İçeriğe Yönlendir

Park Halinde Çarpıldık

Baha Kanberoğlu

Recommended Posts

Baha Kanberoğlu
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok bir sorun teşkil etmez.. 

Kusur verilmez size.. 

Kafama takılan tek şey buydu. Teşekkür ederim Mehmet bey :) 

22 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Aracın hasar aldığı yerde daha önceden hasar kaydı var mı peki? Sağ tarafta yani? Eğer yoksa 165.000 km ‘ye kadar olan araçlar karşı tarafın sigortasından değer kaybını isteyebiliyorlar..

Sağdan kazası yok. Benden önceki sahibi geri geri giderken sol köşeden duvara vurmuş. 

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Geçmiş olsun kazadır olur. Allah iyi insanlar ile karşılaştırsın nerede ve ne zaman olursa. Servis şoförünü tebrik ederim. O kadar olumsuz örnekle karşılaşıyoruz ki olması gereken davranışlar bize anormal geliyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
22 saat önce, Cem Işık yazdı:

Dava değil, sigorta eksperinden değer tespit raporu alıp (240-250 tl civarı bir bedelle) hatalı olan tarafın sigorta şirketine gönderiliyor.ekspere verilen bedel de ödeniyor karşı tarafça.şartları var ama aklımda kalan aracın 165.000 km altında olması, çarpılan aracın kusurunun olmaması gibi. Kusur varsa bile kusur oranında bir ödeme yapılıyor. Yani 8/4 kusurda hesaplanan bedelin yarısı gibi.

ama bir üst sınır var burada, 4.500 tl sanırım. Arabanız bentley de olsa ;hasar 100.000 tl dahi olsa sigorta  şirketi 4500e kadar ödeme yapıyor.kalan bakiye bedel mahkeme yoluyla tahsil edilebilir bu durumda

Yargıtay kararları var. 4500 sınırlama olması rağmen halen daha yüksek değer kayıpları alınabiliyor. Sigorta şirketleri mahkemeye gerek kalmadan ödemeyi yapıyorlar büyük çoğunlukla. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Bir saat önce, Mahmut Yurt yazdı:

Yargıtay kararları var. 4500 sınırlama olması rağmen halen daha yüksek değer kayıpları alınabiliyor. Sigorta şirketleri mahkemeye gerek kalmadan ödemeyi yapıyorlar büyük çoğunlukla. 

Ne güzel. Bana eksperin verdiği bilgiye binaen yazdım ben.Bakalım ben de yolladım eşimin belgelerini,ödeme yaptıklarında göreceğiz artık..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Baha Kanberoğlu
On 14.02.2018 at 15:14, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok bir sorun teşkil etmez.. 

Kusur verilmez size.. 

Karşı tarafın sigortası Allianz. Tramer kaza tespit tutanağı ile değer kaybı başvurusu yapabilirsiniz yazıyorlar sayfalarında. Bu yöntem kullanılabilir mi? yoksa bir değer kaybı çalışması ve Avukat aracılığı ile mi basvurmalı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
31 dakika önce, Baha Kanberoğlu yazdı:

Tramer kaza tespit tutanağı ile değer kaybı başvurusu yapabilirsiniz yazıyorlar sayfalarında. Bu yöntem kullanılabilir mi? yoksa bir değer kaybı çalışması ve Avukat aracılığı ile mi basvurmalı?

Araç 2007 model ve 130 binde falandı galiba... 

Doğru hatırlıyorsam eğer.. 

Dişe dokunur bir değer kaybı çıkmaz bu araca.. Ekspere ödeyeceğiniz rapor parası belki çıkar.. 

Ben olsam uğraşmazdım hiç.. 

Daha fazla olacağını düşünüyorsanız, dava açıp, bilirkişi raporu alıp, şahsın kendisinden talep etmeniz gerekir.. 

Yaş ve km'den dolayı, Sigorta ciddi bir değer kaybı ödemez buna..  

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
44 dakika önce, Baha Kanberoğlu yazdı:

Karşı tarafın sigortası Allianz. Tramer kaza tespit tutanağı ile değer kaybı başvurusu yapabilirsiniz yazıyorlar sayfalarında. Bu yöntem kullanılabilir mi? yoksa bir değer kaybı çalışması ve Avukat aracılığı ile mi basvurmalı?

Değer kaybındaki rakamı etkileyen birçok unsur var. Sizin aracınızda

* Daha önceden hasar var mı?

* Hasar alan noktada daha önceden işlem görmüş veya değişen parça var mı?

* Hasarlı alan kısında parça değişimi oldu mu? olduysa hangi parçalar değişti?

* Hangi parçalar onarılıp boyandı ?

* Aracın KM' si ne ?

Buna göre kabaca bir değer kaybı hesaplanabilir @Mehmet Ozyurek'de dediği gibi çok bir değer kaybı çıkacağını sanmıyorum, ancak sorduklarıma cevap verebilirseniz tahmini bir rakam verilebilir. 

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
9 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

Değer kaybındaki rakamı etkileyen birçok unsur var. Sizin aracınızda

* Daha önceden hasar var mı?

* Hasar alan noktada daha önceden işlem görmüş veya değişen parça var mı?

* Hasarlı alan kısında parça değişimi oldu mu? olduysa hangi parçalar değişti?

* Hangi parçalar onarılıp boyandı ?

* Aracın KM' si ne ?

Buna göre kabaca bir değer kaybı hesaplanabilir @Mehmet Ozyurek'de dediği gibi çok bir değer kaybı çıkacağını sanmıyorum, ancak sorduklarıma cevap verebilirseniz tahmini bir rakam verilebilir. 

Araç Mehmet Bey'in dediği gibi 2007 model 130 bin kmde.

Hasar alan bölgede daha önceden işlem gören parça yok.

Sağ 2 kapı, sağ arka çamurluk ve sağ ayna değişti. Sağ arka kapının oturduğu iç kısımda düzeltme yapıldı ve boyandı. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
2 saat önce, Baha Kanberoğlu yazdı:

Sağ 2 kapı, sağ arka çamurluk ve sağ ayna değişti. Sağ arka kapının oturduğu iç kısımda düzeltme yapıldı ve boyandı. 

1.000 TL gibi bir değer kaybı çıkar km 130.000 TL araç rayiç bedeli 55.000 TL üzerinden hesaplanırsa. bunun 250-350 TL gibi bir rakamı ekspere verirsiniz. Bazı şirketler eksper parasını da ödeyebiliyor bazıları ödemiyor. 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Selçuk Bakış
On 09.03.2018 at 13:14, Baha Kanberoğlu yazdı:

Merhabalar Baha Bey,

Değer kaybı ile alakalı her hangi bir görüşmeniz oldu mu? 

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
On 21.07.2018 at 16:50, Selçuk Bakış yazdı:

Merhabalar Baha Bey,

Değer kaybı ile alakalı her hangi bir görüşmeniz oldu mu? 

Karşı tarafın sigortasından istedikleri evrakları öğrendim ve istenilen evraklarla kendim başvurdum. Yukarıda  @Mahmut Yurt'un dediği gibi 1000 TL civarı bir ödeme aldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
9 saat önce, Baha Kanberoğlu yazdı:

Karşı tarafın sigortasından istedikleri evrakları öğrendim ve istenilen evraklarla kendim başvurdum. Yukarıda  @Mahmut Yurt'un dediği gibi 1000 TL civarı bir ödeme aldım. 

Teşekkürler Baha Bey :) 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Doğan Arşiray

araç ters tarafta park edilmiş gibi görünüyor. bu sorun teşkil etmişmiydi?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Baha Kanberoğlu
On 08.08.2018 at 13:20, Dogan Arsiray yazdı:

araç ters tarafta park edilmiş gibi görünüyor. bu sorun teşkil etmişmiydi?

Sorun olmadı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...