İçeriğe Yönlendir

Hyunda i20 - 90 Bin Bakımında Neler Yapılır

İbrahim Akasoy

Recommended Posts

İbrahim Akasoy
(düzenlendi)

2015 model benzinli i20'nin 90 bin bakımında neler yapılır? Aracın ikinci sahibiyim; benden önce hangi bakımları yapıldı bilmiyorum fakat serviste herhangi bir kayıdı yoktu, bu yüzden bazı konularda kafam net değil. Mesela; Buji, fren hidroliği ve balata değişimi konusunda fikir verebilir misiniz? Bunların değişim zamanı geldi mi ustadan önce nasıl anlarız. Birde bunların dışında 90 bindeki bir araç için dikkat etmem gereken başka husus var mıdır?

tarihinde İbrahim Akasoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bujiler ve fren hidroliğini değiştirin, genelde iki bakımda bir değişir. Balata tekerlekler açılıp kontrol edilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Balata ve disklerin değişimine genelde kontrolle karar verilir. Değişim periyodu yoktur.
Tüm filtreler değişir.
Yağ değişir. Geçmişini bilmediğiniz için triger ve V kayışını da değişin. Fren hidroliğini genelde değişmezler zaten. Siz değişin.
Bujileri değişin, parası yakıttan telafi olur zaten.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

Arabayı ilk aldığımda; V kayış ile patlak arka amortisörleri ve bitik durumdaki 4 lastiği değiştirmiştim 80 bindeydi. 

Arabaya düzgün bir bakım yapıldığını hiç sanmıyorum sadece yağını suyunu değiştirmişlerdir muhtemelen. O yüzden  fazla maliyetli olmayacak vede güvenle binilecek şekilde yavaş yavaş arabanın ihtiyaçlarını yaptırmaya çalışıyorum. 

Sanırım en güzeli bujileri ve fren hidroliğini direk değiştirmek, fren ve debriyaj balataları da duruma göre bakmak. 

Bu arada araba kiralama şirketininmiş. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy
Bir saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Uygun fiyata mı aldınız? 

Geçen sene 41 bin'e almıştım. Piyasanın 1-2 bin lira altındaydı.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
1 saat önce, İbrahim Akasoy yazdı:

Arabayı ilk aldığımda; V kayış ile patlak arka amortisörleri ve bitik durumdaki 4 lastiği değiştirmiştim 80 bindeydi. 

Arabaya düzgün bir bakım yapıldığını hiç sanmıyorum sadece yağını suyunu değiştirmişlerdir muhtemelen. O yüzden  fazla maliyetli olmayacak vede güvenle binilecek şekilde yavaş yavaş arabanın ihtiyaçlarını yaptırmaya çalışıyorum. 

Sanırım en güzeli bujileri ve fren hidroliğini direk değiştirmek, fren ve debriyaj balataları da duruma göre bakmak. 

Bu arada araba kiralama şirketininmiş. 

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. 

Geçmişi bilinmiyorsa öncelik triger. Sonra yağ ve filtreler.

Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy
1 saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. 

Geçmişi bilinmiyorsa öncelik triger. Sonra yağ ve filtreler.

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
14 saat önce, İbrahim Akasoy yazdı:

Geçen sene 41 bin'e almıştım. Piyasanın 1-2 bin lira altındaydı.

Hayırlı olsun araç dizel mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...