İçeriğe Yönlendir

Hybrid Arabaya LPG Takmak ?

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

mini füzyon raktörü bizi kurtarır, pil yok şarj yok panel yok, bas git :)  eee  bizim ülkede bu aletten çıkacak az miktarda nükleer atığıda sanayide yağcıların kanallarından toplarız artık, yıkmacılarda suyla yıkar kanaldan depoya akıtır geri dönüşüm masalı olacak alacaklar diye bekler baktılar ses yok bir akşam boşaltırlar gider :D

aha evde yapacam yakında, takıcam fiestaya, Über Nükleer Fiesta, 0-100 km/sn.    1 sn. :D yollar ağladı beee gerçi uçuyor bu ne yolu :biggrin:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tezek yaksak?

2 saat önce, Servet Aydın yazdı:
4 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:
geçmeyiz. Metrekrede 100W

Kaç günde dolacak 600 volt 100ah akü ?

20 kw şarj devren olsa 200 metrekare. Çatı paneli ile 60000w/h yapar 3 saatte dolmaz mı?

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
On 13.02.2018 at 17:45, Mahmut Yıldız yazdı:

Hibrit araca jeneratör takılır mı?

f3814dc40c728207e8e97958ef551407.jpg

Çok güldüm :)  

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bir araç 100 ile 200 bandında olacak şekilde fiyatlar vergiler ayarlanır. yani 25 bin euro olacak araba. 25-30 arası.. istenen budur.  elektrikli araçlar ucuzlarsa vergisi artacaktır bu kesin.

MTV gelmez kısa zamanda, ilerde gelir. Ama ÖTV daha kısa zamanda gelebilir 2 sene sonra felan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

deli bunlar. Verginin anlamını çözememişler.

Varlık vergisi ise kasko bedeline göre alınmalı. nokta.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Hiçbir ülkede pilli bebekler için alt yapı yok. Onca enerji için, nükleer, fosil veya kömür lazım. Ne anladık bu işten. Solar paneli geçiniz.
Bir videoda izlemiştim, kömürden elde edilen elektrik bile kullanılsa %50 (40 da olabilir tam hatırlayamadim) daha az kirletiyor çevreyi fosil yakıt araçlara göre diyordu Tesla için.
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Elektrikli araçlara ilgim gitgide artıyor. Şehir içi kullanım için bir araç alacak olsam elektrikli tecrübesi yaşamak isterdim. Özellikle şehir içi için Renault Zoe ilgimi çekiyor. Farklı bir tecrübe.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
16 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

yine olmaz. kasko değerleri araçların piyasa değeri ile alakasız.

örnek 2015 dizel touch edc fluance piyasa değeri 55 60 ama kasko değeri 85 :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

kandırıkçılık var sanırım :rolleyes:

Ahhh, ahh, bizim gibi millete müstehak demiş atalarımız....

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
19 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bunu çok dile getirdim mercedes c 200 1,6 d veya e180 250000TL, yıllık mtv dacia sandero dci90 ile aynı mtv yi ödüyor. Nasıl ki emlak vergisinde mahalleye göre vergi alınıyor otomobildede kasko bedelinin %0,5-1 arasında MTV alınmalıdır.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Doğan Arşiray

geçen gün kia niro test ettim. çok keyifli bir araç. pil doluyken düşük hızlarda elektirk motoru ile hareket ediyor rölanti diye bir şey yok zaten. sonra belli yük durumlarında elektirk motoru nun yanına benzinli motorda girip çıkıyor ve bu giriş çıkışlar çok belirsiz ve çok iyi ayarlanmış. start stop sistemi gibi bir şey değil nasıl yapıldıysa. bu durumda bu kadar hızlı ve sürekli giriş çıkışlar olyorsa bence LPG düzgün iş göremeyecektir. kim ayarlayacak onu asıl mesele o zaten.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Niro motoru kapamıyor siz duymadınız muhtemel.

On 15.02.2018 at 18:19, Metin Uzunoğlu yazdı:

Bunu çok dile getirdim mercedes c 200 1,6 d veya e180 250000TL, yıllık mtv dacia sandero dci90 ile aynı mtv yi ödüyor. Nasıl ki emlak vergisinde mahalleye göre vergi alınıyor otomobildede kasko bedelinin %0,5-1 arasında MTV alınmalıdır.

Mtv mal vergisi değildir. Aracın yolda kapladığı alan ve kullandığı devlet kaynakları içindir. Araç vergisi ülkemizde alınırken ödenir. Bazı ülkelerde alınırken ödenmez varlık değerine göre ödenir. ( yıllık kasko bedelinden yuzde 2.5 gibi)

Mtv bu baglamda çöp temizlik vergileri ile eşdeğerdir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Aracın yolda kapladığı alan ve kullandığı devlet kaynakları içindir.

mtv de uzunluğa göre bir ödeme hiç olmadı ama?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
4 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Niro motoru kapamıyor siz duymadınız muhtemel.

Rölantide çalışıyor ise cidden saçmalamış diyeceğim de diyemiyorum. Her marş anında harcanan enerji az buz değil de diyemiyorum, kinetik enerji ile marşa basılır

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...