İçeriğe Yönlendir

Yağışlı Havada Audi A4 Quattro 140 km/saat

Gökhan Tuna

Recommended Posts

Gökhan Tuna

ekşi'de gördüm arkadaşlar, genel olarak yorumlarınız nelerdir? bazıları tek el ile kontra vermek daha doğrudur vs diyor?

youtube videosu:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Esp sadece. Kontra vs ile yaramaz. Kaydığı an yolda tutmuş. Kontra vererek aracı iyicene sapıttırmış

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Esp sadece. Kontra vs ile yaramaz. Kaydığı an yolda tutmuş. Kontra vererek aracı iyicene sapıttırmış

Peki abi tek el meselesine ne diyorsun?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Peki abi tek el meselesine ne diyorsun?
Çift el de tutsa fark etmezdi o kadar. 140 km ile 1 cm çevirme kafi direksiyonu. Oradaki 45 derecelik turu teker yere aktarmadı, kaydı durdu araç.

Buzlu yolda 50 km ile direksiyonu tam sağ sol yap, araç düz gider yine
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Görüş kısıtlı güneş yok ama güneş gözlüğü var. Basit bir aquaplaning vakıası. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yağmurda koyu olmayan güneş gözlüğü işe yarıyor ama. Dene derim [emoji4]

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

İyi kurtardı. Takla atsaydı büyük kaza olacaktı. Quatrro'nun farkı mı, yoksa şans mı bilemedim? Ama o havada 4 çeker de olsa çok süratli gitmemek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Yağmurda koyu olmayan güneş gözlüğü işe yarıyor ama. Dene derim emoji4.png

Polarize mi?

Bunun o maksatla takmadığı çok açık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Peki buna benzer kaymalarda otomatik vites dezavantaj mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Su birkintisi büyük tehlike.. Eniştem vectra ile haliç köprüsünde takla atmıştı.. 4 x4 olmanın pek avantajı yok yüksek hızda  suya girerken, isterse 8 teker olsun,teker yola temas etmiyor.. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 dakika önce, Koray Demir yazdı:

HErkes yanılmış maalesef. Videoya iyi bakın. Özellikle kadrana. Şoför muhtemelen hızlanmak istemiş. Önce vites düşürüyor, gaza koyduğu anda araç kıç baş gidiyor ve ESP devreye giriyor Sonra toparlamaya çalışıyor.

Ben de ilk aquaplanning sandım ama 10 kere falan dikkatle izledim. Önce vites düşürüyor maalesef.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kesin olan ıslak zemin ve yüksek sürat. Muhtemel olanlar kötü lastik, su birikintisi , ani yüklenme.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Koray Demir
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

HErkes yanılmış maalesef. Videoya iyi bakın. Özellikle kadrana. Şoför muhtemelen hızlanmak istemiş. Önce vites düşürüyor, gaza koyduğu anda araç kıç baş gidiyor ve ESP devreye giriyor Sonra toparlamaya çalışıyor.

Ben de ilk aquaplanning sandım ama 10 kere falan dikkatle izledim. Önce vites düşürüyor maalesef.

Görüntü kalitesi kötü vitesle mi oynuyor mod mu değiştiriyor tam anlaşılmıyor ne olduğu. Olaydan sonra bile seviye yerlerde. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Savrulma başlamadan evvel teker boşa çıkar, devir yükselir, adamın eli viteste ve manuel mod tarafında değil.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Olaydan sonra bile seviye yerlerde. 

300-500-300-500

9 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Savrulma başlamadan evvel teker boşa çıkar, devir yükselir, adamın eli viteste ve manuel mod tarafında değil.

Manuelde değil. Ama vites düşüyor (S'ye de alıyor olabilir) Teker boşa çıktığı anda yanmalı ESP. ESP ise ikinci kafa darbesinden sonra yanıyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

140la S moda alsa da bişey olmaz, o anda. dip gaz yapsa zaten hemen güç düşer patinaj ile.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

güç düşer patinaj ile.

Zaten bence olan bu. Araç kaygan yolda patinaja düşüyor ve kayıyor. Aquaplanning değil. Tabi lastikler kabak muhtemelen, o ayrı.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
6 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Quattro kesmez Ferrari verelim. Bunu sürse neler olur Allah bilir.

Yandaki adam döveceğine tebrik ediyor elemanı:D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Araç hız sabitleyici ile yol alıyor büyük ihtimalle,kesik çizgilerden öyle anlaşılıyor.Su birikintisine girince lastiklerin tutunma seviyesi azalıyor araç hızı anlık düşüyor ve hızı sabitlemeye çalışan motor gazlıyor lastiklerin faklı tutunması araç kontrolünün kaybolmasına neden oluyor.Zaten yağmurlu havalarda hız sabitleyicinin kullanılması bu yüzden çok tehlikelidir.

Benim videodan anladığım bu.

Ne olursa olsun iyi toparlamış,soğuk kanlı olması ve sağında solunda araç olmayışı tamamen şans.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Yandaki adam döveceğine tebrik ediyor elemanı:D

10cm'le ölümden döndü, bi sorsanıza ona ne yaptığnı biliyor mu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...