İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Ön Sol Taraftan Gelen Gıcırtı

Ufuk Ulusoylar

Recommended Posts

Ufuk Ulusoylar

selamun aleyküm arkadaşlar. 2000 fiestam var son zamanlarda kasisde ve çukurda hafif gıcırdama geliyor ıslık gbi mi desem gıcırdamamı desem sol ön taraftan. sanki yağlanmamış biyer gbi düz yolda bşy yok.park halinde iken sol ön amortisör tarafından yaylandrym aracı bi ses yok 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Havalar soğukken seslere çok takılmamak lazım.Sıcakta havalarda da devam eden gıcırtı varsa o zaman baktırın bence. 

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

Rotbalasa gidilip eskiyen parçalar degistirilecek.  Tabii bi miktar cepler dolu gidilecek. Örneğin bizim transitte ses var dir gidildi. 2 dikme. 2 amortisör ve üst takoz . Viraj lastiği derken 450 lira parca 120 lira işçilik 30 lira rotbalans derken birden cepler bosaldi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Ben de yaşadım benzere bir sorunu. gıcırdama sesi geliyordu. alt takımlardan geliyor sandım. sonra fark ettim ki şoför koltuğun altındaki yaylardan geliyormuş. WD40 sıktım sorun düzeldi. 

Bir kontrol edin isterseniz belki sizinki de koltuktan dır. 

Yorum bağlantısı
Ufuk Ulusoylar

Aynen bi koltuğa bakıyım çünkü arabayı sallıyorum amortisöre yüklenym bi ses yok 

Yorum bağlantısı
Osman Uslu
23 saat önce, Ufuk Ulusoylar yazdı:

Aynen bi koltuğa bakıyım çünkü arabayı sallıyorum amortisöre yüklenym bi ses yok 

Bende öyle kontrol etmiştim. arabayı dışarıdan sallayınca hiç bir ses gelmiyordu. 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ben de esneme tarzı bir sesten muzdariptim sattığım  fiestamda.  Arka travers takozları , ön viraj lastikleri ve  ön arka amortisör üst takozları  değişti. Sesin önden geldiğine eminseniz @Sani Gerşon un bahsettiği üzere  ön viraj lastiklerini  değiştirin. Ses esneme sesi gibiyse viraj lastikleri ; tıkırtı sesi gibiyse  rot rotil z rot  lara baktirin.

Arkada ise travers  takozlarini değiştirin. 

Yorum bağlantısı
Ufuk Ulusoylar

arkadaşlar geçende açmıştım bi konu ön soldan bi gıcırtı geliyordu kasislerde çukurta araba esneyince gelen yeri buldum amortisörden geliyor sol taraftaki aracı davlumbazın ordan salladım bi kulağımı verdm amortisör gıcırdıyor sanki yağsız gibi baktığımda bişey görünmüyor gibi ama yağ gibi bşy sıksam geçer mi wd40 vs ??

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
arkadaşlar geçende açmıştım bi konu ön soldan bi gıcırtı geliyordu kasislerde çukurta araba esneyince gelen yeri buldum amortisörden geliyor sol taraftaki aracı davlumbazın ordan salladım bi kulağımı verdm amortisör gıcırdıyor sanki yağsız gibi baktığımda bişey görünmüyor gibi ama yağ gibi bşy sıksam geçer mi wd40 vs ??

Amortisör mü. Kulesi mi ?
Yorum bağlantısı
Ufuk Ulusoylar

bilmyrm yani ama amortisörden geliyor salladıkça ona eminim kulağımı davlumbaza sokuyorum dinliyorum esnettikçe gıcırtı yapıyor 

Yorum bağlantısı
Ufuk Ulusoylar

Wd 40 sktim her tarafina duzeldi her derde devaa ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evde kullanıyorum ben. :)
Bi ara buzdolabının fanı için kullanmıştım.
Geçen gün de bir kavanoz etiketini çıkarmak için kullandım. Wd40 candır.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
ilker Uzuner

Hayırlı Cumalar benim araç 2000 fiesta sağ ön taraftan lastik boşluğa düşüp yerine gelirken bir çatırtı geliyor takozlardan dediler değiştirdim ama hala devam ediyor. tecrübe eden varmıdır acaba teşekkürederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, ilker Uzuner yazdı:

Hayırlı Cumalar benim araç 2000 fiesta sağ ön taraftan lastik boşluğa düşüp yerine gelirken bir çatırtı geliyor takozlardan dediler değiştirdim ama hala devam ediyor. tecrübe eden varmıdır acaba teşekkürederim.

Kanalda aracı sallayarak bakmak gerek.. Sesin kaynağı ancak bu şekilde bulunabilir.. 

Yorum bağlantısı
ilker Uzuner
On 11.05.2018 at 14:33, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kanalda aracı sallayarak bakmak gerek.. Sesin kaynağı ancak bu şekilde bulunabilir.. 

Bu gün dediğinizi başka bir ustaya getirerek yaptık görünürde bir sıkıntısı yok diyor. takoz dandır diyor değiştirdik dedim orjinal değildir ondan yaparmış

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

yalnız wd40 a dikkat edin, amortisör yada bagaj kapağındaki pistonlar, bunların silindirine yani parlak nikelajlı kısmı, oraya gelmesin wd40, yoksa kısa sürede atarsınız o amortisörü haberiniz olsun, wd 40 her derde deva değil derdi açanda oluyor bazen haberiniz ola...

Yorum bağlantısı
ilker Uzuner

Selamunaleykum hayırlı günler 2000 ford fiesta yürüyen aksam için için Ankaradan usta tavsiyesi olan varmı acaba. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ufuk Ulusoylar

Şaşmazda FORD can oto var murat usta ankarda ford üstüne tektir diyebilirim başka araca bakmıyor..

Yorum bağlantısı
Gökhan Mecit
On 21.05.2018 at 08:43, ilker Uzuner yazdı:

Selamunaleykum hayırlı günler 2000 ford fiesta yürüyen aksam için için Ankaradan usta tavsiyesi olan varmı acaba. Teşekkür ederim.

Şasmaz da Öner otomotiv var Tuncay usta . Ford ustası. Bende forumdan öğrenip 3 yıldır kendisine giderim. Dürüst birisi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...