İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy Note Fe Fan Edition

Serhan Kaya

Recommended Posts

Serhan Kaya
(düzenlendi)

Herkese iyi haftasonları arkadaşlar. Uzun zamandır yeni bir telefon almak için araştırmalarım vardı. Bütçem 2000-2500 bandında makul bir fiyat aralığında en az 3-4 sene götürecek bir telefondu. En son 2 seçenek arasında kaldım iphone 6s 32 gb (2450 tl) - note fe fan edition 64 gb(2250 tl). En nihayetinde 2 gün önce note fe fan edition u aldım. Cihaz 2017 model yılı, Samsung Türkiye garantili değil, ithalatçı garantili alabiliyorsunuz cihazı bu yüzden fiyat uygun. Değilse 3250-3500 bandında olurdu fiyatı. Cihaz samsung un en son cihazı olan S8 arayüzünü kullanıyor ve android 8 oreo güncellemesini alacak. Cihazın saymakla bitmez özellikleri gerçekten bir harika, suya (ipx8) ve toza(ipx6) dayanıklı, hızlı şarj ile 1.15 dk.%100 şarj. Hız testlerinde de yeteri kadar performanslı bir cihaz. Iphone almama sebebim ise 6s in 2015 cihazı olması, ios desteğini az bir süre daha alacak olması, sonrasında kasmalar olacaktır ve kişiselleştirilememesi. Benim gibi telefon alacaklara bir tavsiye niteliğinde bu paylaşım. Tel ile alakalı sorusu olan olursa cvplarım. Cihaz kutu açılımı linkte; https://www.youtube.com/watch?v=lz8grzgRj1Q  iyi günler herkese

tarihinde Serhan Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. İyi seçim yapmışsınız. Ben de note 5 kullanıyorum 2 yıldır. Kullandıkça başka telefon kullanmayacaksınız. Kalemi ile bile yaptığınız işler süper. Gerçekten Note olduğunu hissettiriyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Hayırlı olsun. Daha önce bu modeli duymamıştım. Burada görünce inceledim. Çok beğendim. Oldukça mantıklı bir seçim. Ben de almayı düşünüyorum. 

Parmak izi okuyucusu nasıl, iphone kadar iyi çalışıyor mu¿

Bir soru daha: Bixby var mı¿

Not: ipad de ne problem var anlamadım, soru işareti böyle ters çıkıyor. 

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya
Hayırlı olsun. Daha önce bu modeli duymamıştım. Burada görünce inceledim. Çok beğendim. Oldukça mantıklı bir seçim. Ben de almayı düşünüyorum. 
Parmak izi okuyucusu nasıl, iphone kadar iyi çalışıyor mu¿
Tşk ederim. Parmak izi sensörü salisede açıyor kilidi. Ayrıca iris sensörü de var. O da müthiş bir hızda kilidi açıyor.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Benimde çok merak ettiğim bir cihaz, her ne kadar eşime 6S kendime de 6S Plus alsam da bir köşede düşünülecek bir telefon, özellikleri çok güzel, bu cihaz için Note 7 gibi yorumlar yapılmıştı. 

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya
Benimde çok merak ettiğim bir cihaz, her ne kadar eşime 6S kendime de 6S Plus alsam da bir köşede düşünülecek bir telefon, özellikleri çok güzel, bu cihaz için Note 7 gibi yorumlar yapılmıştı. 
Bu fiyata alınabilecek en iyi F/P ürünü

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Cihaz hiç açılmamış Note7'lerin (hatırlarsınız patlayan bataryaları) donanımsal güncelleştirmeleri yapıldıktan sonra yeniden satışıymış. Samsung yeniden satacağını açıklamıştı zaten. Umarım sorunsuz yıllarca kullanırsınız. Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Öncelikle Tşk.ederim.Evet Sani bey dediğiniz gibi cihaz güncellenip yeniden dağıtılan bir ürün. Samsung un müşterilerine özür niteliğinde çıkardığı bir ürün olması sebebi ile uzun süre cihaza güncelleme desteği vereceğini düşünüyorum. Cihaz içeriğinde Samsung Store larda 200 tl ye satılan View Flip Cover kılıf hediyesi ile satılıyor. Yine içerisinde Type C dönüştürücüler de mevcut.

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

İyi günlerde kullanın inşallah... Serhan bey, ben de delta servis garantili note 8 almayı düşünüyorum. Garanti konusunda güvence altında olabilir miyiz? Tecrübeleriniz var mi bu konuda?

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Tşk ederim. Garanti konusunda tecrübem yok şöyle ki; bu, ithalatçı garantili 2. telefonum. İlk telefonum 2015 yılında aldığım LG G3 dü ve hala kullanılıyor garantilik bir durumu olmadı çok şükür. Ama şu kadarını biliyorum ki Samsung Türkiye gibi bir garanti beklemeyin(cihaz değişimi konusunda) ithalatçıdan, be demek olmuyor  ki bozulursa elimde patlar. Delta firması da kurumsal bir firma ve tamir konusunda cihazın arkasında duracaktır. En azından diğer forumlarda böyle anlatılıyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
59 dakika önce, Ertan Alptekin yazdı:

İyi günlerde kullanın inşallah... Serhan bey, ben de delta servis garantili note 8 almayı düşünüyorum. Garanti konusunda güvence altında olabilir miyiz? Tecrübeleriniz var mi bu konuda?

Arkadaşım Delta garantili A serisi aldı. Bi kere ekranı değişti garantiden. Bi kere kendisi bozdu, parasıyla değiştirmek için yalvar yakar aynı gün yaptırabildi. Memnun muydu sorduğumda, evet dedi. Ama ekran harici bi sıkıntısı yok.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Ben Samsuncuyum. Uzun süredir de S Pen sebebiyle Note serisi bir telefon almayı düşünüyorum. Fakat Note 5 modellerinde arttırılabilir hafıza olmaması, sonra Note 7'nin patlaması, Note 8'in adama küfür eden bir fiyattan piyasaya çıkması (ayrıca çok uzun) yüzünden bir türlü alamamıştım. Fe Fan tam istediğim gibi bir cihaza benziyor.

Yalnız bazı forumlarda video izlerken veya müzik dinlerken sesin yetersiz seviyede çıktığını yazmışlar. Sizin böyle bir izleniminiz oldu mu?

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Günaydın öncelikle. Cihazın artıları:
1. S Pen. Tek başına alma sebebi
2. Parmak izi okuyucu telefonun önünde (iris okuyucu da var)
3. Ekran uzunluk ve genişlik oranı harika(note 8 e göre)
4. En güncel Samsung arayüzü
5. Piyasadaki en güncel Fiyat/performans telefonu. (2199 tl)
6. Normalde 200 tl ye satılan view flip cover kılıf hediye

Eksileri:
1. Piyasaya yeni çıktığı için aksesuar konusunda yeterli çeşit yok
2. Sesi makul seviyede. Öyle bangır bangır değil ancak yeter. Bunun telefon olduğunu amacının ötesinde bir ses beklenmediğini bilmek gerekir.
3. Cihaz ithalatçı garantili getirildiği için GSM operatörleri tarafından tam olarak desteklenmemekte. Yani; yeni bir akilli cihaz aldınız ve hattinizi taktınız operatör size yeni cihaz internet ayarlarını sms üzerinden gönderir ancak bu cihazda bu durum yok. Ama bu demek değil ki ayarlanamiyor aksine kartınızı takın normal internet sms ayarlarınız otomatik olarak cihaz kendisi ayarlıyor zaten hiç bir sıkıntı yok.
4. Başka ne olsun [emoji16][emoji16]

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya
Kullananlar Kamerası konusunda yorum yapabilir mi? 
Kamerası gerçekten tatmin edici seviyede. Çok güzel kareler yakalamanıza yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
34 dakika önce, Serhan Kaya yazdı:

Kamerası gerçekten tatmin edici seviyede. Çok güzel kareler yakalamanıza yardımcı olur.

Bilgi verdiğiniz için teşekkur ederim. Telefonu almayi düşünüyorum ancak 2 endişem var. Resmi ithalat olmadığı icin samsung Türkiye yedek parça sağlamayacaktır. Kırılma sonrası elde kalabilir. Sınırlı üretim olduğu icin birkaç sene sonra batarya v.s. aksesuarlar bulunur mu acaba ? 

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya
Bilgi verdiğiniz için teşekkur ederim. Telefonu almayi düşünüyorum ancak 2 endişem var. Resmi ithalat olmadığı icin samsung Türkiye yedek parça sağlamayacaktır. Kırılma sonrası elde kalabilir. Sınırlı üretim olduğu icin birkaç sene sonra batarya v.s. aksesuarlar bulunur mu acaba ? 
Delta ithalatçı firma 2 sene garantili. Ekran kırılmaları zaten garanti dışı ama yedek parçada sorun olacağını düşünmüyorum. Delta yeterli stoğu bulundurmak zorunda sonuç olarak. Samsung un yedek parça stoğu nedir bilemem ama en nihayetinde akilli telefonların maksimum ömrü 5 sene zaten diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Bende iphone dan geçiş yaptım aynı telefona..çok memnunum cidden

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Note Fe Fan modelini bu konu başlığı ile öğrendiğimden beri uzun uzadıya araştırdım. Aradığım özellikleri en iyi karşılayan telefon olduğunu düşünüyorum. Fakat görerek alma şansı olmaması nedeniyle hemen karar vermek güç.

Mesela bu cihazda Bixby çalışıyor diyen de var, çalışmıyor dilende.

Sizin telefonunuzda Bixby çalışıyor mu?

Ayrıca Google asistan Türkçe  çalışıyor mu?

Bilgi verirseniz sevinirim, teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya
Note Fe Fan modelini bu konu başlığı ile öğrendiğimden beri uzun uzadıya araştırdım. Aradığım özellikleri en iyi karşılayan telefon olduğunu düşünüyorum. Fakat görerek alma şansı olmaması nedeniyle hemen karar vermek güç.
Mesela bu cihazda Bixby çalışıyor diyen de var, çalışmıyor dilende.
Sizin telefonunuzda Bixby çalışıyor mu?
Ayrıca Google asistan Türkçe  çalışıyor mu?
Bilgi verirseniz sevinirim, teşekkür ederim.
Görerek alma şansınız var migros mağazalarında halen satiliyor, perşembe den itibaren de 2199 tl ye tüm migroslarda satışa çıkacak. Bixby sesli komut yok ancak arayüz olarak kullanabiliyorsunuz. Google asistan türkçe iş görüyor.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
2 saat önce, Serhan Kaya yazdı:

Görerek alma şansınız var migros mağazalarında halen satiliyor, perşembe den itibaren de 2199 tl ye tüm migroslarda satışa çıkacak. Bixby sesli komut yok ancak arayüz olarak kullanabiliyorsunuz. Google asistan türkçe iş görüyor.

Benim kullandığım eski model Samsung telefonumda Google Türkçe komut alıyor. Fakat tuş kilidindeyken "Okey  Google" diye seslendiğinde tuş kilidinin otomatik olarak açılması için Google Asistanı İngilizce'ye almak gerekiyor.

Türkçe'de iken "Okey Google" dediğini duymuyor.

Note Fe de Türkçe açıkken ve tuş kilidndeyken"Okey Google" diye seslenince tuş kilidini açıyor mu? 

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Ekranda google widgeti varsa ok google dediğinizde açılıyor.Turkce benimki fakat tuş kilidi ekraninda bunu yapmasi guvenlik açıgi olur ki herkes herkesin telini acabilir bir sekilde

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)
9 dakika önce, Tuluhan Şıpka yazdı:

Ekranda google widgeti varsa ok google dediğinizde açılıyor.Turkce benimki fakat tuş kilidi ekraninda bunu yapmasi guvenlik açıgi olur ki herkes herkesin telini acabilir bir sekilde

Güvenlik açığı olmuyor. Ben Galaxy S5 kullanıyorum. Sesimi tanımladım. Okey google dediğimde tuş kilidini açıp dinlemeye başlıyor. Komutu verdiğinizde örneğin “ galeriyi aç” “falancayı ara” bunu yerine getiriyor. Fakat “Okey Google” ile telefonun uyanması için Google Asistan dilini İngilizce yapmak gerekiyor. Türkçe’deyken Okey Google ı anlamıyor. Fakat İngilizce olunca da diğer komutlar karışıyor. Benim öğrenmek istediğim, bu yeni Note Google Asistanda Türkçe’de Okey Google diyerek tuşu killitli telefonu uyandırıyor mu.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Note 4 ile yolları ayırınca , epey bir araştırmadan sonra ve Türkiye garantili olmasını istediğim için A7 ile J7 Pro arasında A7 de karar kıldım. J7 Pro larda kronik olarak ekran morarması şikayetleri okudum. Eğer ki Türkiye garantisi önemli olmasaydı C9 pro ile Note Fan arasında tercih yapardım. C9 Pro nun benim kullandığım özelliklere göre fiyat/performans oranı daha iyi.

Note Fan artısı -> Kamera optik sabitleyici  , IP 68 koruma

C9 Pro artısı -> 6gb ram , ekran boyutu , 4000mA batarya ,  Fiyat , metal kasa ( cam olmaması bence avantaj)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...