Mehmet Ozyurek

Uyarı ve Uzaklaştırma Cezası Alan Üyeler

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Okay Kaygusuz

Aşağıdaki kural gereği 15 gün süre ile foruma girişi engellenmiştir. 

Cezalar

1B) Uzaklaştırma Cezası Verilecek Haller

a)  Forumda yetkili olmamasına rağmen yetkili bir kişi gibi davranmak; Forumu, Forum Yöneticileri, İçerik Sorumluları ve Bölüm Sorumluları ile  Forum Üyelerini küçümser davranışlar sergilemek, meslekler, firmalar, markalar ve bireylere karşı; hakaret içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü mesajlar yazmak, veya yazılmış farklı yazıları forumda paylaşanlar 15 (on beş) gün uzaklaştırma cezası  alacaklardır.

• Beğen 7
  • Teşekkür 3

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

Son zamanlarda konu içlerinde uyarmış olmama rağmen, diğer markaları ve diğer marka sahiplerini aşağılar tutum içinde olanları görüyorum.

Bu forum tüm markalara açık bir forumdur, eskiden de açıktı, sadece adımız bir marka adı içeriyordu. 

Bu forum tüm görüşlere açık bir forumdur, ancak bu görüş, kimseyi aşağılamamalı, kimseye veya hiç bir markaya karşı kin nefret yada hakaret içermemelidir. 

Hiç kimse, kimseye kendi doğrusunu empoze etmek zorunda değildir. Herkesin kafasında bir doğru vardır. 

Benim için vazgeçilmez olan bir detay, bir başkası için oldukça lüzumsuz gelebilir. Benim vaz geçilmezimi eleştirebilirsiniz ama onu vazgeçilmez buluyorum diye beni eleştirmemeniz gerekir. 

Ayrıca çok net kurallarımız vardır. 

Cezalar

1A) Uyarı Cezası Verilecek Haller

c) Firmalar, markalar, ya da bireyler hakkında -forum üyesi olsun ya da olmasın- huzursuz edici, tehditkar, müstehcen, kaba, ağır şekilde aşağılayıcı, kanun dışı, zarar verici, tehdit edici ve nefret dolu mesajlar yazmak,

h) Forumun huzurunu ve düzenini bozan, eleştiri ve hoşgörü sınırlarını zorlayan, Yönetim ve üyelerin şikayetine neden olacak mesajlar göndermek ve “Yönetime bildir” butonunu gereksiz yere kullanmak,

1B) Uzaklaştırma Cezası Verilecek Haller

a)  Forumda yetkili olmamasına rağmen yetkili bir kişi gibi davranmak; Forumu, Forum Yöneticileri, İçerik Sorumluları ve Bölüm Sorumluları ile  Forum Üyelerini küçümser davranışlar sergilemek, meslekler, firmalar, markalar ve bireylere karşı; hakaret içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü mesajlar yazmak, veya yazılmış farklı yazıları forumda paylaşanlar 15 (on beş) gün uzaklaştırma cezası  alacaklardır.

Bu kurallara uymanızı rica ediyorum. 

Bir konu yada bir mesaj, bu forumda huzur bozabilecek bir mesaj ise yazmamanızı rica ediyorum. Bir mesaj, bir kişiyi dahi olsa rencide edebilecekse, huzursuz edecekse, tedirgin edecekse, yazmamalıyız. 

Kimsenin tercihlerini sorgulamamalı, yargılamamalıyız. Kimseyle alay etmemeliyiz. 

Özellikle Zafer Ak ve M. Fatih Yüce son konularda konu içinde uyarılarıma rağmen yeni açılan konularda yine bunlara dikkat etmediğinizi görüyorum. Bu sebeple buradan uyarma gereği görüyorum. 

• Beğen 4

Mesajı paylaş

Mesajın linki