İçeriğe Yönlendir

Trafik Magandası Tarafından Darp Edilme Girişimi

TamerErdoğan

Recommended Posts

TamerErdoğan

Dün sabah saatlerinde iş yerine cok az bir mesafe kala bostancı köprüsünün altında yan yola girdiğim sırada sağ taraftan yola katılmak isteyen kangoo marka bir arac sürücüsü ile tartıştım.aslında tek taraflı oldu,

Aracıma vurmak üzere idi bende korna ile uyardım cünkü soluna bakmıyordu korna caldım o sırada bakıverdi,Beni görmüyosun bu tarafa da bak diye işaret ettim, yaklasık 55 yaşlarında kır saclı birisi karsımdaki,aracından inip yanıma geldi Ne diyosun diye bende aynı seyleri söledim kendisine, onun sözleri ilginçti seni o arabaya gömerim oldu ..git basımdan sabah sabah dedim döndü arkasını küfür etti ne diosun dedim geri gelmeye başladı.. Bende arabadan indim. ( 1.95 boy 124 kg birisiyim ben ) kavga etmeyi sevmeyen biriyimdir. bende indim başladı tehdt savurmaya..

Normalde sakin birisi olsam da  genellikle sinirime hakim olamamaktan cok korkarım..En büyük korkumda basıma bu konuda pişman olacagım bi durumun gelmesidir..Bu yuzden kavgaya girmememye calısırım ...(Adamın esi yanında oldugu için satasmak istemedim..Arabada bayan varsa hayatta tartışmaya bile girmek istemem )

Önce küfür, sonra hakaret biras ortam gerilince yumruk atmaya calıstı ilk yumrugunu tuttum sonra araya girdiler küfüre devm edince ben üstüne gitim o sırada savurdgu yumruk burnumu sıyırdı. Bende dudagına salladım..arabasına bindirdiler hadi s. git dedim... sonra tekrar arabadan indi ve aracımın kaputuna yumruk attı..kaputta avuc büyüklüğünde göçük oldu.O zaman iyice tepem attı bende o aractayken onun kapısını tekmeledim (dayanamadım artık) benide arabaya bindirdiler...Bu şahıs olay yerinden ayrılırken 'Seni sağda bekliyorum dedi ve 30 mt ilerde tekrar durdu.

Ordan araya girdiler bana devam et dediler.Bende bostancı köprüsünün üstüne cıkmak için sağ çıkıstan girdim.Bu sefer yanıma yaya olarak geldi ve camdan yumruk atmaya calısıp küfürleri sıraladı yanında eşi var esi engellemye calısıyorkadın bana yalvarıyor ltfn ltfn diye benim aractan cıkmama izin vermemeye calıstı o sırada mudahale ettiler cıkmaya calısırken bacagımı kapı arasına sıkıstırdıgı için sol ön bacakta ezik ve cizikler oluştu..

Yoldan gecenler  bile bana kızarak 'Neden sende vurmadın ona pataklaman gerekiyordu onu dedi.Bu sırada burnumun kanamıs farketmedim. Bunu söleyen kişi bir avıkatmıs bana numarasını verip şikayetçi, olmam gerektiğini söledi..Yoldan gecen diğer şöförler gerekirse şahit oluruz dediler :good1:

Bende dün aksam itibarı ile darp raporu aldım ve şikayetçi oldum emniyetten  Çooook sinir bozucu bir gün geçirdim kendimi nasıl eve attım bilmiyorum

• Beğen 3
  • Şaşkın 2
  • Üzgün 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Çok geçmiş olsun, iyi ki şikayetçi olmuşsunuz. Allah beterinden korusun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Böyle durumlarda bazen diyorlar ki neden korna yapmıyorsun diye. Diyorum ki eşimin, çocuğumun yanına gidiyorum bunlarla uğraşıp moralimi mi bozayım diye? Zaten anlayışlı biri olsa özür diler geçerdi. Sağolsun Olgu Bey sayesinde araç kamerasını aldıktan sonra bu trafik magandalarını rahatlıkla afişe edebilecek durumdayım. Ama buna da gerek duymuyorum. Size de bence bir araç kamerası şart olmuş... Geçmiş olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bu tarz durumlarda derin bir nefes alıp ortamdan en seri şekilde uzaklaşmak en iyisi. Hiç yokken insanın başına kötü şeyler gelebiliyor. Hakkınızı kanun karşısında aradığınız için tebrikler..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Geçmiş olsun. Mümkün olduğunca sinirlerinimize hakim olmaya devam etmemiz gerek. Yoksa giderek içimizde birikip bizleri ileride sıkıntıya sokabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Geçmiş olsun. Halkımız sinir küpü, maalesef çok karşılaştığımız,  benimde başıma birçok kere gelen durum .  Ancak becerilebilinir ise , Sakin olunmalı.Araç kamerası olması işe yarar da .Allah korusun psikopat birinin ne yapacağını kestiremezsiniz.Pisi pisine tehlikeye atılmamak lazım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
TamerErdoğan
8 dakika önce, Ertan Alptekin yazdı:

Böyle durumlarda bazen diyorlar ki neden korna yapmıyorsun diye. Diyorum ki eşimin, çocuğumun yanına gidiyorum bunlarla uğraşıp moralimi mi bozayım diye? Zaten anlayışlı biri olsa özür diler geçerdi. Sağolsun Olgu Bey sayesinde araç kamerasını aldıktan sonra bu trafik magandalarını rahatlıkla afişe edebilecek durumdayım. Ama buna da gerek duymuyorum. Size de bence bir araç kamerası şart olmuş... Geçmiş olsun. 

Aslına bakarsan en doğrusu ama bazen katlanamıyosun adam bakmadan geliyor göz göre göre vuracak selektör yapsan görecekmi tek çaren korna onu kullandığındada bunlarla karşılasıosun

Şimdi, Haşmet Güngör yazdı:

Geçmiş olsun. Halkımız sinir küpü, maalesef çok karşılaştığımız,  benimde başıma birçok kere gelen durum .  Ancak becerilebilinir ise , Sakin olunmalı.Araç kamerası olması işe yarar da .Allah korusun psikopat birinin ne yapacağını kestiremezsiniz.Pisi pisine tehlikeye atılmamak lazım.

Şanski bende Kamera aldım takılı araçta ancak hafıza dolu olunca calısmıyor bi türlü fırsat olmadı bosaltmaya bu basıma geldi ama kamera kapalıydı işte

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçmiş olsun,keşke iş bu aşamaya gelmeseydi. Malesef insanlarımızda saygı, hoşgörü vs gibi duygular kalmadı. Savaşa gider gibi yola çıkıyorlar.. Adliyede sergi vardı geçenlerde. Adliyeye giren araçlardan toplanan techizat. Sopalar inşaat demirleri kazma sapı , zincir, ne ararsan vardı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Çok geçmiş olsun, sakin olmak lazım, bazen bende delirme noktasına gelecek gibi oluyorum, sonra Allah tan o aşamada nelere yapabileceğim aklıma geliyor, ailem oğlum, bunları düşünüyorum... yoksa ben kapıya falan tekme atmam ..... sakin olmak ilk anda derler ya biraz durup ona kadar saymak lazım, Allahından bul de geç en güzeli, yoksa elden kaza çıkması o kadar kolayki, heleki son zamanlarda iyice kontrolden çıkan bu toplumda.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Bununla çok büyük geçmiş olsun.

Bu gibi durumlarda hemen çocuğumu ve eşimi düşünüp ve sakinlemeye çalışıyorum.(Normalde çok sinirliyim bu gibi durumlarda)

Eğer bekar olsaydım ben sizin gibi yapmaz dalardım.(Yanlış)

Bu karşılaşmış olduğunuz durumda adamda silah olsaydı da, anlık sinirle çekip vursaydı? Ardınızda eşiniz, çocuğunuz, aileniz.... (Allah korusun)

Bu sebeple ne bu İstanbul' un trafiği biter, ne de magandası, eşkıyası.

Sabır çekip yola devam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Geçmiş olsun.

Açıkcası benzer durumlarla sıkça karşılaşıyoruz.Kimi zaman el kol hareketleri ile geçiştiriliyor ama bazen dediğiniz gibi durumlar meydana gelebiliyor.İnsan kavga etmeye korkmuyor ancak karşındaki insanın niyetini bilemiyorsun.O anda bıçak v.b cisimlerle size ömür boyu unutamayacağınız izler bırakabilir veya silah ile yaşamınıza bile kast edebilir.

Ben en son bir kavşakta kırmızıda durmayıp hatalı geçen bir araca yandan çarptıktan sonra kapıyı açıp bağırmıştım.Dikkat etsene diye.Adam direk belinden silah çıkartıp namluyada mermiyi sürüp başıma yasladı.Açıkcası o anda soğuk kanlı davranıp mok yoluna gitmekten kurtuldum.Sonrası karakol v.s saatlerce uğraş.Ozamandan beri tepkilerimde daha dikkatli olmaya çalışıyorum.Çünkü bir anlık sinir ve ruh hali ile tüm hayatımız alt üst olabilir.

Allah beterinden korusun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
TamerErdoğan
2 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Çok geçmiş olsun, sakin olmak lazım, bazen bende delirme noktasına gelecek gibi oluyorum, sonra Allah tan o aşamada nelere yapabileceğim aklıma geliyor, ailem oğlum, bunları düşünüyorum... yoksa ben kapıya falan tekme atmam ..... sakin olmak ilk anda derler ya biraz durup ona kadar saymak lazım, Allahından bul de geç en güzeli, yoksa elden kaza çıkması o kadar kolayki, heleki son zamanlarda iyice kontrolden çıkan bu toplumda.....

Bende ailemi Eşimi düşünerek bişiy yapmaktan uzak durmaya çalıstım açıkçası.Ancak kaputa vurup ana avrat küfür edince çileden çıktım...Girebileceğim ruh halimden kendim bile korkuorum bazen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Yol verme tartışması yüzünden 5 kurşun yiyen adamı gördükten sonra kimseye ne dat ne düt yapıyorum... Allahından bulsun yada canıma geleceğine malıma gelsin diyorum... Geçmiş olsun... Böyle manyaklarla malesef bir arada yaşıyoruz...

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Geçmiş olsun kendini bilmez bir çok kişi trafikte kural falan yok onlara göre sabırlı olmak lazım...

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

geçmiş olsun .

bende sırf bu yol verme durumlarından dolayı, trafik sıkışık ise o yoldan değilde uzun yoldan gitmeyi tercih ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, TamerErdoğan yazdı:

Bende ailemi Eşimi düşünerek bişiy yapmaktan uzak durmaya çalıstım açıkçası.Ancak kaputa vurup ana avrat küfür edince çileden çıktım...Girebileceğim ruh halimden kendim bile korkuorum bazen

en baştan sakin olmak lazım, bende tepem atınca ne yapabileceğimi bildiğimden an başta tutuyorum kendimi, karşıdakide kendin gibiyse ve kendini tutumuyorsa durum fena... o yüzden bu şekilde pozisyonda en baştan birşey yapmamak lazım, korna çaldın baktı, kardeş sakin bak çarpacaksın bana der şekilde melul bir yüz ifadesi takınmak hareket yapmak lazım, baktın hareket çekiyor yine sakin olmak lazım, yoksa başına dert almak o kadar kolayki bu toplumda, herkes bomba misali artık, heleki İstanbul denen savaş alanında.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Geçmiş olsun üstadım.Avrupadaki insanların siniri alınmış.Kamera şakalarında şaşıyorum vallahi.Hayrettinin videoları var.İzlerseniz hak verirsiniz.Eğer gerçekse avrupa insanıyla sinir konusunda aramızda fark var.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
(düzenlendi)

Geçmiş olsun, sakin olmak lazım ancak bu durumda karşıdaki dayıya iyi bir dayak terapisi şart olmuş. Gerçi sağlam vursan yarısı boşa gidecek sonra bir de adam yerine konulacak. Yine de sakin durmaya çalıştıkça sanki korktuğunu zannedip daha da zorlayıp kaşınıyorlar.

tarihinde Ahmet Ertugay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...