İçeriğe Yönlendir

2018 Dacia Duster

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
5 saat önce, Onur Özbakan yazdı:

Bizim de geçmek istediğimiz apayrı bir dünyamız var ama Duster üstüne 100 bin versek bile geçemiyoruz çünkü o dünyanın yolları bozuk ya da yok. Sıfır ve güncel teknolojiyi az çok yakalamış, hafta içi şehirde hafta sonu arazide kullanılabilecek araçlar, iki durum için 2 ayrı araç kullanmak istemeyenler ya da bütçesi olmayanlar içindir söylediğim.

Çok tartışıyoruz bunları, bize Duster'ın iki katı fiyatında olan araçlar hediye edilse dahi teşekkür edip geri çevirmekten başka çaremiz yok mevcut modeller ve pazar koşullarında.

Hayatı arazide, doğada, avda, balıkta, kampta, fotoğraf peşinde geçmiş, çok çeşitli marka model 4x4 araçlar, pick-uplar kullanmış ve mevcut durumda Duster kullanıyor olanlar azımsanmayacak sayıdadır.

Duster Off Road Türkiye youtube kanalı fikir verecektir.

sende haklısında,  güncel taknoloji, tek araç kullanımı, bütçesi olmayanlar için kısmından başlayalım, arazi de de gezersin, 4x4 çekere her yerde gerek olmaz, 4x2 pikapla girdiğim yerleri görsen şaşarsın, yani yabana atma, 4 x4 isteyende olur elbet o ayrı...

dustera karşı karoq diyorum şuan için, 2 katı fiyat yok hatta en dolusu bile 155 kaada alınır, al sana başka dünya, bariz daha kaliteli, bariz daha sağlam içi falanda güzel...

dusterın dizel avanatajı var sadece, oda tercih meselesi, az yakan bir araçta değil bu arada heleki 90lık dizel alırsan araç 130 da bitiyor, boşsa üstelik zaten 4x2...

karoq fiyatlarına bir bak, 1.0 tsi 4x2 boşu bile çok ama çok daha iyi değilmi duster dan, ben kendim için konuşayım, 103 bin verip hiç kullanmayacağım 4x4 çekerli düşük güçlü dizel alıp mazotuda bol yakar bu aracı alacağıma karoq tercih ederim şahsen,  dediğim gibi bu tercih olayı, bakın yanlış anlamayın, duster kötü demiyorum tercih ve araba benim istediğim ayarda değil, şuan çıkan son kasaya bakamadım, bakacağım daha, belkide hoşuma gidecek, ama eskisi gitmedi, çok kaliesiz, hatta içi sağı solu basit malzeme gövde zayıf vs, bu araca bu para çok diye düşünüyorum ...

Karoq fiyatlar

1.0 TSI 115 PS Ambition 114.900 TL
1.0 TSI 115 PS DSG Ambition 124.900 TL
1.0 TSI 115 PS DSG Style 134.900 TL
1.5 TSI 150 PS ACT DSG Style 154.900 TL    bu fiyat bence gayet güzel, aracın donanımınada bak.....
1.6 TDI 115 PS Ambition 132.400 TL
1.6 TDI 115 PS DSG Ambition 142.400 TL
1.6 TDI 115 PS DSG Style 159.900 TL

duster

Comfort 1.6 16v 115bg 4x2 - 70.900 TL

Comfort 1.2 Tce 125bg 4x2 - 74.900 TL

Comfort 1.5 dCi 90bg 4x2 - 92.400 TL

Comfort 1.5 dCi 110bg EDC 4x2 - 101.400 TL

Comfort 1.5 dCi 110bg 4x4 - 99.400 TL

Prestige 1.2 Tce 125bg 4x2 - 78.900 TL

Prestige 1.5 dCi 90bg 4x2 - 96.400 TL

Prestige 1.5 dCi 110bg 4x2 - 98.400 TL

Prestige 1.5 dCi 110bg EDC 4x2 - 105.400 TL

Prestige 1.5 dCi 110bg 4x4 - 103.400 TL

amaç duster ı kötülemek falan değil, böyle düşünmeyin, ben bu kalitede bu ayarda araca 100 bin vermem, benim için sınır bu fiyat, bunu verdiğim araçta daha çok şey isterim olay bu...

Son kasa duster a bakacağım, belkide 100 bini hakedecek seviyeye gelmiştir, fikrim değişebilir bazı şeyleri gözardı edeblirim, üstelik be 4x2 dizel alırım alsam, oda 4x2 dizel EDC 101 bin, şimdi ne yapayım, her iki araçta dizel benzin kısmına bakmazsak aynı fiyat, geriye kalanlara bakacağım, sonuç ne çıkar sizce ?  oto vites şart edc - dsg dersek edc zaten elendi buda var....

al bak (benzin - dizel fiyatınada bak) karoq ile ne alıyorsun, motor performans yakıt Ncap malzeme kalitesine dikkat,  şimdi ben ne diyim...  beni açmaz ise duster alternatif nasıl, bu arada küçük olmasa Suzuki Vitarada var mesela...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Özbakan

sende haklısında,  güncel taknoloji, tek araç kullanımı, bütçesi olmayanlar için kısmından başlayalım, arazi de de gezersin, 4x4 çekere her yerde gerek olmaz, 4x2 pikapla girdiğim yerleri görsen şaşarsın, yani yabana atma, 4 x4 isteyende olur elbet o ayrı...

biz soz dinleriz, ama arkadaşıma eşlik icin geldim. yine de ilginç tesadüf oldu :))

7c99d1dccdc77b4a989712555842ada0.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Onur Özbakan yazdı:

biz soz dinleriz, ama arkadaşıma eşlik icin geldim. yine de ilginç tesadüf oldu :))

ahaaaa :) hemmen yorumlarını aliiim :)

Yorum bağlantısı
Onur Özbakan
tiguandan ne farkı var
Tiguan in dengi Kodiaq tabi, ona da baktik ozellikle arka koltuklar ve bagajda show var. Modulerlik gozler kancalar vs..
İlginc bicimde kapi icleri orta konsol ve göğüs multimedya Karoq ve Kodiaq arasinda fark yok galiba. Güzel araçlar.
Karoq Duster'dan dar olabilir.
Kullanamadik, daha fazlasini yazamiyorum.
Ha bir de Kodiaq'in kapi acilinca ortaya cikan kapi kenarini koruyan plastikleri var, kapanirken yok oluyorlar :)
Yorum bağlantısı
Onur Özbakan
Allspace ile kodiak aynı. Boy olarak. Tigu ile karoq.
İste his öyle değil, Karoq C, Kodiaq ve Tiguan D segment diye biliyorum. Tigo biraz daha arazi kafali yapildiysa tamponlari daha cikintisizdir mesela. Arac uzunlugu yaniltici olabiliyor, dingil mesafelerini kiyaslamak daha doğru bana sorarsaniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

En büyük kodiak, tigu all space bile az küçük,  kodyak en büyük ayrı tutalım,  karoq tigu normal olanı kadarmı nasıl?  bu arada duster dan büyük karoq, arka diz mesafesi kodyak gibiyse zaten öyle olmalı...

karoq un malzemeler falan nasıl, kodyak gibimi?

Yorum bağlantısı
Onur Özbakan
En büyük kodiak, tigu all space bile az küçük,  kodyak en büyük ayrı tutalım,  karoq tigu normal olanı kadarmı nasıl?  bu arada duster dan büyük karoq, arka diz mesafesi kodyak gibiyse zaten öyle olmalı...

malzeme kalitesi cok yakin hatta dedigim gibi orta konsol kapi kollari butonlar birebir ayni. bana karoq hic tigu ayarinda gelmedi.. kagit ustunde durumu bilmiyorum. ama odd raporlarini biliyorum, tigu ve kodi D7
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

şurda biraz rakam var:

Duster karoq

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Onur Özbakan yazdı:
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

malzeme kalitesi cok yakin hatta dedigim gibi orta konsol kapi kollari butonlar birebir ayni. bana karoq hic tigu ayarinda gelmedi.. kagit ustunde durumu bilmiyorum. ama odd raporlarini biliyorum, tigu ve kodi D7

karoq tigu ayarında değildir bencede ama aman aman fark yoktur sanırım, kodyak güzel ama pahalı...

karoq tigudan az küçük olmalı ki öyleymiş, t-roc gibi az küçük suv, compact ayarda değilde suv un az küçüğü,  yinede hacim yeterli sanırım,  bu olmazsa çok fazla para harcamak lazımki kodyak alalım o da bu devirde hakkaten fazla, 100 bin bile bana fazla gelmeye başladı, ekonomi fena, aha ödenekler yine masal oldu, daha dün dsi deydim, para mara yok, ne zaman olur bellide değil, sanırım duster alacağız bu gidişle :) yada fiestaya devam  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

kadyak bence çok büyük. Aslında tiguan bile büyük. Vatandaşın TROC üzerine gitmesi lazım. 

Duster oldukça iyi satacaktır. Özellikle benzinli turbo otomatik.

Prestige 1.2 Tce 125bg 4x2 - 78.900 T

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

yakar o motor, dizeli bile bence az yakmıyor, özellikle 90 lık dizeli az geliyor dustera bence, eko modda üstelik, tepkisiz şekilde gidiyorsun....

duster dizel olmalı, 4x2 110 luk dizel bana göre...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

yakar o motor, dizeli bile bence az yakmıyor, özellikle 90 lık dizeli az geliyor dustera bence, eko modda üstelik, tepkisiz şekilde gidiyorsun....

duster dizel olmalı, 4x2 110 luk dizel bana göre...

20 bin lira fiyat yüksek ve 15 beygr daha düşük dizel olan. az yaksa ne olacak? 20 bin liralık yakıtı düş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

20 bin lira fiyat yüksek ve 15 beygr daha düşük dizel olan. az yaksa ne olacak? 20 bin liralık yakıtı düş.

oda doğruya, mazotta oldu 5.17 mi ne...

en güzeli gidip bir irdeleyim şu duster ı, hem ses yalıtımıda artmış diyorlar, birde ben söker yaparım ilaveten, nasılsa basit içi falan, güzel oynanır bu araçla, tipide güzel,  bazı şeylerden feragat etsemmi acaba demedende edemiyorum, harbiden saçma sapan fiyatlara çıktı durum, hale bak :angry:  paramda cebimde kalır gider motor alırım yada gider motoparaşüt yaparım :D

neyse hayırlısı artık....

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Ne yapacaksın bu saatten sonra dizeli abi.

haklısın, devir turbu benzin-hibrit-elektrik devri oldu artık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Özbakan
1 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Duster oldukça iyi satacaktır. Özellikle benzinli turbo otomatik.

Prestige 1.2 Tce 125bg 4x2 - 78.900 T

ne yazık ki şu an tek otomatik EDC ve sadece 110 dizelle. pahalısı opsiyonsuz 103, tüm opsiyonlarla 112 galiba ama onu da 142 ve 160 liralık karoqlarla kıyaslamak lazım. yani ortalama 40 lira fark var desek fark az değil. 112 liralık Duster'da 4 kamera 360 görüş, kör nokta uyarı vb bir sürü güzellik ve çok başarılı bir euro 6 motor var.

Bu arada Duster'ın dünyada farklı versiyonlarında 4 farklı otomatik vites türü de görülebiliyor.

>> çift kavrama - EDC,

>> tork konvertör (4x4 tek otomatik, Rusya, 2.0 16v benzinli),

>> otomatikleşik manuel - Easy-R  

>> CVT (Qashqai'den de bilinir)

(TR'nin ilk hibrit filo satınalmasını ben yaptım bu arada, birer haftalık Civic ve Prius testlerini yapalı neredeyse 10 yıl olmuş) :D 

40 adet civic hibrit olarak..

bence tek gelecek %100 elektrik, param olsa ve priz bol olsa Duster'ı haftasonu arazi aracı olarak tutar şu an gider ZOE ile dahil olurum motor yağsız, o bu şu filtresiz, "otomatik mi o ne?"li dünyaya :)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

1,2 tce motora lpg taktıran çok var.Megane4 ve kaşkay'da takanlarda memnunlar.Uzun vadede nasıldır bilemem.Düz vites gözü yiyen 1,2 tce prestige düşünebilir fiyatı çok mantıklı....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hakikaten, tamda acabamı derken dikkat etmemişim, edc yok benzinlide, al işte saçmalamışlar, dizele mecburuz, eskinin satışlarında %90 dizel olunca bundada olacak sandılar demekki, olmadı daçya, heeey sesim geliyormu, edc yi her motora ve donıma koyacaksın aloooo :angry:

1.2 tce düz vites fiyatı güzel evet, ama edc olmayışı işi bozdu...

1,5 dizel 110 hp 4x2 tüm opsiyonlar = 111 bin, buna mecbur baırakırlarsa almam ben bunu....

Karoğa bakalım, hertürlü üstün zatende....  1.0 tsi 125 hp. 4x2 DSG ambition donanım 125 bin, standart hiçbirşey eklemedenki hali bile daha dolu ve kalite olarak bariz açık ara ilerde

hele 10 kaat daha verip style donanıma geçersen full led farlar, 

duster c segment suv karoq d sanırım

yine olmadı be....

yorumlara bakıyorum, karoq için, arka dar koltuk kumaşları pek iyi değil, içeride caf caf az,cam tavan yoksa kasvetli... yazmışta yazmışlar...

en güzeli her ikisinide gidip incelemek, böyle olmayacak....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

zaten ha diyince almayacağım, bekleyelim bakalım, müşteriyi dinler daçya diyorlar, duydularsa getirirler, bu arada sadece edc de değil, klasik torklu şanzımanlarıda var, nedense bize getirmiyorlar, tce ler bile geç geldi...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

1.6 dci 132 hp dusterlarda gelecek

1.6 dci 160 hp olanı gelmeli, kurtamaz o, gerçi dustera fazla gelir, çok kaza yapan olur bu araçla....

Yorum bağlantısı
Onur Özbakan
1.6 dci 160 hp olanı gelmeli, kurtamaz o, gerçi dustera fazla gelir, çok kaza yapan olur bu araçla....
160 meganeda bile yok zaten TRde. 1.2 turbo qashqaide cvt şanzımandı galiba ama fransa ve almanyada da 1.2 duster otomatik görmedim henuz. zamanla belki.
karoq giris seviyenin kiyaslanmasi gereken arac azami 80 liralik 1.2 125 hp prestij, aradaki fark hep çok. karoqta dikişli deri göğüs yok bu arada onca farka, plastik o da :)
dusterin yere basisi ve frenaji iyi. 160 at gucu fazla gelmez. 0.42 Cd zaten..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...