İçeriğe Yönlendir

Kuga - Ecoboost Lpg Uyumu Hakkında

Orçun Deniz

Recommended Posts

Orçun Deniz

Değerli Abilerim ve kıymetli arkadaşlarım...

Kuga Lpg uygulama ve tüketim hakkında diğer bir konuda sizlerden çok faydalı bilgiler edindim.

Ecoboost Kuga kullanan ve tecrübe etmiş ve etmekte olan forum ahalisinden güncel bilgilerinizi öğrenebilir miyim?

Motor da sıkıntı yarattı mı?

Hiç arıza verdi mi?

Güncel litre ve krş bazında tüketimleriniz ne durumda?

Tavsiye eder misiniz yoksa aman haaaa kardeşim sakın ha bulaşma mı dersiniz?

2001 senesinden beri 9 tane aracım oldu ama hep dizel aldım hiç benzinli ya da lpg'li aracım olmadı. Hatta hayatımda ilk defa lpg'li araç kullanmayı düşünüyorum. Merak ve heyecanımı mazur görün. :) 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)

hiç tecrübe etmedim ama kendim için araç bakarken mondeo nun ecoboost una lpg nasıl olur diye biraz araştırdım, kısmen öğrendiklerime göre bu tür lpg sistemlerindeki en çok karşılaşılan sorun lpg ile benzin pompasıymış, istasyona gelen bir kuga sahibi vardı prins in sistemi takılıydı müşteri ile sohbetimizde lpg tüketimini 12-13 lt arasında olduğunu söylemişti...

Birde Kia Sportage a takılmış ve memnun kalmamış birinin yazısı var onuda okumanızı tavsiye ederim.

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

honda gibi fabrikası üretimde değişiklik yapmamış ise motor uyumlu denemez. öyle bir üretim hiçbir markada yok. uyum denen zaten çok uzun süre subapların dayanmasını sağlamak. maliyet açısından lpg tüketimindeki kar ile zaten subap değişim maliyeti de amorti oluyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Orçun Deniz
11 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

honda gibi fabrikası üretimde değişiklik yapmamış ise motor uyumlu denemez. öyle bir üretim hiçbir markada yok. uyum denen zaten çok uzun süre subapların dayanmasını sağlamak. maliyet açısından lpg tüketimindeki kar ile zaten subap değişim maliyeti de amorti oluyor.

2 arkadaşım Hondasını son kasanın bir öncesini yetkili acenteden sıfır olarak lpg li aldılar. Tüp takılmış olarak teslim ettiler. Motor ve lpg aksamı garantiliydi. 4 5 senedir 100 bin in üstünde araçları hiçbir sıkıntı yaşamadılar diyebilirim. Biri sadece ayar sorunu yaşadı onda ona yakın servis beceremedi İstanbul'da bi servis tavsiyesi üzerine oraya gitti. İşini 45 dk hallettikerlini söyledi.

Mevzu da Honda değil zaten Ford Kuga Ecoboost

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...