İçeriğe Yönlendir

Liqui Moly 5W-40 Tam Sentetik Motor Yağı Tecrübeleri

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Arkadaşlar ne zamandır opelde castrol kullanıyordum.Değişiklik yapayım dedim hiç aklımda yokken motoruma koyduğum yağın aynısını aracıma koydum.Yağın 4 litresi 180-tl.Gerçekden pahalı geldi.Denemek istedim.Ustaya sordum olur dedi :) yağ full sentetik.

0E4b2V.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Çok uzun ömrü vardı sanırım bu yağın. 20 bin veya 2 yıl diye hatırlıyorum 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Marka sağlamdır, önemli olan aracın isteklerini sağlıyor mu ona bakmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
10 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Marka sağlamdır, önemli olan aracın isteklerini sağlıyor mu ona bakmak lazım. 

10 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Opel kitapçığından ne tip yağ istiyor

11 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Liqui iyidir. Specleri tutuyorsa sorun yok

Bu sefer speclere bakmadım.Yağın üzerine ss motor resmi var.Araba resmi yok :) üreticinin beyanına göre yüzde yüz sentetik.İlk gözlenimin araç yağ gibi akıyor.Bu araç ile günlük ortalama 120 km den az yol yapmıyorum.Motor sesi farkedilir derecede az.Daha önceki yağ değişimlerindende hatırladığım araç bu kadar rahat değildi.

Motorun bakımıda aracımız gibi 10 bin km de bir.Yağı fazla alsam kalanı kapağı kapalı beklese bir sonraki değişimde kullansam özelliğini yitirirmi?Bunun cevabını merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal
12 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Motorun bakımıda aracımız gibi 10 bin km de bir.Yağı fazla alsam kalanı kapağı kapalı beklese bir sonraki değişimde kullansam özelliğini yitirirmi?Bunun cevabını merak ediyorum.

motosiklete 4 litre yağ aldım kullanıyorum kalıyor acaba özelliğini yitiriyor mu ? bunu bende çok merak ediyorum

motosiklet için üretilenin aynı yağın içinde debriyaj şanzıman çalıştığı için yağ farklı formlarda olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
10 saat önce, Ahmet Emirhan Bal yazdı:

motosiklete 4 litre yağ aldım kullanıyorum kalıyor acaba özelliğini yitiriyor mu ? bunu bende çok merak ediyorum

motosiklet için üretilenin aynı yağın içinde debriyaj şanzıman çalıştığı için yağ farklı formlarda olabilir mi?

Güzel soru.Umarım bilen biri yanıtlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
On 14.01.2018 at 10:27, Fatih Sarıkaya yazdı:

bişi olmaz. ortamdaki yakıt su buharı toz nem vb. ile buluşmuyor, motora konan gibi değil yani.

şurdan yola çıkın. üretilen yağlar bize gelmeden vakum da beklemiyor..

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
22 saat önce, Ahmet Emirhan Bal yazdı:

motosiklete 4 litre yağ aldım kullanıyorum kalıyor acaba özelliğini yitiriyor mu ?

Mondeo 7 litre yağ alıyordu, 1 litre kalıyordu her seferinde. 

Güzelce ağzını kapatıp depoya koyuyordum.. Bir sonraki yağ değişiminde, o kalan bir litreyi kullanıyordum, bu sefer yeni değişimden 2 litre kalıyordu.. 

Onu da bir sonraki seferde kullanıyordum... 

Gerçi mondeoda çok yağ değişiyordum ben.. depodaki yağ 7-8 ancak bekliyordu. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Aracın alacağı yağ miktarı silindir hacmine göre mi? 1.4 Fiesta 4 litre alamıyor. 2.0 Mondeo ‘nun maşallahı varmış. :shok:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Memura göre değil bunlar, vergisi, yağı, lastiği. Rampada acısını çıkarıyorlar ama.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
30 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Aracın alacağı yağ miktarı silindir hacmine göre mi? 1.4 Fiesta 4 litre alamıyor. 2.0 Mondeo ‘nun maşallahı varmış. :shok:

Doğrudan hacim ile ilgili değil. Benim aracım 1.9 o da 4lt alıyor. Babamın aracı 2.0 o da 4lt

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal
14 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mondeo 7 litre yağ alıyordu, 1 litre kalıyordu her seferinde. 

Güzelce ağzını kapatıp depoya koyuyordum.. Bir sonraki yağ değişiminde, o kalan bir litreyi kullanıyordum, bu sefer yeni değişimden 2 litre kalıyordu.. 

Onu da bir sonraki seferde kullanıyordum... 

Gerçi mondeoda çok yağ değişiyordum ben.. depodaki yağ 7-8 ancak bekliyordu. 

teşekkür ederim abi bizim motosikletler 3000-4000 kmde değişiyor o yüzden kalcağı en fazla 7 ay sıkıntı olmaz  :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Silindir hacminden ziyade zor koşullarda kullanımın durumuna göre değişiyor.
Yağ ne kadar çoksa o kadar geç eskiyor o kadar geç ısınıyor

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Silindir hacminden ziyade zor koşullarda kullanımın durumuna göre değişiyor.
Yağ ne kadar çoksa o kadar geç eskiyor o kadar geç ısınıyor

Hacim meselesi diyorsun abi.Yani az su çabuk kaynar çoksu geç kaynar.Hacmi çok olduğu için faha az ısınır daha az kayıp olur?O zaman aşınmada dahamı az olur?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bora Demirci

Ben 5w30 Spesial F kullanıyorum ford için özel dediler sitesindede geçiyor gayet başarılı çok memnunum hepsi burada kampanyasından 5 literyi 109 tl almıştım hemde ücretsiz kargo marka çok sağlam ürünleri iyi

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
2 dakika önce, Bora Demirci yazdı:

Ben 5w30 Spesial F kullanıyorum ford için özel dediler sitesindede geçiyor gayet başarılı çok memnunum hepsi burada kampanyasından 5 literyi 109 tl almıştım hemde ücretsiz kargo marka çok sağlam ürünleri iyi

Aman dikkat edin sahte yağ çok piyasada.Hepsi buradada başka satıcılarda satış yapıyor.

Yorum bağlantısı
Bora Demirci

Haklısınız çok şükür bişey çıkmadı mağazanın güvenirliğine bakıp aldım galiba piyada castrol çakması çok

1 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Aman dikkat edin sahte yağ çok piyasada.Hepsi buradada başka satıcılarda satış yapıyor.

bu arada fatih bey siz scorpio ön göğüsü sökmüştünüz değilmi :)

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
26 dakika önce, Bora Demirci yazdı:

Haklısınız çok şükür bişey çıkmadı mağazanın güvenirliğine bakıp aldım galiba piyada castrol çakması çok

Evet sökmüştüm 

27 dakika önce, Bora Demirci yazdı:

Biz bir ara hidrolik yağ almıştık 20 tenekeye yakın.Oparatörlerin  dediğine göre hepsi sahte.Şimdi motor yağlarındada var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
On 15.01.2018 at 21:39, Mustafa Arıkan yazdı:

Doğrudan hacim ile ilgili değil. Benim aracım 1.9 o da 4lt alıyor. Babamın aracı 2.0 o da 4lt

ben 5 litre koyuyorum 1,9 :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Şimdi, Okay Kaygusuz yazdı:

ben 5 litre koyuyorum 1,9 :)

Senin motor aslında farklı ama kapasitesi 4 litre ise fazla koyma. Keçe filan bir şey kalmıyor hep yağ kaçırıyor.

Yorum bağlantısı
Bora Demirci
7 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Evet sökmüştüm 

Biz bir ara hidrolik yağ almıştık 20 tenekeye yakın.Oparatörlerin  dediğine göre hepsi sahte.Şimdi motor yağlarındada var.

Kayseride bizim. Mk1 mondeo kalorifer için göğüs sökebilecek tanıdığımız varmı sanayi burda sıkıntı 

Yorum bağlantısı
Bora Demirci
7 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Evet sökmüştüm 

Gerçi artık herşeyin sahtesi çıktı peynirin bile sahte yapıyorlar kim bilir motor yağında neler var neler hem muhteşem bi pazar . Peki orjinal yağ ve katkı satan bildiğiniz birileri varmı özellikle Liqui Moly ben İzmir'den bi firmadan alıyorum isim vermem sakıncalı olursa diye yazmıyorum 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...