İçeriğe Yönlendir

Benzinli Jetta mı, Focus mu?

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil

2008-2010 Arası benzinli 1,6 Focus'mu daha az yakar yoksa 1,4 tsi 140 ps Jettamı ?

Dizel hem bütçemi biraz aşıyor hemde benzinli araç benım kullanımıa daha uygun. Normal günlük kullanımımda 3-4 km kısa mesafe ev ile iş arası ve senedede ortalama 7-7bin km yapıyorum o nedenle benzinli araç alıcam(lpg olmiycak)

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

Jetta 1.2 tavsiye ederim,uzun yolda 4.5e kadar düşer,vergi avantajı var,1.4 hakkında bilgim yok,kışın kısa mesafede biraz fazla yakar,ama tavsiye ederim.1500 devirden sonra turbosu efsanedir.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
16 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Leon Fr ne güzel olurdu

Eski kasaları pek hoşuma gitmiyor yeni kasalarıda bütçeyi aşıyor. Birdakı araçta seçenekler arasında var 3-5 sene sonra ;)

5 dakika önce, Yücel Gezgin yazdı:

Jetta 1.2 tavsiye ederim,uzun yolda 4.5e kadar düşer,vergi avantajı var,1.4 hakkında bilgim yok,kışın kısa mesafede biraz fazla yakar,ama tavsiye ederim.1500 devirden sonra turbosu efsanedir.

1.2'ler 2011'den sonra var onlarada bütçe yetmiyor.

Şuanki bütçem 50bin tl veya çok az üstü.

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
2 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

O mesafede bence range rover alın.

ikisi de aynı yakar

Güzel tespit,bende çok kısa mesafe kullanıyorum,17-18 litre civarı yakıyor.:biggrin:

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

O mesafede bence range rover alın.

ikisi de aynı yakar

+ 2.0 bakardım ben :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 lira yakıyor çok , hemen tüp taktırın. [emoji4]

O mesafede tüpe geçmez :)

Ya yol kısa 10 litre yaksa ne olur.
Bir depo ile 1,5 ay gidip gelecek. :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
7 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

O mesafede tüpe geçmez :)

Ya yol kısa 10 litre yaksa ne olur.
Bir depo ile 1,5 ay gidip gelecek. :)

Ben böyle söyleyince arkadaşlar anti LPG ci olduğumu düşünüp tepki veriyorlar. Halbuki benim araçta LPG li. %30 -35 az yakacam diye 20.000 km altında Lpg kullanmak bana göre mantıklı değil. Önce LPG kit inin fiyatını amorti edeceksin, sonra 3 yıl aracı binip satacaksın. Bu süre içinde ay başına böldüğünde en fazla ayda 80-100 TL fazla yakarsın. O da atla deve değil...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben 2.0 Otomatik 4x4 Qashqai ile 3 km gidip 3 km geliyorum. 10-11 litre.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bu benim dün çektiğim resimler. İSTİKAMET küçükyalı kadıköy. İlk resim yaklaşık 10 dakikalık dur kalk trafikte çekildi..
İkinci resim yol durumu. Üçüncü resmi kadıköye varıp park ettiğim anda çektim. Araç 2011 süperb 1.4tsi. Son resimde karışık genel ortalama. Pompa ile uyumlu. 5e0e23774d61259c4afdbe63d59a6663.jpg5ea0879dfc6dd17744e349a111d67d6d.jpgdb75d58452cd189ba2941d35c2a01ab0.jpge4752fb23a4aa20c9d3e4beb57d023cc.jpg

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Bir saat önce, Uğur Kamil yazdı:

2008-2010 Arası benzinli 1,6 Focus'mu daha az yakar yoksa 1,4 tsi 140 ps Jettamı ?

Dizel hem bütçemi biraz aşıyor hemde benzinli araç benım kullanımıa daha uygun. Normal günlük kullanımımda 3-4 km kısa mesafe ev ile iş arası ve senedede ortalama 7-7bin km yapıyorum o nedenle benzinli araç alıcam(lpg olmiycak)

selam foruma yeni katıldım buradan ayrıca tüm foruma selam ederim kızıma fiesta alarak  forumunuza kaydoldum ,focus ne yakar kullanmadıgım ıcın bılemem 2013 1.4 tsi jetta kullandım yaklasık 1.5 sene  kısa mesafelı kulanımlarda 8.5 -9 litre arası yakıtı vardı ayagının altında yumurta oldugunu dusunursen 50 km düz yolda anca 5-5.5  litre relere ınersın otobanda 110-130 km arası kullanımda 6.6 litre yakar 18000 kmde turbo problemı yasamışdım turbo degişdi sonra aracı guncelleme yapdılar turbodan dolayı yakıtım artmısdı sonrasında aracı kısmıslardı bu yuzden ozaman satıp gidip passat aldım 1.6 tdi mennunum fiesta  da 6.6 lıtre yakıyor sımdı kısın bakıyorum tercıh sızın temız jetta bıldıgınız bakımlı olursa alınır 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
29 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Benim passatı alın

hocam passat tdi mi hocam 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

3-4 km ama istanbul ankara gibi dur kalklı trafikli bir yol değil yani 20-30 dk gitmek zorunda kalmıyoruz o mesafeyi. :)

3. 4. viteste sabit hızda %80 gidiyorum. Çok nadir trafik okur birde denk gelirse 1 kere kırmızı ışıkta dururum. 5 dk cıvarı sürüyor.

Connect'le ortalama 7-9 lt arası oluyor ortalama yakıt tüketimim 1 ay ortalamda(kullanım tarzıma vs göre değişiyor).

Tüpmü? Oda ne şu çakmaklara koyulan gazmı :D Benzinse benzin dizelse dizel alternatik ek yakıt sistemi eklemek bana göre değil. 

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
9 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

3-4 km ama istanbul ankara gibi dur kalklı trafikli bir yol değil yani 20-30 dk gitmek zorunda kalmıyoruz o mesafeyi. :)

3. 4. viteste sabit hızda %80 gidiyorum. Çok nadir trafik okur birde denk gelirse 1 kere kırmızı ışıkta dururum. 5 dk cıvarı sürüyor.

Connect'le ortalama 7-9 lt arası oluyor ortalama yakıt tüketimim 1 ay ortalamda(kullanım tarzıma vs göre değişiyor).

Tüpmü? Oda ne şu çakmaklara koyulan gazmı :D Benzinse benzin dizelse dizel alternatik ek yakıt sistemi eklemek bana göre değil. 

beninli yeni nesil araçlar ilk 3-4 km çok yakarlar. bu, katalitik konvertörün çabuk ısınması için DPF rejenerasyondakine benzer bir biçimde çift enjeksiyon ve egzos çevrimi enjeksiyonu ile yapılıyor. 

19 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

hocam passat tdi mi hocam 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ilk-sahibinden-izlanda-grisi-yetkili-servis-bakimli-520081156/detay/

3 km için tdi mi alacak? o da az yakmaz.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
14 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

beninli yeni nesil araçlar ilk 3-4 km çok yakarlar. bu, katalitik konvertörün çabuk ısınması için DPF rejenerasyondakine benzer bir biçimde çift enjeksiyon ve egzos çevrimi enjeksiyonu ile yapılıyor. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ilk-sahibinden-izlanda-grisi-yetkili-servis-bakimli-520081156/detay/

3 km için tdi mi alacak? o da az yakmaz.

Alan satan hayrını görsün masallah tertemiz

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Dizel kısa mesafe az km yapana uygun değil. Benzinli kısa mesafede çok yakar. Eeee ne yapalım hibrit arabamı alalım :biggrin:

Bu arada 2 araç arasında yakıt tüketimi farkı varmı yokmu şimdi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

O yolda pek yok fark. sakinseniz vardığınızda 8-9 göreceksiniz. paket bırakıp eve geri gelirseniz 7 olacak. yeniden geri giderseniz 6.5 olacak.

benim araç da aynı budur.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...