İçeriğe Yönlendir

Hybrid Arabaya LPG Takmak ?

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

mtv de uzunluğa göre bir ödeme hiç olmadı ama?

Aks sayısı sınıf vb

Durdugunda start stop babında var olabilir ama elektrik sadece tahrik yok hareket halinde.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Rölantide çalışıyor ise cidden saçmalamış diyeceğim de diyemiyorum. Her marş anında harcanan enerji az buz değil de diyemiyorum, kinetik enerji ile marşa basılır

kapatmıyorsa saatte 2 2.5 litre benzin tüketecek demektir. ancak ilginç olan şey şu, araç epey sessiz ve aracı parktan çıkartırken yarım batarya şarjı vardı ve araç elektrik motoru ile sessizce çıktı park yerinden. ne zaman gaza biraz bastım hemen marş bastı. araç ile giderken yük azalınca düzlükte yada yokuş aşağı bazı durumlarda EV ışığı yanıyor ve satış temsilcisinin dediğişne göre EV modunda sadece elektrik motoru ile gidiyor. Her nasıl çalışırsa çalışsın çok efektif bence. Bu arada hyundai nin ioniq daha güzelmiş.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ebrar Tüfek

Sonunda dediğimi yapan biri çıkmış, aracın sahibi eski priusuna da lpg takmış, az yaksın diye boş paket almış şimdiki corollasını, sonra buna da lpg takmış. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hibrit coroolayı garanti dışına çıkartmak iyi cesaret

P de ve N de gaz pedalı devre dışı imişi, egzos emisyonu nasıl ölçülecek acaba

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Lpg'ye cevirmek için fazla pahalı bir araba .

Bir diğer husus bu araba Atkinson çevrimli motor. Lpg nasıl adapte ettiler. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

zevkine 2. araba olarak rav4 alınacak ise lpg maliyeti önemsizdir. atkinson bir iç hareketli parça çevrim işi, enjektör enjektördür.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

Vututu yapamaz 

Ali Darbaz yazdı:

Fiziksel olarak her motor lpg ile çalışır. 100.k lpg ile cebinde 15bin tl kalacak adamın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Vututu yapamaz 

boşta iken benzinli motor hiç çalışmıyor, ölçüm istasyonunu bagaja alıp gezemesi lazım

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ben de izledim, çaba takdirlik. Ancak hazır fırsat varken “otomobil” sürelim diyenlerdenim ben. 

Scotty Killmer’ın da dediği gibi, rev up your engines!

Ali Darbaz yazdı:

Çok daha pahalılarını çeviriyorlar. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Kabul etmeliyimki , adam haklı. Atkinson çevrimli, sadece ara ara yüke binmeden çalışan bir motoru lpg çevirmek gayet mantıklı. Kolay kolay 3000 4000 devir çevirmiyor. 

main-qimg-ffde81e7feb628b80088a35192e089

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bize itimatın yok ama grafiklere var. Onlarda da bir dünya eksik var. Laboratuvar ile asfalt ayrı dünya 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Bize itimatın yok ama grafiklere var. Onlarda da bir dünya eksik var. Laboratuvar ile asfalt ayrı dünya 

Servet abi motorun hangi devirlerde çalıştığına baktım.  Şimdi neye bana kızıyonki. Hem grafikler güzeldir. 

Bu arada bu vidoyu izleyince dedim herkes bir cripto almalı. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kızarım tabi. Abinim senin. :) Kaç yerde hem senin araç hemde başka araçlar ile ilgili bilgileri verileri yazıyorum, yazıyoruz. Peşine olmaz şöyle olur böyle olur alın grafik. Kağıt üstü ile sanayinin tezgahı aynı olmaz, biz o yağlı tezgah üzerinde öğrendik lpgyi motoru pistonu dayanımı. Laboratuvar adamı hiç lpg koklamış mı bakalım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Kızarım tabi. Abinim senin. :) Kaç yerde hem senin araç hemde başka araçlar ile ilgili bilgileri verileri yazıyorum, yazıyoruz. Peşine olmaz şöyle olur böyle olur alın grafik. Kağıt üstü ile sanayinin tezgahı aynı olmaz, biz o yağlı tezgah üzerinde öğrendik lpgyi motoru pistonu dayanımı. Laboratuvar adamı hiç lpg koklamış mı bakalım. 

Alaylı da güzel bişi de, çekirdekten gelmek bambaşka :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mürekkep yalayıp sanayi içine giren çok burada. Misal çabi. Üstüne söz konmaz o kişilerin. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Üstüne söz konmaz o kişilerin. 

Adam felaket tellağı. 2 kere düşün yazarken :p

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Adam felaket tellağı. 2 kere düşün yazarken :p

slm

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Başka nerde forum varki abi. bende geleyim Hypermiler görsünler... 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Egzoz muayenesi yok ki :) 

İnsanın aklını bulandırıyor bu konu 😂😂😂

Servet Aydın yazdı:

Rölantide çalışıyor ise cidden saçmalamış diyeceğim de diyemiyorum. Her marş anında harcanan enerji az buz değil de diyemiyorum, kinetik enerji ile marşa basılır

Marş motoru yok zaten. 2 elektrik motorundan biri marş yapmakla görevli. Ama bunu dururken de yapabiliyor. Yani hareket varken belki kinetik enerji ile yapıyordur ama dururken pillerle yapıyor. Hatta 12v akü ömrünü dolduruyor ama marş pillerle yapıldığı için aküyü değiştirmeyi unutanlar oluyormuş prius’ta. Marş anında sistemdeki akım voltaj akü seviyesi değerlerini video ile bi kaydedeyim fark olacak mı

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

egzos muayenesi neden yok, benzinli motor varya.....  tasarruf yapmak için deli paraya hibrit alıp düp takmak, anca bizim memlekette olur diye düşünüyorum bende, madem öyle doğuştan lpg li hibrit üretip satsınlar adam gibi olsun... 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

egzos muayenesi neden yok, benzinli motor varya.....  tasarruf yapmak için deli paraya hibrit alıp düp takmak, anca bizim memlekette olur diye düşünüyorum bende, madem öyle doğuştan lpg li hibrit üretip satsınlar adam gibi olsun... 

yok işte. Karıştırmayın niye yok. Zaten 3900 mtv var :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yok işte. Karıştırmayın niye yok. Zaten 3900 mtv var :) 

neeey vergye bak, birde bana 1.33 ün vergisi diyorlardı, ayıptır yahu 3900 ney ,   sööliiimmi ha sölimmi seni başkana, demek muayene yok haaa :D

şaka bir yana bu hibriti kullanmak hoşuma giderdi, beleş gitsin diye tüm numaraları dener uzmanlaşırdım :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...