İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Yüksek Rölanti

Tufan Kırış

Recommended Posts

Sedat Demircan
On 30.01.2018 at 11:38, Fatih Emre yazdı:

Gaz pedalı telinin gergisi ne durumda? Ayrıca Boğaz TPS sensörü bağlı kelebeğin pozisyonu nedir , tam kapalı mı  az açık mı? Araç beynini okudunuz mu? Arıza kodu olarak ne veriyor?

GAZ PEDALI TELİNİN gergisi ile oynandı gecen ve yukardaki gibi vites boşta iken rölanti yükselmeye basladı.telin gerginliğini kendim yapmak için uygun anahtar takımı aldım nasıl yapabilirim dikkat etmem gereken ne olabilir?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Eyyüp Berktaş

Son durum nedir. Yüksek rolanti sorunu bende de var. 1500 devirden aşağı düşmüyor.. 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
2 saat önce, Eyyüp Berktaş yazdı:

Son durum nedir. Yüksek rolanti sorunu bende de var. 1500 devirden aşağı düşmüyor.. 

Gaz teline bi bakın. Fazla gergin olabilir 

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Onur Sayin

Arkadaşlar merhaba benim 98 Mondeo da rölanti 800 1000 devir arasındaydı bobin buji kabloları buji değiştirince 1200-1300 lerde şu anda. bu parçaları değişince rolanti değişir mi tekrar elimle düşürmem mi lazım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

el ile ayarı yok, ateşleme eti değişince de rölanti etkilenemz. değişim esnasında özeliklle herhangi bir vaum hortumu yerinden çıkarsa etkilenir ama

Yorum bağlantısı
Onur Sayin

Parçaları degistiren ustaya sorayım ozaman. Maf sensörünü de çıkarıp temizlemisti bu arada. Hava filtresi degisirken kutusunu da söküp onu da temizledi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...