İçeriğe Yönlendir

Benzinli Jetta mı, Focus mu?

Uğur Kamil

Recommended Posts

Ali Gök

Al bi tsi asıla asıla git focus neymiş yahu . Gücü kuvveti yerinde olsun muhtemelen gitmeyen focustan fazla yakmaz 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

TSI ile 4 km likmesafede 8 litre gordugumuz oluyordu 5 kisi :) Focus imkani yok o kadar az yakmaz.

Daha modelli bir arac isterseniz Astra bakin derim [emoji16]

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Hele ki kışın jikle devreden çıkmadan motoru stop edeceksiniz. O mesafe de hacim ne kadar ufak olursa o kadar az yakar bence.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben günde 4.5 km yol yürüyorum yaklaşık. 0 litre. :biggrin:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Turbo alınca yağlanması, soğuması(ısınmaz gerçi) vs beklemek de cabası olur mu?

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Senede 7 bin, günde 3-4 km yol yapılacak ise yakıta değil konfor-donanıma göre araba alın.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
24 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Senede 7 bin, günde 3-4 km yol yapılacak ise yakıta değil konfor-donanıma göre araba alın.

aynen katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fiesta şehiriçi az yakıyor o zaman , 6-7 litre ile geziyoruz. 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

M.Göktürk'ün passatı varken ne jetta ya nede focusa bakardım.Geçmişi bilinen tertemiz D sınıfı bir araç.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
12 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Şakaydı tabii. Ama böyle ağlayan çok duyduk. 

Aslan besleyen yemini düşünmez :tongue:

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Focus tdci ile 4 km git.gel yapıyorum soğuk havalar da 6-6,5

Derece 12-13 göstermeye başladığın da 5-5,7 gösteriyor.

Uzun yolda 70 km hız ile 1,9 görmüşlüğüm var düz yolda

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
17 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Benim passatı alın

Ford connect le takas edelim hocam.

Yorum bağlantısı
Oğuz Özkeskin

Parasal konuysa jetta nın kardeşi skoda rapide bakın derim o W biraz artı para oluyor da..

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
Bir saat önce, Oğuz Özkeskin yazdı:

Parasal konuysa jetta nın kardeşi skoda rapide bakın derim o W biraz artı para oluyor da..

Skoda buralarda pek yok olanlarda geneli yüksek km yada bütçenin çok üstünde.

Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Jettanın kardeşi Octavia dır.

Octavia ve superb çok baktımda buralarda pek yok. Uzak yerdende alıp gelecek zaman yok

10 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Yakıta bakmıyorum zaten. Burda tutulan ve temizini rahat bulabilceğim hoşuma giden iki araç hakkındaki yakıt tüketim değerlerini merak ettim.

8 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

M.Göktürk'ün passatı varken ne jetta ya nede focusa bakardım.Geçmişi bilinen tertemiz D sınıfı bir araç.

passat bütçeyi aşıyor malesef

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Kahya

Baktığınız kasanın yani mk5 in 1.6 tdi olanını kullanıyorum...Yıllıl km ve kısa mesafe gidip kontak kapatanınızın sonucu benzinliye yönelmeniz çok mantıklı...

1.4 tsi için konuşursak sakin kullanımda gerçekten az yakabilen fakat çılgınca kullanıldığında değme 2.0 d sınıfı araçlar gibi yakabilen bir araç.Tabi 140lık versiyonu düşünürsek performans olarak epey başarılı alt devirleride üst devirleride dolu bir motor hoşta bir sesi var.3-4 km de kontak kapatınca dizel bile yüksek değerler gösteriyor ve ısınmıyor.standart bir kullanıcı olarak 8litre ortalamayı yakalarsınız tahminim aynı motorla trafiği sakin bir ilçede oturup 6.8 ortalaması olan bir arkadaşımda var ama bu uç bir örnek...sizin yerinizde olsam alır tsi ın keyfini yaşardım beni sorarsanız çok km yapıyorum bu yüzden dizel yada lpg kullanmak zorundayım tsi seçmememin sebebi yıllık 25bin km yapmam.

Sakin kullanımda focustan az yakacaktır performanslı kullanımda ise dediğim gibi arada ciddi bir performans farkı olacaktır tsi lehine...comfortline tercih ederseniz donanım anlamındada memnun eder.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
11 dakika önce, Eren Kahya yazdı:

Baktığınız kasanın yani mk5 in 1.6 tdi olanını kullanıyorum...Yıllıl km ve kısa mesafe gidip kontak kapatanınızın sonucu benzinliye yönelmeniz çok mantıklı...

1.4 tsi için konuşursak sakin kullanımda gerçekten az yakabilen fakat çılgınca kullanıldığında değme 2.0 d sınıfı araçlar gibi yakabilen bir araç.Tabi 140lık versiyonu düşünürsek performans olarak epey başarılı alt devirleride üst devirleride dolu bir motor hoşta bir sesi var.3-4 km de kontak kapatınca dizel bile yüksek değerler gösteriyor ve ısınmıyor.standart bir kullanıcı olarak 8litre ortalamayı yakalarsınız tahminim aynı motorla trafiği sakin bir ilçede oturup 6.8 ortalaması olan bir arkadaşımda var ama bu uç bir örnek...sizin yerinizde olsam alır tsi ın keyfini yaşardım beni sorarsanız çok km yapıyorum bu yüzden dizel yada lpg kullanmak zorundayım tsi seçmememin sebebi yıllık 25bin km yapmam.

Sakin kullanımda focustan az yakacaktır performanslı kullanımda ise dediğim gibi arada ciddi bir performans farkı olacaktır tsi lehine...comfortline tercih ederseniz donanım anlamındada memnun eder.

Turbolu araç olunca evet zorlayınca çok değişken yakıt değeri oluyor. Zorlayınca yakın sorun yok, şuanki aracım olan Connect'ide zorlayınca gayet güzel yakıyor :biggrin: Şuanki aracımda öyle çok az yakan dizel bir araç olmadığı için yakıt konusunda çok aşırı bir fark olacağını düşünmüyorum aylık olarak.

Focus ve jettanın tasarımı hoşuma gidiyor ve modifiyeyede uygun ben pek standar araba kullanmayı sevmiyorum çünkü.

Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır derler ya benimkide o hesap. En fazla aldıktan 2-3 ay sonra değişmeye başlıycak...

y0NORj.jpg

Yorum bağlantısı
Eren Kahya
Turbolu araç olunca evet zorlayınca çok değişken yakıt değeri oluyor. Zorlayınca yakın sorun yok, şuanki aracım olan Connect'ide zorlayınca gayet güzel yakıyor :biggrin: Şuanki aracımda öyle çok az yakan dizel bir araç olmadığı için yakıt konusunda çok aşırı bir fark olacağını düşünmüyorum aylık olarak.

Focus ve jettanın tasarımı hoşuma gidiyor ve modifiyeyede uygun ben pek standar araba kullanmayı sevmiyorum çünkü.

Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır derler ya benimkide o hesap. En fazla aldıktan 2-3 ay sonra değişmeye başlıycak...

y0NORj.jpg

Şirekette Connect kullanıyoruz iyi biliyorum Connect kullanıyorsan tsi ın yakıtı dokunmaz açık ve net [emoji16]
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

1.4 TSI 122hp Leon kullanıyor arkadaşım. Hemen hemen sizinle aynı kullanım şartları. Sabah iş, akşam ev. Toplamda 3-4km. 8lt civarı yaktığını söylüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
3 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Skoda buralarda pek yok olanlarda geneli yüksek km yada bütçenin çok üstünde.

Octavia ve superb çok baktımda buralarda pek yok. Uzak yerdende alıp gelecek zaman yok

Yakıta bakmıyorum zaten. Burda tutulan ve temizini rahat bulabilceğim hoşuma giden iki araç hakkındaki yakıt tüketim değerlerini merak ettim.

passat bütçeyi aşıyor malesef

Söylediğin rakam benim satış fiyatı.

6 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Ford connect le takas edelim hocam.

connect ile ben ne taşıyayım?  bizon felan olsa hadi neyse.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
17 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Söylediğin rakam benim satış fiyatı.

connect ile ben ne taşıyayım?  bizon felan olsa hadi neyse.

Aracımı bir satiyim birde burda bir jetta var(1.4 tsi 140 110bin kmde) o olmazsa haberleşiriz o zaman eğer satılmamışsa araçınız.

İstanbuldan gelip almam 1000 tl cıvarı ek masraf, 1200 km(normalde 2-3 ayda yaparım burda) + iş durumunu ayarlamak biraz sıkıntı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Aracımı bir satiyim birde burda bir jetta var(1.4 tsi 140 110bin kmde) o olmazsa haberleşiriz o zaman eğer satılmamışsa araçınız.

İstanbuldan gelip almam 1000 tl cıvarı ek masraf, 1200 km(normalde 2-3 ayda yaparım burda) + iş durumunu ayarlamak biraz sıkıntı.

Ocakbaşı olduğunda olursa ancak anlamlı olur. Afrin sonuçlanana kadar TOST-ÇAY modeline geçildi.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
14 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

y0NORj.jpg

Jantlar pek güzel 

11 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Ocakbaşı olduğunda olursa ancak anlamlı olur. Afrin sonuçlanana kadar TOST-ÇAY modeline geçildi.

Bunu da ayrı bir konuda konuşmak gerek hocam

Yorum bağlantısı
Adnan Ziyangül

Mazda 3'e bakmanızı öneririm.. Sky active motorları makul miktarda yakıyor, donanım ve tasarım gayet iyi.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...