İçeriğe Yönlendir

Dominar 400 Arka Dişli Değişimi

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Konu İNŞALLAH doğru yerdedir :) Geçen ay yeni motor almıştım.Arka dişli küçültme gereksinimi duydum ama motorun malesef orta sehpası olmadığı için ertelemiştim.Geçenlerle bir arkadaşımın demir çubuklar ile motorunu askıya aldığını gördüm.Bende bu işlemi neden aracımın krikosu ile yapmıyorum dedim.Opein krikosunu aldım motorun arka kısmına yerleştirdim.Kriko tam yerini buldu ve otordu.Bu vesile ile bende arka tekeri çıkarıp dişli değişimini gerçekleştirdim.

Dişli değişiminden sonra motor gerçekten çok iyi oldu.Vites aralığı uzadı düşük devirlerde yüksek hızlara çıkma şansım oldu.Yanlış hatırlamıyorsam 6 bin devirde 120 km hız ile 7 derecelik bir rampayı hiç kasmadan çıktım.Hatta gaza bassam uçacak o derece güzel oldu.Motorun yüksek torku ve beygiri sonunakadar ben burdayım diyor.

Dişli küçültmenin tek dezavantajı biraz torkdan feragat ediyorsunuz.Motorda yeterince tork olduğu için feragat edilen kayıp torkun eksikliğini hissetmiyorsunuz.

QVMBLk.jpg

XP4kb7.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hızın arttı
Çekişin düştü.
En önemlisi artık hız göstergen yanlış gösteriyor.
Görünenden daha hızlısın artık.
Gps ile kontrol et bakalım ne kadar sapmış.

Bizim motorsikket bölümümüz vardı. Oraya taşırız bu konuyu :)

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Gazipaşa plaka ben anamurluyum o yüzden dikkatimi çekti. aynı motordan 31 Aralık'ta arkadaşim da aldı Alanya bayii kapanıyordu ciddi indirimle almıştı.  kazasız belasız sürüşler

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hızın arttı
Çekişin düştü.
En önemlisi artık hız göstergen yanlış gösteriyor.
Görünenden daha hızlısın artık.
Gps ile kontrol et bakalım ne kadar sapmış.

Bizim motorsikket bölümümüz vardı. Oraya taşırız bu konuyu :)

Yo 3 km sapma var.Elbette tork azalacak.Motor torklu olduğu için giden tork farkedilmiyor bile 

2 saat önce, Ali Uymaz yazdı:

Gazipaşa plaka ben anamurluyum o yüzden dikkatimi çekti. aynı motordan 31 Aralık'ta arkadaşim da aldı Alanya bayii kapanıyordu ciddi indirimle almıştı.  kazasız belasız sürüşler

Bende ordan son kalanı aldım.Teşekür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...