İçeriğe Yönlendir

W203 C200 Fan ve Arıza Lambaları Sorunu

Ahmet Tekke

Recommended Posts

Ahmet Tekke

Herkese iyi günler.Yeni bir araç aldım 2000 model w203 C200 araç bilgisayardan komutlara yanıt vermiyor fan açmıyordu bir çok fan taktık yine açmadı komutlara cevap vermedi üstelik bilgisayara takınca birçok arıza gösterdi ve araba sonra kendiliğinden fan açtı buseferde fan çok hızlı ve yüksek devirli çalışmaya başladı ANKARADAYIM bir mersedes elektirikçisine gösterdim oda sorunun motor beyininde oldğunu söyledi direk ama ben burda yazılanlara bakarak SAM da da sıkıntı olabilceğini düşündüm Ayrıca araca manuel fan düğmesi takmışlar sonradan öğrendim kurcalarken ve şuan araç fan açıyor durmuyor düğmeden kapatıyorum.Ankarada iyibir usta varmı SAMI söküp lehimlerini falan temizlese çünkü kapağın üzerindeki su kanalı muhafazası yok belki oksitlenme olmuştur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hoşgeldiniz. 

Bence beyin bozuk.. Masraf etmeden önce bir beyinci görsün.. 

Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Tekke

Hoşbulduk teşekkür ederim.Ankarada tek bir yer var dediler gittim şahıslar randevuyla çalışıyor esnaf ve usta gibi davranmıyolar anlayacağınız biraz kızdım hal ve tavırlarına o yüzden bir daha uğramadım oraya Ankarada başka varmı ki bu beyinle uğraşan kişiler merak ettim yoksa eğer gürcüye gitme durumum var ordan bir beyin alıp burada taktırabilirmiyim ki 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

@Furkan Avcı ilacınız. Müsait olduğunda mutlaka yanıtlar. Evinin garajında conta değişiyor, siz düşünün artık :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Tekke

İnşallah görür cevaplar abi bilgi edinmek lazım ilk mercedesi olunca insanın bayağı zorlanıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yoksa eğer gürcüye gitme durumum var ordan bir beyin alıp burada taktırabilirmiyim ki 

Aynı model araç olması yetmez. Birebir aynısı olmalı. Tüm kodları tutmalı. Olur.
Yorum bağlantısı
Ahmet Tekke

Aynen abi onun kodlarını nasıl öğrenebilirim acaba  şase numarasyla olurmu ki

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. 2. Olarak ta Mercedes e Manuel Fan butonu takan usta müsveddesine selam olsun. 

Sam dediğiniz zaten sanayii de beyin diye adlandırılan parça. Motor kaptundaki sigorta kutusunun altında bulunan en önemlilerinden. Ve kronik üstündeki koruyucu muhafaza yoksa yağmur suyu yolunda olduğundan oksitlenmeye çok açık. O Ankara da dediğiniz yeri tahmin edebiliyorum ki çevre illerde oraya gönderir. 

Star diagnosis (orijinal Mercedes Cihazı tüm detayları ile arızayı verir, cihazın verdiği hataları görme şansınız oldu mu? 

Ona göre yorum yapalım. 

4 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

@Furkan Avcı ilacınız. Müsait olduğunda mutlaka yanıtlar. Evinin garajında conta değişiyor, siz düşünün artık :crazy:

Estağfurullah Sani bizimkisi hobi asla ilaç olacak / usta olacak kalibre de değilim :)

Ama bilgim dahilinde  elimden geleni yapıyorum işte. 

36 dakika önce, Ahmet Tekke yazdı:

Aynen abi onun kodlarını nasıl öğrenebilirim acaba  şase numarasyla olurmu ki

Şasi no yu bana gönderin size kodunu söyleyeyim parçanın

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Geçmiş olsun. Sam beyni gitmiştir. Kronik. :( Nette tamir edenler var. Çıkma da bulunur ama yine bir beyinci kodlaması gerekiyor diye biliyorum.sadece Mercedes bakan bir usta bulun o yönlendirir. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Tekke
2 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Geçmiş olsun. Sam beyni gitmiştir. Kronik. :( Nette tamir edenler var. Çıkma da bulunur ama yine bir beyinci kodlaması gerekiyor diye biliyorum.sadece Mercedes bakan bir usta bulun o yönlendirir. 

Saolun inşallah tek sıkıntı o dur ana beyinde olmasında çünkü bayağı korkutuyolar sanayide herşeyi 1000 li rakamlarla söylüyolar egzos muanesi için az daha kataliği değiştirteceklerdi saolsun bi egzozcu kardeşim 200 liraya halletti katalik sorununu rahatça geçti. Şimdi bunun içinde bayağı paralar söyleniyor belki buda hallolur.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu konuya göz gezdirmekte fayda var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Tekke

telefonumda ekran görüntüsü olarak var abi aklımda var sökmek ama ona cesaret edemem elektirikçiye söktürüp tv tamircisine temizletmek lazım

11 saat önce, Furkan Avcı yazdı:

Bu konuya göz gezdirmekte fayda var. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

http://oto.furkanavci.com/mercedes/dokuman/On_SAM_Sokulmesi.pdf

İlk iş yukarıdaki konuyu yapmak belkide sizinde sorununuzu çözecektir.

Dökümanda beyin değişecekse, Star diagnosis cihazına ihtiyaç olduğu görülüyor. Bu yüzden Eğer çıkma SAM alınacaksa Mercedes uzmanı bir yerde yaptırmakta fayda var.

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
link
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
20 saat önce, Ahmet Tekke yazdı:

Herkese iyi günler.Yeni bir araç aldım 2000 model w203 C200 araç bilgisayardan komutlara yanıt vermiyor fan açmıyordu bir çok fan taktık yine açmadı komutlara cevap vermedi üstelik bilgisayara takınca birçok arıza gösterdi ve araba sonra kendiliğinden fan açtı buseferde fan çok hızlı ve yüksek devirli çalışmaya başladı ANKARADAYIM bir mersedes elektirikçisine gösterdim oda sorunun motor beyininde oldğunu söyledi direk ama ben burda yazılanlara bakarak SAM da da sıkıntı olabilceğini düşündüm Ayrıca araca manuel fan düğmesi takmışlar sonradan öğrendim kurcalarken ve şuan araç fan açıyor durmuyor düğmeden kapatıyorum.Ankarada iyibir usta varmı SAMI söküp lehimlerini falan temizlese çünkü kapağın üzerindeki su kanalı muhafazası yok belki oksitlenme olmuştur

Bu arada bahsi geçen kapak 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/272045-mercedes-c320ye-yaptıklarım-bakımonarımmodifiye/?do=findComment&comment=2268437

Yorum bağlantısı
Ahmet Tekke

Çok teşekkürler furkan abi yardımların için 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
6 dakika önce, Ahmet Tekke yazdı:

Çok teşekkürler furkan abi yardımların için 

Estağfurullah her zaman...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ne oldu son durum? Var mı bir gelişme?

On 1/26/2018 at 16:34, Ahmet Tekke yazdı:

Yorum bağlantısı
Ahmet Tekke

Yok abi şuan pek ilgilenemiyorum ama en son çare yine gidip o malum yere kendi beynini yaptrıyım diorum çıkma sam beynine 700 motor beynine 800 dedi birisi en iyisi kendi beynini tamir ettirmek galiba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...