İçeriğe Yönlendir

Clio DCİ Yakıt Tüketimi Gözlemim

Recep Demirci

Recommended Posts

Recep Demirci
(düzenlendi)

Piyasada beyaz renkte bolca bulunan yollarda denk gelen 2013mü 2015mi bilmediğim bluetooth telefon konuşma özelliğide barındıran manuel vitesli beyaz cliosu olan bir arkadaşımın dün akşam (bu gece) aldığı yakıt bilgilerini paylaşıyorum.

44,06 lt dizel (Shell istasyonu)

litre fiyatı 5.22 tl

tutar 229.99 tl

gidilen 929 km yol

Arkadaşım bir kere Uludağa gittim geldim dedi kar lastikli ve genelde İnegöl-İstanbul arası çok gidiyor şehiriçide dahil.

100 kmde ortalama 4,74 lt güncel rakama göre km başına 0,247 kuruş yakıt tüketimi olmuş.

Gece 00.20 civarı beni eve bırakmadan önce yakıt alayım dedi kendisi ödemeye giderken arabada oturduğum esnada bizzat pompayı takip ettim veriler bu şekildeydi.Bazen kendimce sorguladığım Renault neden bu kadar tutuluyor sorusuna bana göre yükselen yakıt fiyatlarına zamlarına rağmen az yakıt sarfiyatı olması sebebiyle bir karşılık bulmuş oldum.

tarihinde Recep Demirci tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

dCi motor gerçekten yakıt tüketimi ile kıskandırıyor kendini. Bir kaç yerde de duymuşumdur, yağ değişiminde eski yapın renk değiştirmediğini.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim koca öküz bile adam gibi kullanınca 5 litreleri görüyor.. 

dCi bu işi biliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Fransızlar Dizel konusunda ekol oldular, dayanaklı ve ekonomik dizel motorları ile premium markalarda bile motor verdiler. Gel gelelim biz halen onları yerden yere vuruyoruz, o ayrı  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

reno dağ arabası :D  fluancein depoyu sefaköyden dolduruyordum tarsusa varıyordum lamba yanmamış oluyordu daha 

amcam sürünce aksarayı geçince yanıyor du lamba o ayrı konu

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

renault dci motor yakıt tüketiminde kendini ispatladı artık genelde renault modellerini gözlemlediğimde kasa ağırlıkları muadillerine göre daha hafif olması yakıt tüketiminde de bir tık öne çıkmasına fayda sağlıyor bence,heleki bu fark ford modelleriyle karşılaştırınca çıkıyor ortaya....

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

2200 bar ile çalışan dci bugün yarın sahne alacak. O zaman tüketim ne olacak merak ediyorum

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer
11 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Dci kullanan ilk önce yakıt ibresine vurur bozukmu diye :)

Kuzenim ilaç pazarlama üzerine çalışıyor. Altına 2017 symbol vermişler. Bana kadran fotoğrafını çekti gönderdi araç 400 kusur km yapmış ama depo seviye göstergesi hala full gösteriyordu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

dCİ gerçekten başarılı, zamanında Nissan Note vardı 90 bg olanından, şehir içinde hiiiç dikkat etmeden 6.2 yakıyordu ( 25 km ortalama hız ile ). Şehir dışı 90 lı hızlarda 4 ün altına iniyordu.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
2 saat önce, İsmail Sefer yazdı:

Kuzenim ilaç pazarlama üzerine çalışıyor. Altına 2017 symbol vermişler. Bana kadran fotoğrafını çekti gönderdi araç 400 kusur km yapmış ama depo seviye göstergesi hala full gösteriyordu :D

o depunun şeklinden kaynaklı bende aynısı oluyor sonra birden düşüyor. 

2014 clio dci edc şanzıman var bende, İzmir şehir içi sabahları sıkışık trafikte kullanıyorum, şu an ort. yakıt tüketimim 5,2

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Renault DCİde gerçekten çok başarılı. Ayrıca LPG ile kullananlarda diğer LPGli araçlara nazaran az yaktıklarını söylüyor.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

1395 kg.ağırlığındaki aracım ne yaparsam yapayım max.6 litre yakmakta.Uzun yolda hız sınırları dahilinde sakin kullanımda 4 ortalama ile dolaşıyor.Özel dikkat edersem 3,5 litreye kadarda inebiliyor. Ben genelde 5 ortalama ile dolaşıyorum.30 seneye yakın benzinli araç kullanan biri olarak bana nu rakamlar çok başarılı geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
2 saat önce, Recep Demirci yazdı:

Renault DCİde gerçekten çok başarılı. Ayrıca LPG ile kullananlarda diğer LPGli araçlara nazaran az yaktıklarını söylüyor.

dCi ve LPG  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Recep Demirci
16 dakika önce, Eray Çalışkan yazdı:

dCi ve LPG  :unsure2:

Yani sadece dizelde değil Benzinli ve LPG kiti takılı Renaultlardada yakıt tüketimi düşük olduğunu söylemek istedim.Dizelde yakaladığı düşük yakıt tüketimini dizel olmayan diğer yakıt türü araçlarında da başaran bir firma bunu vurgulamak istedim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

1.5 tonluk Kangoo ile İstanbul da 1300 km lik tamamı şehir içi ortalaması 6.4 lt çoğu zaman motor tam ısınmadan stop ediyorum .dci çok cimri [emoji41]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Uzun ömürlü, düşük tüketimli ve parça bolluğu ile dCi motorlar muadili motorlardan bir tık önde. Bana kalırsa küçük hacimde en iyi motor. 1.5 dCi Latitude executive alasım gelmiyor değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

2 Günlük clio 1.5 dCi grandtour kiraladım hafta sonu. 1.4 dizel fiestadan sonra çok daha atik geldi. Yakıt tüketimide bi o kadar düşük. Sevdim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...