İçeriğe Yönlendir

E39 - Hararet Göstergesi

Gökhan Albayrak

Recommended Posts

Gökhan Albayrak
11 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Uçak bileti ucuz olur 3 hafta sonraya beğendim bu işi :D

Atla gel ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Albayrak

2 hafta oldu, fan termiği ve termostat değişiminden sonra soğuk yürüme problemi çözüldü diyebiliyorum. Konu kapatılabilir yada geyikten devam edebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
24 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

2 hafta oldu, fan termiği ve termostat değişiminden sonra soğuk yürüme problemi çözüldü diyebiliyorum. Konu kapatılabilir yada geyikten devam edebilir.

Geçmiş olsun da, konu kapamak nedir :D  satılık ilanı olsa ve araç satılsa tamam da... Daha çoksu kaldırır bu konu.

Yok mu başka bozulan kırılan parça :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
6 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Geçmiş olsun da, konu kapamak nedir :D  satılık ilanı olsa ve araç satılsa tamam da... Daha çoksu kaldırır bu konu.

Yok mu başka bozulan kırılan parça :D

Başka başlık altında açarım diye "bu defter burda kapansın" dedim :)

Bugün obd cihazına bağladım spor olsun diye, "auc sensor" arızası verdi. Sildim yine verdi, hatada ısrar nedir ya... Sırada bu konu var Önder abi ama çok su kaldırmaz bu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
8 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Hadi geçmiş olsun. Darısı AUC’ye. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hadi geçmiş olsun. Darısı AUC’ye. 

Sıkıntı yok, normalde hiç ellemesem bile olur bir arıza. Ama tabiki de benden kaçmayacak.

Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Auc nedir :)

Biraz araştırdım, klimanın içerideki havayı sirküle etmesi ile ilgili bir sensör. Klimayı aktif olarak kullanmaktayım performans olarak bir eksiklik yada herhangi ters giden birsey fark etmedim. Önce ne işe yarar, arızası nedir etraflıca öğreneyim sonra bu soruya net cevap vereyim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Auc sensörü dış ortamdaki havanın kirliliğini kontrol edip kalitesiz olduğunu anladığında otomatik olarak iç sürkilasyona geçip dışarıdan hava girişini kesiyor. Hava kalitesi normale dönünce de tekrar dışarıdan hava girişine müsade ediyormuş. Aktif etmek için iki seçenek var, birincisi direksiyon üzerinde tuş takımında sağ en alt kısımda recycle tuşu ile, diğeri de klima kontrol bölgesinde bulunan recylce butonlarından içerisinde A harfi olanı ile sistem aktif hale getirilebiliyor. 

Parça fiyatlarına gelince 250-300 tl arasında. Tamir edilebilirliği hakkında birşeye rast gelmedim. Ben bilmeden de olsa bu özelliği kullanıyormuşum. Güzel.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
10 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Auc sensörü dış ortamdaki havanın kirliliğini kontrol edip kalitesiz olduğunu anladığında otomatik olarak iç sürkilasyona geçip dışarıdan hava girişini kesiyor. Hava kalitesi normale dönünce de tekrar dışarıdan hava girişine müsade ediyormuş. Aktif etmek için iki seçenek var, birincisi direksiyon üzerinde tuş takımında sağ en alt kısımda recycle tuşu ile, diğeri de klima kontrol bölgesinde bulunan recylce butonlarından içerisinde A harfi olanı ile sistem aktif hale getirilebiliyor. 

Parça fiyatlarına gelince 250-300 tl arasında. Tamir edilebilirliği hakkında birşeye rast gelmedim. Ben bilmeden de olsa bu özelliği kullanıyormuşum. Güzel.

Bu özellik 2004 elantramda vardı oldukça güzel bir özellik. Nice yüksek model araçta yoktur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bu özellik 2004 elantramda vardı oldukça güzel bir özellik. Nice yüksek model araçta yoktur.

Klima açıkken herhangi kötü koku süpriziyle karşılaşmamak ne kadar güzel :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
9 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Klima açıkken herhangi kötü koku süpriziyle karşılaşmamak ne kadar güzel :)

Kötü kokunun kaynağı aracın içinde olmadığı sürece :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
6 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Kötü kokunun kaynağı aracın içinde olmadığı sürece :biggrin:

:soshelp::soshelp:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer Güneş

Yakın bir arkadaşımın e39'unda da aynı problem gelmişti başına. Bu araçlarda fan direkt motordan çıkan bir mile bağlı olduğundan termik arızasında fan sürekli çalışıyor ve hatta ada vapuru gibi acayip bir ses yapıyordu. Demek ki e39'larda sık karşılaşılan bir durummuş, geçmiş olsun keyifli arabanız var. :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
2 saat önce, Zafer Güneş yazdı:

Yakın bir arkadaşımın e39'unda da aynı problem gelmişti başına. Bu araçlarda fan direkt motordan çıkan bir mile bağlı olduğundan termik arızasında fan sürekli çalışıyor ve hatta ada vapuru gibi acayip bir ses yapıyordu. Demek ki e39'larda sık karşılaşılan bir durummuş, geçmiş olsun keyifli arabanız var. :)

Benim araçta fan sürekli çalışmıyordu, hararet yükselince (ibre ortaya gelince) devreye giriyordu. Benim sorunum motor suyu sürekli devirdaim ediyordu. Fan termiğinden olsaydı ilk termostat değişimlerimde anında yapması gerekirdi. Oysaki 2 hafta sonra soğuk yürüme problemi baş gösteriyordu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...