İçeriğe Yönlendir

Jetta 6 - Çözülemeyen Silkeleme Problemi

Aker Aksoy

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Aker Aksoy yazdı:

mehmet abim adres verebilirmisiniz 

maslak oto sanayi 8. sokak.

Yorum bağlantısı
Eren Kahya

Krank devir sensörü vb sensör arızalarında vw ler mutlaka arıza kaydı alıyor daha önce eski aracımda krank devir sensörü değiştirdim üstelik araç eski sayılabilecek 2001 model mk4 golftü arıza kaydı hemen düştü ve değiştirip kurtuldum.Bence bu tarz bir şey değil arkadaşların dediği gibi enjektör ihtimali yüksek.

Yorum bağlantısı
Aker Aksoy

benim tek anlamadığım nokta şu.yetkili sergisin cihazında bu arıza nasıl çıkmaz en ufacık kapı kilit arızası çıkarken

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Servis arıza kaydına bakıyor. Log alınan bazı değerler var onlara bakamıyor çünkü nasıl bakıldığını bilmiyor. Bunu anlayan usta sayısı çok az.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sabah soğuk iken ilk çalıştırdığınızda rolanti kaçtan başlayıp kaça kadar iniyor?

Sıcakken rolanti kaçta? Işıklarda filan beklerken?

11 saat önce, Aker Aksoy yazdı:

benim tek anlamadığım nokta şu.yetkili sergisin cihazında bu arıza nasıl çıkmaz en ufacık kapı kilit arızası çıkarken

Yorum bağlantısı
Aker Aksoy

1 den aşağıya iniyor rölanti normal yani birin altındaki çizgi dalgalanma yok bugün gittim emisyon yaptırdım puanlık geçti gibi 5 tane servise götürdüm ilk defa biri emisyon dedi diğer hepsi volan enjektör dedi enjektördeki tüm değerler süper şuanlık geçti gibi tekrar ederse volanı değişcem 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Volan denemek zor. Enjektör denenebilir.

Tekrar ederse bir takım enjektör bulup deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
1 den aşağıya iniyor rölanti normal yani birin altındaki çizgi dalgalanma yok bugün gittim emisyon yaptırdım puanlık geçti gibi 5 tane servise götürdüm ilk defa biri emisyon dedi diğer hepsi volan enjektör dedi enjektördeki tüm değerler süper şuanlık geçti gibi tekrar ederse volanı değişcem 

700e gelmesi lazım. Gelmiyor 900-1000 devir arası mı kalıyor?

Dpf pasif temizlik yapar iken 900-1000 devir arasına alıyor ve dpf çok tıkalı ise silkeleme yapıyor.
Dpf sensörü arızalı olabilir ya da dpf dolmuş olabilir. Video çekme imkanınız var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aker Aksoy

sabah çalıştırdığımda takır takır ses geliyor soğuk motorda hiç bişey yok ne zaman ısınıyor motor hareket ediyorum duruyorum ozaman başlıyor titremeye yetkili serviste baktı enjektörcüde baktı enjektör değil dediler kesinlikle değil dediler bütün değerler çok iyi dedi istanbul dahil 8 servise 2 enjektörcüye sordum...tüm servislerin ortak kararı volan diyor biri güncelleme dedi düzensizlik bundan olabilir dedi zaten yaptıcaktım yaptırdım...

şimdi bidaha baktım devir 1 den başlıyor 1 in altındaki ikinci çizgiye yakın kalıyor

dpf temziliğide yaptırdım %30 veri gösterdi şuan temizlendi herhangi bi sıkıntı yok ne zamandır pasif yada aktif temizlik yapmıyor araç yokuşa geldimi 30 saniye beklediğimde içinde duramıyorum mide  bulanıyor titremekten birde sıcak motor rölantide titreme araçda sadece bu sıkıntı var...yetkili servise gittim mekatronik değişti iyi niyetten yine kavramam ücretsiz değişiyor zaten volanı iyi niyete sokmaya çalışıyorum ki zaten değişecekti en son enjektör kalıcak onuda burda değil istanbulda iyi bi yer bulup orda yaptırcam

sonrada arabayı ya yakarım ya satarım....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu sorun tarifi volana da enjektöre de uymuyor.
Ancak bize hep bu ikisiyle gelindiği için takıldık gibi.
Volan olsa hep yapar. Enjektör olsa başka belirti de verir. Kavrama olsa ses yapar. Soğukta da yapar.
Bence sorun bu üçü dışında bi yerde aranmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aker merhaba. Arabayı yakma atma satma. Cumartesi günü gelebilirsen öğlene doğru Gebze'deki iş yerime, bi bakalım beraber. Bir iki veri okuyacağım ve hisli kontrol yapalım

Gebze'de Servet'in ustaları var.. 
Akşam müsait olur Servet, akşama yazar muhtemelen. Gerekirse oraya gidersiniz. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Aker Aksoy

mehmet özyürek hocam emisyon güncellemesi yaptırdım bi kaç kişi benim tariflerimledğin şikayetle gelmiş denicem bakalım ne çıkacak çıkmazsa mehmet göktürk'ün abimin dediği gibi sensör olayını iyi bilen usta arıcam asra verdiğiniz gerede gidicem oda çözüm olmazsa işte ozaman yetkili servisin dediği gibi volan kavrama değiştiren iyi niyetten bunlarda çare olmazsa herhalde yakarım bu arabayı...;) 

serbet abi hafta içi gelme şansım var uygunsa gelebilirmiyim.... hisli kontrol dediğin şey nedir  abim

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hafta içi çok zor. Yoğun tempo var bizde.

Koltuğa oturup aracın sözlerini dinlemek. Bir çok şeyi anlatır bize onlar. Hislerine tercüman olunmalı ki hatalar bulunsun.

Aker, Gölcüke geliyorum hemen hemen her hafta sonu. Akrabalar ailem orada, oralıyım. Pazar gitme durumum var Değirmendere'ye. Olmadı haberleşiriz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
sabah çalıştırdığımda takır takır ses geliyor soğuk motorda hiç bişey yok ne zaman ısınıyor motor hareket ediyorum duruyorum ozaman başlıyor titremeye yetkili serviste baktı enjektörcüde baktı enjektör değil dediler kesinlikle değil dediler bütün değerler çok iyi dedi istanbul dahil 8 servise 2 enjektörcüye sordum...tüm servislerin ortak kararı volan diyor biri güncelleme dedi düzensizlik bundan olabilir dedi zaten yaptıcaktım yaptırdım...
şimdi bidaha baktım devir 1 den başlıyor 1 in altındaki ikinci çizgiye yakın kalıyor
dpf temziliğide yaptırdım %30 veri gösterdi şuan temizlendi herhangi bi sıkıntı yok ne zamandır pasif yada aktif temizlik yapmıyor araç yokuşa geldimi 30 saniye beklediğimde içinde duramıyorum mide  bulanıyor titremekten birde sıcak motor rölantide titreme araçda sadece bu sıkıntı var...yetkili servise gittim mekatronik değişti iyi niyetten yine kavramam ücretsiz değişiyor zaten volanı iyi niyete sokmaya çalışıyorum ki zaten değişecekti en son enjektör kalıcak onuda burda değil istanbulda iyi bi yer bulup orda yaptırcam
sonrada arabayı ya yakarım ya satarım....

Hocam devir 900-1000 arası kalıyor ise sürekli dpf sensörüne baktırın. O devir aralığı dpf temizlerken kullanılıyor. Rölantisi 700dür tdi ın.

Dpf temizliği yaparken bahsettiğiniz gibi sarsıntılı oluyor çünkü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
40 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Normalde böyle olması lazım rolanti. Sizde de böyle mi?

Benim golf tdi de rolanti devri ısındığında 900 de ve anlık tüketimde 0.5 ve 0.6 arasında gidip geliyor. 

Dpf devreye girdiğinde rolantide 1000 devir ortalama tüketim de 1 ve 0.9 arasında gidip geliyor. 

Sence sorun var mı?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Benim golf tdi de rolanti devri ısındığında 900 de ve anlık tüketimde 0.5 ve 0.6 arasında gidip geliyor. 

Dpf devreye girdiğinde rolantide 1000 devir ortalama tüketim de 1 ve 0.9 arasında gidip geliyor. 

Sence sorun var mı?

Tüketim yüksek gösteriyor. Ben de araç iki üç gün çalışmaz ise ya da çok soğukta kalmış ise o zaman 1 litre ve 1200 devir gibi çalışıyor ama o da 10 15 saniye en fazla.

Bir de tdi da şöyle bir durum var. Motor tam ısınmadan kalorifer açıldığında devri 100 devir arttırıyor.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...