İçeriğe Yönlendir

Park Halinde Çarpıldık

Baha Kanberoğlu

Recommended Posts

Baha Kanberoğlu
(düzenlendi)

Geçen gün berbere gideyim dedim. Az olan saçlar uzamış :) Arabayı da her zamanki gibi dükkanın önüne park ettim. Oturduğum yerden aracın burnunu görebiliyordum. Çay, kahve, muhabbet derken dışarıdan bir ses geldi. Önce umursamadım ama sesin peşine benim alarm ötmeye başlayınca "Galiba bana vurdular dedim". Arabaya doğru bakınca hafif sallandığını gördüm. Koştuk dışarı baktık hemen. Bir servis midibüsü önce yan aynaya vurmak suretiyle, sağ ön kapı, arka kapı ve çamurluğa vurmuş. Sokak imkanları kaçmasına müsait olmasına rağmen çekti kenara geldi yanımıza.

"Karşıdan gelen üstüme sürdü, selektör kornaya tepki vermeyince kırdım sağa, sizin arabayı da vurunca gördüm" dedi. Yapacak birşey yok. Sağlık olsun dedik tuttuk tutanakları. 

Servise bıraktım. Kapılar, çamurluk ve yan ayna değişir dedi. Bakalım exper ne diyecek? 

JQlNME.jpg

jyWpqD.jpg

2J9qOd.jpg

BLANOQ.jpg

Z9Ep5o.jpg

oOkpdR.jpg

tarihinde Baha Kanberoğlu tarafından düzenlendi
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçmiş olsun..araç kaç km’de sizin? Değer kaybınızı da talep edin tamir bitince.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
29 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Geçmiş olsun..araç kaç km’de sizin? Değer kaybınızı da talep edin tamir bitince.

Araç 133000 kmde. yaklaşık 6 ay oldu aldığım. 8 bin km kadar yol yaptım bugüne kadar. 

15 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun... Hasar çokmuş.. muhtemelen değişir bu parçalar. 

Uzak fotolarda çamur kaynaklı belli olmuyor ama yakından epey bir tahribat var. Bende değişecek diye düşünüyorum. Kafama takılan şey ise aracımı yola ters park etmem. Dün birisi kafamı karıştırdı. 

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Geçmiş olsun. Şiddetli vurmuş maalesef :(

Maalesef. Yine şanslıyım diyorum. Hemen arkamda garaj girişi gibi bir yer vardı. Ondan sebep öndeki aracın dibine kadar girdim. Biraz daha geride bıraksam kafadan vuracakmış bana. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Çok geçmiş olsun ya. Park yerinde nerdeyse aracı pert edecekmiş. Durduk yere 3 parça değişen. Size bir şey olmaması teselli sebebi. Ya arada biri kalsaydı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Geçmiş olsun. Vuran kişinin kaçmaması da takdir edilecek bir durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Geçmiş olsun. Çarpan insan evladıymış.

Şimdi, Recep Demirci yazdı:

Geçmiş olsun. Vuran kişinin kaçmaması da takdir edilecek bir durum.

Evrakların doldurulmasında da epey yardım etti ayrıca. Karşı tarafında iyisi denk geldi diyorum. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
4 saat önce, Baha Kanberoğlu yazdı:

Araç 133000 kmde. yaklaşık 6 ay oldu aldığım. 8 bin km kadar yol yaptım bugüne kadar. 

Aracın hasar aldığı yerde daha önceden hasar kaydı var mı peki? Sağ tarafta yani? Eğer yoksa 165.000 km ‘ye kadar olan araçlar karşı tarafın sigortasından değer kaybını isteyebiliyorlar..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
1 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Aracın hasar aldığı yerde daha önceden hasar kaydı var mı peki? Sağ tarafta yani? Eğer yoksa 165.000 km ‘ye kadar olan araçlar karşı tarafın sigortasından değer kaybını isteyebiliyorlar..

Dava mı açılıyor ? yoksa talep yeterlimi oluyor ?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
34 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Dava mı açılıyor ? yoksa talep yeterlimi oluyor ?

Dava değil, sigorta eksperinden değer tespit raporu alıp (240-250 tl civarı bir bedelle) hatalı olan tarafın sigorta şirketine gönderiliyor.ekspere verilen bedel de ödeniyor karşı tarafça.şartları var ama aklımda kalan aracın 165.000 km altında olması, çarpılan aracın kusurunun olmaması gibi. Kusur varsa bile kusur oranında bir ödeme yapılıyor. Yani 8/4 kusurda hesaplanan bedelin yarısı gibi.

ama bir üst sınır var burada, 4.500 tl sanırım. Arabanız bentley de olsa ;hasar 100.000 tl dahi olsa sigorta  şirketi 4500e kadar ödeme yapıyor.kalan bakiye bedel mahkeme yoluyla tahsil edilebilir bu durumda

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Baha Kanberoğlu yazdı:

Kafama takılan şey ise aracımı yola ters park etmem. Dün birisi kafamı karıştırdı. 

Yok bir sorun teşkil etmez.. 

Kusur verilmez size.. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yakın zamanda eşimin arabasına kamyonet çarptı dur kalk trafiğinde arkadan. Bagaj kapağı ve tampon değişti, arka şasi düzeltildi çekilmek suretiyle. Aracın değeri 115 bin tl imiş, değer kaybı 3700 olarak hesaplandı. Bildiğimden değil, bu olaydan ötürü araştırdım öğrendim:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...