İçeriğe Yönlendir

Halk Aracı Jetta 1.2 TSI Comfortline

Tevfik Işık

Recommended Posts

Tevfik Işık

5yil Ford Fiesta 1.4i comfort, 7yil Grande Punto M.jet ve 1yil Hyundai i20 1.2 Style Pan. kullandiktan sonra p.tesi de yeni aracim VW Jetta 1.2 TSI Bluemotion Comfortline modelini satin aldim. Aracim 15.11.2016 trafik cikisli, 17bin km'de, 1.2 tsi bluemotion 105 bg 175nm motora sahip. Sol arka kapidaki göçük harici araç kaporta ve mekanik olarak kusursuz durumda. Hayatimda hep b sinifi arac sahibi olmuş biri olarak c sinifi sedan bir araca geciş yapmak cok tuhaf ve zor oldu boyutlarindan dolayi. Ic mekan genişligi, suspansiyon konforu ve motor olarak simdiye kadar sahip oldugum araclarin hepsinden iyi tabi ki. Şimdilik bu kadar olsun ilerleyen surecte arala ilgili daha detayli ve doyurucu bilgiler paylasacagim insallah.

Bu arada fotograflarini yuklemeyi beceremedim. Mod arkadaslardan yardim rica etsem...

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

hayırlı olsun,aracın resimleri,fiyatı,ön izlenimleriniz ile yakıt konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Aracınız hayırlı olsun fotoğrafları bekleriz.

Bu konuyu inceleyerek resim ekleyebilirsiniz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Sagolun arkadaslar ilk firsatta resimleri yjklemeye calisacagim.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

İyi günlerde kullanmanız dileğimle, hayırlı olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
(düzenlendi)

Rn10b7.jpg

A1nLEB.jpg

A1nL0v.jpg

dO8POL.jpg

oO0jO2.jpg

tarihinde Mehmet Ozyurek tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Tevfik bey yeni aracınız hayırlı olsun. Bende sizi gibi 2017 yılı sonunda 1.2 jetta aracımı aldım ve oldukça memnunum. Yolculuk esnasında kabin içerisine çok az motor sesi alması, 6. vitesin rahatlığı ve en önemlisi 4.7 lt ortalama ile sürüş yapmak oldukça güzel. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
12 dakika önce, Mustafa Erkan yazdı:

Tevfik bey yeni aracınız hayırlı olsun. Bende sizi gibi 2017 yılı sonunda 1.2 jetta aracımı aldım ve oldukça memnunum. Yolculuk esnasında kabin içerisine çok az motor sesi alması, 6. vitesin rahatlığı ve en önemlisi 4.7 lt ortalama ile sürüş yapmak oldukça güzel. 

Araci almamda yorumlariniz etkili oldu. Tesekkurler...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İngilizcede “boyracer” denilen genç arkadaşların dilinde “en az 9-10 yakar abi çekmez kaldırmaz” lafları dolanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

maşallah rengi de güzelmiş.  Hem düz vites bi yazılım 130 ps olur.

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
14 saat önce, Tevfik Işık yazdı:

5yil Ford Fiesta 1.4i comfort, 7yil Grande Punto M.jet ve 1yil Hyundai i20 1.2 Style Pan. kullandiktan sonra p.tesi de yeni aracim VW Jetta 1.2 TSI Bluemotion Comfortline modelini satin aldim. Aracim 15.11.2016 trafik cikisli, 17bin km'de, 1.2 tsi bluemotion 105 bg 175nm motora sahip. Sol arka kapidaki göçük harici araç kaporta ve mekanik olarak kusursuz durumda. Hayatimda hep b sinifi arac sahibi olmuş biri olarak c sinifi sedan bir araca geciş yapmak cok tuhaf ve zor oldu boyutlarindan dolayi. Ic mekan genişligi, suspansiyon konforu ve motor olarak simdiye kadar sahip oldugum araclarin hepsinden iyi tabi ki. Şimdilik bu kadar olsun ilerleyen surecte arala ilgili daha detayli ve doyurucu bilgiler paylasacagim insallah.

Bu arada fotograflarini yuklemeyi beceremedim. Mod arkadaslardan yardim rica etsem...

Hayırlı olsun tevfik bey,aynı model aynı donanım aracı bende kullanıyorum,İnşallah çok memnun kalırsınız.Sakıncası yoksa aldığınız fiyatı yazarsanız,çok memnun olurum.Şu an bende aracımı satıyorum,1 ay ilanda kaldı,1 kişi aramadı:tongue: aracım 5000 km de sol ön tamponda 1 karış lokal boya var,başka da bir şeyi yok.Küçük bir darbe almıştı,boya da çatlak vardı,forumdaki arkadaşlara danıştım boyat dediler,ama malesef boya takıntısı olan çok kişi varmış.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Bir saat önce, Mustafa Erkan yazdı:

Mustafa bey;

Günlük kullanımda hiç turbo benzinli araç kullanmadım. Deneme amaçlı kullandım. Fakat düz bir güzergahta olduğu için ve istediğim gibi deneyemediğim için fazla bir fikir sahibi değilim.  Benim kriterim rampada çekiş. Örneğin 110 luk dizelde gaz pedalı ile oynamadan,  120 ile sardığım rampanın başına 110 ile çıkabiliyordum. Öndeki aracı geçerken frene basmak durumunda kaldığımızı düşünelim. Atmosferik araç hemen toplamıyor. 1.2 Jetta hemen toplar mı? Aracınızı manuel 110 luk dizel focus ya da Dizel megan ile kıyaslar mısınız? Örneğin dizellerde 4000 devir üstü gaz basılmıyor. Turbo benzinlide durum nedir?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hayırlı olsun, kazasız belasız ve de cezasız güle güle kullanın. :nazar:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

Hayırlı olsun çeyrek altınınız kazasız belasız :nazar:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
11 saat önce, Erdem Çağla yazdı:

maşallah rengi de güzelmiş.  Hem düz vites bi yazılım 130 ps olur.

Sagolun eksik olmayin. Yazilim olayi ters bana. Az yaksin, basinca da biraz ceksin yeter. Oncesinde kullandigim araclara gore performans olarak fazlasiyla tatmin etti beni.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
10 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Mustafa bey;

Günlük kullanımda hiç turbo benzinli araç kullanmadım. Deneme amaçlı kullandım. Fakat düz bir güzergahta olduğu için ve istediğim gibi deneyemediğim için fazla bir fikir sahibi değilim.  Benim kriterim rampada çekiş. Örneğin 110 luk dizelde gaz pedalı ile oynamadan,  120 ile sardığım rampanın başına 110 ile çıkabiliyordum. Öndeki aracı geçerken frene basmak durumunda kaldığımızı düşünelim. Atmosferik araç hemen toplamıyor. 1.2 Jetta hemen toplar mı? Aracınızı manuel 110 luk dizel focus ya da Dizel megan ile kıyaslar mısınız? Örneğin dizellerde 4000 devir üstü gaz basılmıyor. Turbo benzinlide durum nedir?

Rampadaki cekisi iyi. Hic kuskunuz olmasin o konuda. Dizel focusu bilmiyorum ama dizel meganla hemen hemen ayni. Belki bir tik daha iyi olabilir megan dizel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
11 saat önce, Yücel Gezgin yazdı:

Hayırlı olsun tevfik bey,aynı model aynı donanım aracı bende kullanıyorum,İnşallah çok memnun kalırsınız.Sakıncası yoksa aldığınız fiyatı yazarsanız,çok memnun olurum.Şu an bende aracımı satıyorum,1 ay ilanda kaldı,1 kişi aramadı:tongue: aracım 5000 km de sol ön tamponda 1 karış lokal boya var,başka da bir şeyi yok.Küçük bir darbe almıştı,boya da çatlak vardı,forumdaki arkadaşlara danıştım boyat dediler,ama malesef boya takıntısı olan çok kişi varmış.

Sagolun allah razi olsun. Hocam icinde bulundugumuz donemde ikinci el piyasasi cok durgun. Ben de cok zor satabildim eski aracimi. Kabaca 77ye mal oldu arac bana. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...