İçeriğe Yönlendir

Filo Aracını Nasıl Onaracağım?

Onur Kaya2

Recommended Posts

Onur Kaya2

Selam arkadaşlar. Aracım x bir filoya bağlı uzun dönem kiralık Linea. Yakın zamanda ilginç ve sonucuna kendimde şaşırdığım ufak bir kaza geçirdim. Minimal bir hız ile kaldırımdan sektim ve sol ön jantım ve sol marşpiyelim eğildi. Araçların yıllık 1500 tl beyana dayalı onarımı var ama onu başka hasara kullandığım için yaptıramıyorum. Bu hasarı yaptıramazsam maaşımdan kesilecek. Trafik polisinin tuttuğu tutanak ile yaptırabileceğimi öğrenmiştim ama bir trafik polisine durumu izah ettim ve kendisinin yapabilecek bir şey olmadığını, en yakın adliyeye gidip trafik mahkemesinde sigortadan yaptırabileceğimi söyledi. Sizce tek şansım bu mu? Memurdan aldığım bu çözüm yolu ile hasarımı onarabilir miyim? Veya başka çözüm yolu var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tutanak ile kasko sigortasından faydalanabilirsiniz.. 

Ancak filo firması ile anlaşma detaylarınız nasıl. bunu tam bilmek gerek.. 

1500 liralık beyanlı onarım işinin detayı nedir. Bu kısmı pek anlamadım ben 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Beyana dayalı limitiniz kullanildigi için kaza aninda tutanak tutulmaliydi. Kendiniz yaptirirsaniz ve fark edilirse sozlesmeye dayali olarak size bile arabayi fatura edebilirler. Kiralama firmasina ulaşın ve durumu belirtin. Firmanizla da gorusun, taksit taksit kesilsin maasinizdan.

Yorum bağlantısı
Onur Kaya2
16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şirketimizin filodan kiraladığı araçlar için 1 yıl içerisinde 2 beyanı ve iki beyanın toplam limiti 1500tl’yi geçmeyecek onarımlar yapabiliyoruz. Örneğin dar alanda geri geri gelirken dikkatsizlik sonucu demir dubaya vurmuştum stop kırıldı, bunun gibi ufak çaplı hasarları beyanı verip yaptırmıştım, ama başıma konusunu açtığım durum geldi. Anlaşma detaylarını tam bilmiyorum.

11 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Beyana dayalı limitiniz kullanildigi için kaza aninda tutanak tutulmaliydi. Kendiniz yaptirirsaniz ve fark edilirse sozlesmeye dayali olarak size bile arabayi fatura edebilirler. Kiralama firmasina ulaşın ve durumu belirtin. Firmanizla da gorusun, taksit taksit kesilsin maasinizdan.

Trafik, bildiğiniz üzere , yaralanmalı, alkol şüphesi, kamu malına zarar gibi gibi durumlarda gelip tutanak tutuyor. Bundan dolayı aramadım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Düzenlenen Filo kasko poliçesinde sigorta şirketi araç başına 1.500 TL muafiyet uygulamış, uygulanan bu muafiyeti kiralama firması müşteriye yansıtmamak adına 1.500 TL'ye kadar hasarları kendi ceplerinden karşılıyorlar. Filo poliçeleri stop loss veya araç başı muafiyetli düzenleniyor bu yüzden. 

1 saat önce, Onur Kaya yazdı:

Selam arkadaşlar. Aracım x bir filoya bağlı uzun dönem kiralık Linea. Yakın zamanda ilginç ve sonucuna kendimde şaşırdığım ufak bir kaza geçirdim. Minimal bir hız ile kaldırımdan sektim ve sol ön jantım ve sol marşpiyelim eğildi. Araçların yıllık 1500 tl beyana dayalı onarımı var ama onu başka hasara kullandığım için yaptıramıyorum. Bu hasarı yaptıramazsam maaşımdan kesilecek. Trafik polisinin tuttuğu tutanak ile yaptırabileceğimi öğrenmiştim ama bir trafik polisine durumu izah ettim ve kendisinin yapabilecek bir şey olmadığını, en yakın adliyeye gidip trafik mahkemesinde sigortadan yaptırabileceğimi söyledi. Sizce tek şansım bu mu? Memurdan aldığım bu çözüm yolu ile hasarımı onarabilir miyim? Veya başka çözüm yolu var mı?

Kazanız tek taraflı olarak gerçekleşmiş anladığım kadarıyla, eğer tek taraflı bir kaza ise (Kendi aracınıza, kendiniz zarar vermişsiniz) " Trafik Sigortası'ndan " hasarınızı yaptırma gibi bir durumunuz kesinlikle ve kesinlikle söz konusu değildir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Kaya2
14 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

Düzenlenen Filo kasko poliçesinde sigorta şirketi araç başına 1.500 TL muafiyet uygulamış, uygulanan bu muafiyeti kiralama firması müşteriye yansıtmamak adına 1.500 TL'ye kadar hasarları kendi ceplerinden karşılıyorlar. Filo poliçeleri stop loss veya araç başı muafiyetli düzenleniyor bu yüzden. 

Kazanız tek taraflı olarak gerçekleşmiş anladığım kadarıyla, eğer tek taraflı bir kaza ise (Kendi aracınıza, kendiniz zarar vermişsiniz) " Trafik Sigortası'ndan " hasarınızı yaptırma gibi bir durumunuz kesinlikle ve kesinlikle söz konusu değildir. 

Bilgiler için teşekkür ederim. Trafik Polisinin bana “Adliye Trafik Mahkemesine git orada sigortadan yaptırırsın” dediği benim söylediğim 1500tl limitli filo kasko durumu o zaman?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tek taraflı hasarlar ile kasko primleri çok artar filonun, o yüzden çoğu limtlidir beyanlı kazaların. kayıp kaldırıma çarpınca 1 defa falan karşılarım diyebilir, sonraki dikkatisizlik der ve karşılamaybilir. cebinizden yaptıracaksınız bu şart ile

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Onur Kaya yazdı:

Trafik, bildiğiniz üzere , yaralanmalı, alkol şüphesi, kamu malına zarar gibi gibi durumlarda gelip tutanak tutuyor. Bundan dolayı aramadım.

Tek taraflı kazalarda da trafik rapor tutuyor. Yalvar yakar ekip getirtip yaptırdığımız olmuştu.

Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

tek taraflı hasarlar ile kasko primleri çok artar filonun, o yüzden çoğu limtlidir beyanlı kazaların. kayıp kaldırıma çarpınca 1 defa falan karşılarım diyebilir, sonraki dikkatisizlik der ve karşılamaybilir. cebinizden yaptıracaksınız bu şart ile

Abi olay kasko priminden ziyade art niyetli kaza ve onarımların önüne geçmek. Şu ana kadar 2 filo şirketi ile çalıştık, birinde her hasar karşılanıyordu, diğerinde ise senelik 2500TL limitimiz mevcut. Öyle ki, değişen parçaların km'sinden önce değişim talep edilirse kalan km'nin bedelini bile faturalıyor son çalıştığımız firma.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
47 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

ziyade art niyetli kaza ve onarımların önüne geçmek.

kibarca yazdık, sen bu cümleyi müşterinin yüzüne söylesene seyredelim :keyifli:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bugün benzer bir olayla karşılaştım.
Araç filo aracı kayıp kaldırıma çıkmış.
Sürücü de resim çekip devam etmiş.
Filo şirketi. Git aynı yere yada başka bir yere vur. Polis çağır tutanak tuttur. Yoksa sizden tahsil ederiz parayı diyormuş.
Ne yapayım diye bana sordu.

Ben de kiralama şirketin ne diyorsa onu yap. Ben yönlendiremem dedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Polis i getirtmek bakan ı getirtmek ten zor araba vurup kullanamayacak hale getirip kaçan oldu polis i aradım gelmeleri 2 saat sürdü tutanak tutturmak deveye Hendek atlatmaktan zor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...