İçeriğe Yönlendir

Liqui Moly 5W-40 Tam Sentetik Motor Yağı Tecrübeleri

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Eren Gökmen
(düzenlendi)
Bir saat önce, Bora Demirci yazdı:

Gerçi artık herşeyin sahtesi çıktı peynirin bile sahte yapıyorlar kim bilir motor yağında neler var neler hem muhteşem bi pazar . Peki orjinal yağ ve katkı satan bildiğiniz birileri varmı özellikle Liqui Moly ben İzmir'den bi firmadan alıyorum isim vermem sakıncalı olursa diye yazmıyorum 

Ben forumda yonetici degilim ama eski uyelerdenim. Ticari amac gütmedikce firma ismi, internet sitesi vs kullanicilarin yararina oldugu surece isim vermek yasak degil.

Forumdaki amac herkesin yararina olan seyleri paylasmak zaten

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bora Demirci
7 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Ben forumda yonetici degilim ama eski uyelerdenim. Ticari amac gütmedikce firma ismi, internet sitesi vs kullanicilarin yararina oldugu surece isim vermek yasak degil.

Forumdaki amac herkesin yararina olan seyleri paylasmak zaten

Peki hepsi burada üzerinden alıyorum İzmir'de Fz rulman diye bir mağaza Liqui Moly resmi sayfasından da baktım firma bayisi görünüyor umarım bayilik adı altında fason ürün satmıyordur yalnız pekte Liqui moly ürünlerinin sahtesiyle karşılamadı sanırsam Zate çok yaygın değil fakat marka cidden çok kalite

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
2 saat önce, Bora Demirci yazdı:

Peki hepsi burada üzerinden alıyorum İzmir'de Fz rulman diye bir mağaza Liqui Moly resmi sayfasından da baktım firma bayisi görünüyor umarım bayilik adı altında fason ürün satmıyordur yalnız pekte Liqui moly ürünlerinin sahtesiyle karşılamadı sanırsam Zate çok yaygın değil fakat marka cidden çok kalite

Piyasadaki en iyi yağ motul ondan sonrada bu Alman ürünü.Bu iki yağın yüzde yüz sentetik olanları işini yapıyor.Yalnız çok pahalı olması olmasından dolayı yaygın değil.Ucuzlarınada şüphe ile bakıyoruz.Motora motul aldım litresi 50₺ aynı yağın araç için olanı n11 de 4 litrelikleri 120 den başlıyor 170₺ kadar var.120₺ satılanlar yanında motor temizleme ürünüde veriyordu geçen hafta baktığımda.Sahte olabilir diye almadım.

Yorum bağlantısı
Bora Demirci
13 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Piyasadaki en iyi yağ motul ondan sonrada bu Alman ürünü.Bu iki yağın yüzde yüz sentetik olanları işini yapıyor.Yalnız çok pahalı olması olmasından dolayı yaygın değil.Ucuzlarınada şüphe ile bakıyoruz.Motora motul aldım litresi 50₺ aynı yağın araç için olanı n11 de 4 litrelikleri 120 den başlıyor 170₺ kadar var.120₺ satılanlar yanında motor temizleme ürünüde veriyordu geçen hafta baktığımda.Sahte olabilir diye almadım.

Yarı yarıya fark var ay çiçek yağıdır ozaman (: 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
19 dakika önce, Bora Demirci yazdı:

Ben yağın sahte olup olmadığından anlamam.Bu iş içinde bilgi tecrübe gerekir.Ucuz ise vardır bir illeti diye insanın aklına geliyor.Artık ay çiçeğimi yoksa kanolamı ALLAH bilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
35 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Motul sahte olayı halk arasında çok dilleniyor ama ben özellikle TR disbritörüne sordum. Daha böyle bir olayla karşılaşmadık, şehir efsanesi dediler :) 

Bende yağ değiştirecem ve n11’deki en ucuza satan satıcıdan alacağım şahsen.

Yorum bağlantısı
Bora Demirci
19 dakika önce, Bora Demirci yazdı:

Bu yağ meselesi sahtesi korkutur oldu peki Fatih bey Liqui moly nin yeni bir yağı var molygen diye yeşil renk hulk gibi bu tarz bir yağın sahtesini yapamazlar sanırsam alışalışımın dışında sürtünme testide çok başarılı bu yağ Hakkı'nda tecrübeniz varmıdır yoksa başka bi yerde konumu açsak bununla alakalı 

Yorum bağlantısı
Bora Demirci
38 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Motul sahte olayı halk arasında çok dilleniyor ama ben özellikle TR disbritörüne sordum. Daha böyle bir olayla karşılaşmadık, şehir efsanesi dediler :) 

Mustafa bey yağı aldığınızda ve kullandığınızda yorumlarınızı paylaşırmısınız yağ bakımıma biraz zaman var fakat eğer uygunsa alim bir kenera koyim 5 bin km var daha 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

özellikle TR disbritörüne sordum. Daha böyle bir olayla karşılaşmadık, şehir efsanesi dediler

benzer bir konuda başka bir distribütör aynı eğitimnden geçmiş gibi olmaz öyle şey dedi, belgesini önüne koydum, daha bir daha tükkana uğramadı.. alıştık :mangal: inkar hep inkar iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Neden inkar ediyorlar? Evet sahtesi var o yüzden sadece bizim bayilerimizden alın diyebilirler. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o konuyu bilmem,

herhangi benzer bir soruda inkar harici açıklamayı ben duymadım yağcıdan lastikçiden akücüdden :) avrupada daha kapasite testini geçemeyip patlayan aküler, hız endeksine ulaşmadan parçalnan lastikler performans diye bizde satılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
3 saat önce, Bora Demirci yazdı:

Bu yağ meselesi sahtesi korkutur oldu peki Fatih bey Liqui moly nin yeni bir yağı var molygen diye yeşil renk hulk gibi bu tarz bir yağın sahtesini yapamazlar sanırsam alışalışımın dışında sürtünme testide çok başarılı bu yağ Hakkı'nda tecrübeniz varmıdır yoksa başka bi yerde konumu açsak bununla alakalı 

Hiç bilgim yok.Yanlış yönlendirmek istemem.Ben burda bayiden alıyorum.Yağları ilk aldığı günü biliyorum.Yağı satamadı uygun fiyata veriyor.Yağ lazım olunca söylüyorum getirtiyor.Birkere mobil 20-50 almıştım internetten onun haricinde yağ almadım.İnternetten aldığımda sahte çıkmamıştı.Sahte çıkacak diyede birşey yok.Piyasada sahte yağlar var denk gelir gelmez oda şansa.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)
21 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

sahibinden de var 5-litre 5x30 165 lira.

gecen babamın t4e aldım orjinal etiketin arka yüzünde de acıklamaları vardı.

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

8100 X-clean FE 5w30 4lt N11’de 115TL. Kuponla filan alırsam 105 filan gelir ücretsiz kargo. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Doğan Arşiray
On ‎15‎.‎01‎.‎2018 at 22:39, Mustafa Arıkan yazdı:

Doğrudan hacim ile ilgili değil. Benim aracım 1.9 o da 4lt alıyor. Babamın aracı 2.0 o da 4lt

3.0 WK 10 litre yağ alıyor. ühühühü… ocağıma incir ağacı dikti geçen gün.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

3.0 WK 10 litre yağ alıyor. ühühühü… ocağıma incir ağacı dikti geçen gün.

3.7 5 litre civarı alıyor heralde liberty.

hacimle alakası yok bu işin demek yağı neresinde dolandırıyor bu wk :D 

Yorum bağlantısı
Akif Yusuf Turkmen

Bi arkadaşımda Marea 2.0 hgt 5 silindir vardı İskenderun’da yarışlara girerdik araçla her zaman bu marka yağı tercih ederdi uzun ömürlü ve çok çok kaliteli olduğunu duymuştum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Likuy molinin değişik bir çok ürünü var, mesela marine sektörü en zorlayıcı olnaaır, orada bile başarı ile yağlar. bizde az bilinen bir marka, o yüzden ucuz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selim Bilgin

Multiair motor için uygun çok az yağ var. Son bakımda Liqui Moly bayisine gittim alayım diye, ellerinde yoktu diye Motul aldım ama sonrasında indirimden 5 litrelik Liqui Moly Top-Tec 4100 5w-40 yağımı alıp dolaba koydum. Ben 180'e almıştım, indirimsiz fiyatı 350 şu an. Bu ay değiştireceğim muhtemelen, paylaşırım izlenimlerimi.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
10/40 ? hangi motora?
V8'e. Eski faturalarda hep 10w40 koymuslar. Kitapcikta da Avrupa ulkelerinde 10w40 kullanilabilir diyoo
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
2 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Multiair motor için uygun çok az yağ var. Son bakımda Liqui Moly bayisine gittim alayım diye, ellerinde yoktu diye Motul aldım ama sonrasında indirimden 5 litrelik Liqui Moly Top-Tec 4100 5w-40 yağımı alıp dolaba koydum. Ben 180'e almıştım, indirimsiz fiyatı 350 şu an. Bu ay değiştireceğim muhtemelen, paylaşırım izlenimlerimi.

Tofasın bir yagı vardı selenia diye sanki

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
N11'den aldim dun, bugun HB ye baktim ayni satici %15 indirimle satiyor ayni yagi :( kargoya vermemis olsaydi iade edip ordan alacaktimda ayip olmasin diye ellemedim. 6 LT (5+1) sini 209'a almis oldum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:
10 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:
10/40 ? hangi motora?

V8'e. Eski faturalarda hep 10w40 koymuslar. Kitapcikta da Avrupa ulkelerinde 10w40 kullanilabilir diyoo

esnaf motor :nazar:

Şimdi, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Tofasın bir yagı vardı selenia diye sanki

en pahalısı nefis birşey, kutusu bile harikadır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...