bulunduğu yerlere   bomba atmamışlar. O kadar kıymetliymiş.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hadi yaa, bu İsviçre markası o derece değerli yani, gerçi kalite aletleri, haklılarmış....

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Alman abi, Ara Güler 'in favori makinesi. Bir çok efsane fotoğraf bu makine ile çekilmiş, meşhur  vietnamlı kız resmi vs. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Alman abi, Ara Güler 'in favori makinesi. Bir çok efsane fotoğraf bu makine ile çekilmiş, meşhur  vietnamlı kız resmi vs. 

Alamanmış evet, zaten bu tip zamanın ötesindeki şeyleri nedense hep alamanlar bulmuş, gps de isviçre den destek almışlar sanırım, Swiss tech by Leica Geosystem  yazıyor alette...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İkinci dünya savaşı öncesi ve sonrası üretilmiş lensleri halen bulunabiliyor ve servet fiyatında. Radyo aktif madde ile işliyorlardı lens optiklerini

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Geçileri gece salsan da abi gece fotoğrafı çeksen. İnşallah kaçırmassın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

tripod bile aldım, uygun yer bulayım çekeceğim, gece neredeyse tam karanlık ortamda yattığım yerden çok çok az ışıkta uzun pozlamayla çektiğimde baya baya iyi çekti, şaşırttı beni, bakalım adam gibi çekince ne olacak...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ali, zifir karanlık tek merakım. Htc ilk zamanlar çekiyor iken şimdi çekmiyor. Kamera sürekli gece çekiminden dolayı zarar görüyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Ali, zifir karanlık tek merakım. Htc ilk zamanlar çekiyor iken şimdi çekmiyor. Kamera sürekli gece çekiminden dolayı zarar görüyor sanırım.

slr nin bile zorlandığı yerde telefonla yapmak aşırı ısıya sebeb oluyor sanırım, bir iki kere deneyeceğim sonrasında şehir ışıklarında gece çekerim, deneme amaçlı, sonrası zorlamamak lazım demekki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

oda karanlık, sadece 3 lü prizin düğmesinin kırmızı ışığı var, ona doğru çektim, diğeri ise yine karanlık odada PC nin fanının ışığı, aslında az aydınlatır ama resimde baya aydınlık çıkmış :)  zifir karanlıkta zaten birşey çıkmaz zaten, ama en ufacıcık ışık varsa çekiyor alet, normalde geceleri şehir ışıklarında falan çok güzel çekeceği kesin bence...

OAwGdB.jpg

MsNtjB.jpg

zifir karanlık odada gidip modemin yanına koydum, bunlar modem ışıkları, yandan çektim, İSO 200, pozlama 21sn. gece modu, otomatik ayarda...

1S5pSz.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Buda yine aydınlık çıkmış, aslında ortam daha karanlık, 25mt. ötede projektör ışığının vurduğu bölge

sSioob.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Çekim yaparken ölçüm noktasını değiştirirseniz aydınlık-karanlık olayı değişir. Ölçümü karanlık bir noktadan yaparsa normalden daha aydınlık, aydınlık bir noktadan yaparsa daha karanlık çıkar. Sanırım ölçüm noktası değiştirilebiliyordur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Çekim yaparken ölçüm noktasını değiştirirseniz aydınlık-karanlık olayı değişir. Ölçümü karanlık bir noktadan yaparsa normalden daha aydınlık, aydınlık bir noktadan yaparsa daha karanlık çıkar. Sanırım ölçüm noktası değiştirilebiliyordur. 

evet odaklama 3 değişik şekilde seçiliyor, fotoğraf konusunda çok biligili değilim açıkcası, temel şeyleri bilirim, öğreneceğiz artık, mesela ilk resimde  geniş odaklama seçiliyken kırmızı ışığa odak yaptırdım,  daha doğrusu 3 resimdede odak noktası ışıklar oldu,  en son resimde projektörün aydınlattığı alana odak yaptım,  yani odak aydınlık noktadayken bu derece çekti...

Kamersı çok iyi, benden tam not aldı :)

androidpit ten bir test yorumu...

I have to say I'm very impressed with the Huawei. No facebook, no twitter, no instagram or indeed any other social media software. What a refreshing idea to allow to only have the one(s) you use installed (or in my case none at all). 
As noted in the article the camera is superb. I have for years done wedding photography with a Nikon D3 and whilst in ultimate quality terms the D3 is under no threat the Mate 10 Pro gives good enough results that the D3 will rarely see the light of day for anything unpaid. Even hand held night photos come out clean and crisp and with minimal noise. It really is astonishingly good for a smartphone camera!
Battery life as expected is superb and makes a refreshing change from finding a power socket every 7 or 8 hours 
and has a neat little touch in that it can be used as a power bank for other devices!
IP67 isn't class leading (there are some IP68 phones) but its good enough for my purposes. 
I'm very impressed with this phone I must say.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

3 değişik ölçüm modu ve 3 de odaklama modu var (statik(dağlar),hareketli(dalgalar),izole edilmiş(çiçekler gibi) ), pro modda

Metering mode Scene:

Matrix Wide landscapes (coastal views, mountains)

Center Photos with a central subject that is separated from the background.

Spot Photos with subjects that you want to isolate, such as flowers or trees.

a25590d68bf883c17613cc49bfb02062.jpgf8444eb930957a6ff917888c288413c0.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

çeşitli fotolar, habire çekip duruyorum, hoşuma gitti vallahi, öğreneyim şu foto işini...

statik ölçümde, makro mod mause fotosu

EkCIWF.jpg

PKU7pz.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bisiklet fotosu çok iyi.

Ali abi 1 aya kalmaz bizden daha iyi huaweici olacaksın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bir tur atayım bari pisikletle :D

Alet fena harbiden Mert, pilde bitmek bilmiyor, bu özellikle çok iyi, şarj etme süresi ise dahada iyi....

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Htc 45 dakika içinde dolduruyor ama maalesef hızlı şarj pilin ömrünü yiyor. Keşke %80 ile sınırlı tutabilecek sistem olsa telefonlarda. Pilleri 10 yıl gider o zaman

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...